Obraz z tv na laptopie

troluas

New member
Witam wszystkich
Kiedy połączę telewizor z laptopem za pomocą kabla HDMI-HDMI obraz z komputera jest wyświetlany na ekranie telewizora (i super), ale chciałbym aby było również odwrotnie czyli za pomocą tego samego kabla obraz z tv był wyświetlany na ekranie monitora.W ogóle nie wiem czy jest to możliwe czy HDMI ma jakieś dwa rodzaje gniazd czyli wejście, wyjście chyba nie skoro do tego samego gniazda podpina się komputer oraz urządzenie nagrywające przynajmniej w tv. Nie wiem czy gniazdo HDMI w laptopie możne tylko wysyłać?
A może wystarczy tylko jakiś odpowiedni program który pobierze dane z gniazda HDMI w kompie bo zwykły odtwarzacz tego nie zrobi.

Czy ktoś miał podobny problem? Jeżeli tak to bardzo ucieszyłaby mnie odpowiedź jak sobie z nim poradził :)
Pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Odpowiedź Cię nie uszczęśliwi: za pomocą jednego przewodu HDMI nie można przesyłać symetrycznie danych w obu kierunkach. Na gniazdach masz oznaczenia: wejście albo wyjście. Zawsze należy je łączyć parami. Teoretycznie można by było połączyć TV z laptopem, gdyby TV miał wyjście, a laptop wejście. Nie wiem, czy tego typu połączenia są stosowane.
 

ivf

New member
standardowa karta graficzna potrafi tylko wysyłać obraz. aby można było przyjmować sygnał (niezależnie od zastosowanego złącza) potrzeba karty typu VIVO (Video In Video Out). w laptopach zapewne to rzadkość, trzebaby więc zakupić jakąś zewnętrzną kartę video lub telewizyjną
 
Do góry