Obróbka filmów w HD.

ftv

New member
Witam!
Filmy nagrywane moją kamerą HD są w formacie mts albo m2ts. Mogę je odtwarzać jedynie przez program PMB (od Sony). Potrzebuje jakiegoś darmowego <legalnego> do ściągnięcia programu, który będzie pracował na tym formacie. Montowałem już film w Windows Movie Makerze, ale do tego musiałem wszsytko przekonwertować na mpeg i miałem wrażenie, że to HD mi się straciło.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!
Filmy nagrywane moją kamerą HD są w formacie mts albo m2ts. Mogę je odtwarzać jedynie przez program PMB (od Sony). Potrzebuje jakiegoś darmowego <legalnego> do ściągnięcia programu, który będzie pracował na tym formacie. Montowałem już film w Windows Movie Makerze, ale do tego musiałem wszsytko przekonwertować na mpeg i miałem wrażenie, że to HD mi się straciło.


Jasne że się straciło, zrobiło Ci się SD czyli jakość DVD.

Za pomocą PMB, powycinaj nieładne kawałki i zapisz w postaci jednego pliku.
Możesz ten plik odtwarzać za pomocą PMB lub Windows Media Player.
PO nagraniu na płytę AVCHD-DVD na odtwarzaczy Blu-Ray

Jeżeli telewizor i komputer masz podłączone do domowej sieci Lan to masz jeszcze mozliwosć odtwarzania za pomocą DLNA.


To masz za darmo, a właściwie w cenie kamery.

Sensowne programy takie jak Pinnacle 15 Czy sony Vegas kosztyją około 350-400zł.
 

ftv

New member
Bardzo dziękuje panie Gucio, a jakieś z tych programów (o Sony Vegasie już słyszałem) jest mi pan w stanie polecić do domowego użytkowania? Chodzi mi o konkretne wersje Sony Vegasa czy Pinnacle. Chciałbym żeby były w miąrę tanie (rozumiem, że tani w tym wypadku to 200 zł :p ) ale jednocześnie niezbyt ubogie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Bardzo dziękuje panie Gucio, a jakieś z tych programów (o Sony Vegasie już słyszałem) jest mi pan w stanie polecić do domowego użytkowania? Chodzi mi o konkretne wersje Sony Vegasa czy Pinnacle. Chciałbym żeby były w miąrę tanie (rozumiem, że tani w tym wypadku to 200 zł :p ) ale jednocześnie niezbyt ubogie.

Vegas 11 czy Pinnacle 15 kosztuje netto 350zł. na allegro jeszcze taniej.
Mam na myśli ostatnie wrsje, starych brać nie warto.

No cóż, mając 200zł, to mozesz iść z jakąś dziewczyną do kina.
Przyjemnego seansu życzę.
 
Ostatnia edycja:

sei

New member
Zapominacie koledzy o MAGIX Video Deluxe 16, który w vobisie kosztuje właśnie 199PLN. Trudno mi wypowiadać się nt. możliwości i stabilności tego programu (bo go nie używam :neutral:), ale opinie w sieci są dosyć zachęcające. Poza tym, w przypadku problemów z programem pewnie gorzej będzie uzyskać poradę (mniej popularny od Pinnacla). Gdyby jednak brać pod uwagę tylko opis ze strony vobisu to programik super :eek:k: ;)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
to programik super :eek:k: ;)

Na tym forum pizesz to zgodnie ze swoja wiedzą, czyli bzdury.
Rozumiem, że napisałbys , znam ten program jest OK.

A ty piszesz, nie znam, tego programu ale jest dobry, a właściwie super..

Coś niebywałego, jak mozna tak postepować. Wstyd, tak bardzo chcesz cokolwiwk napisać.
Obok jest inny Twój post, też bezmyslny.

O tempora o mores.
 

sei

New member
Wiesz Guciu, że można tutaj wstawiać linki? :grin:
Chodzi o ten temat?

http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/70673-kmera-samsung-hmx-t10-dlugie-czekanie-wlaczanie.html

Tak BTW:
Jak rozumiem Ty w swoich poradach opierasz się tylko na swojej wiedzy i w tym wątku

http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/70171-jaki-sprzet-do-avchd-2.html

wypowiadasz się o płytach, które masz i obydwie przetestowałeś. Dziwi więc, że narzekasz na taktowanie pamięci w płycie, którą pytający sobie znalazł w zamian zaś proponujesz płytę o praktycznie takich samych parametrach (jedynie mniejszą) i z tą samą listą QVL (więc można przypuszczać, że pamięci obsłuży identycznie).
Te przykłady mógłbym mnożyć ale nie chciałbym nadszarpnąć autorytetu tego forum, który bardzo nie lubi jak ktoś ma coś do dodania po nim.
Pozdrawiam :eek:k:
 

Franzelot

New member
A ja bym chciał podpytać o konwersję plików mts do avi. Używam teraz Pinnacla 14HD i np, film w HD format mts ma 1.87GB a po konwersji do avi ma 4.38GB-WTF?? Podobno avi to skompresowany plik-o co kaman niech mnie ktoś oświeci bo zielony jestem w tym temacie, a nie potrzebuję takich plików gdzie filmik ma 21 minut :(((
 

fiacior

New member
Witam ja do konwersji m2ts. używam nieraz WinAvi video converter, działa całkiem sprawnie i plik waży dużo mniej. Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
A ja bym chciał podpytać o konwersję plików mts do avi. Używam teraz Pinnacla 14HD i np, film w HD format mts ma 1.87GB a po konwersji do avi ma 4.38GB-WTF?? Podobno avi to skompresowany plik-o co kaman niech mnie ktoś oświeci bo zielony jestem w tym temacie, a nie potrzebuję takich plików gdzie filmik ma 21 minut :(((

Coś robixz strasznie źle. Niestety wszyscy od roku mja Pinnacle 15 i niewiele mozemy Ci poradzić.

Być moze ustawiasz za dużą przepływność, zaeksperymentuj z 15000bit/s

Pewien mój kolega ma kamerę Toshiba Camileo o plikach w przepływnosci 12000.
Uparł sie nagrywać je jako Blu-Ray z przepływnoscia 25000 i ma efekty podobne do Twoich.

Z mono nie zrobisz stereo a z 12000 nic ci nie da zapisać jako 25000. Będzie kiepskie jak było tylko strasznie wielkie. :p:p:p:x:D:confused:
 
Ostatnia edycja:

SOBER1Z

New member
standard, tak jakbyś zgrywał taśmę dv na dysk co przekłada się na duży rozmiar finalnego pliku avi. pokombinuj coś z ustawieniami bo w tym momencie masz ustawiony zdecydowanie za duży bitrate, być może zły szablon.
 

Przemek_PC

New member
AVI to skrót od Audio-Video Interleave czyli kontener zawierający strumień obrazu i dźwięku. Czy te strumienie będą skompresowane, jak i czym oraz jakim bitrate zależy od użytkownika. Jak już napisano w tym wątku ustaw w opcjach kompresora bitrate pliku wynikowego taki sam jak źródłowego.
 
Do góry