obraz na LCD 26' z kablówki

dewo

New member
Witam.
Jaka bedzie jakość na telewizorze LCD np. 23' lub 26 ' z kabla (telewizja kablowa) i odtwarzacza DVD(poprzez kabel EURO) ?

Czy lepiej wybrać CRT 100 Hz :confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
dewo napisał:
Witam.
Jaka bedzie jakość na telewizorze LCD np. 23' lub 26 ' z kabla (telewizja kablowa) i odtwarzacza DVD(poprzez kabel EURO) ?

Czy lepiej wybrać CRT 100 Hz :confused:

Witaj.
Jak nie możesz sam sprawdzić jaki będzie obraz, a może być bardzo różny
to kup CRT.
 

cyb

New member
Ja mam 26' LCD i oglądam z odległości 1.5 - 2.2 metra. Na jakość nie narzekam (kabel AsterCity). Zakładam że chcesz go wstawić do niedużego pomieszczenia (biorąc pod uwagę niewielką przekątną ekranu). Dlatego tym bardziej zdecydowałbym się na LCD.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakość będzie różna w zalezności od operatora kablówki ,ktory daje sygnał. Generalnie nie spodziewaj się jakiegoś super obrazu. Jeżeli koniecznie chcesz lcd to zastanów sie nad kupnem ktorejś z platform cyfrowych np N-ki ,która w chwili obecnej oferują najlepsza jakość oferowanych programów (nie wypowiadam się nt oferty programowej bo to zupełnie inny temat)
Z dvd obraz nawet po euro(ale dobrym) będzie extra.
 
Ostatnia edycja:

enter

New member
Obraz z kablówki

Od sierpnia 2006, mam w pokoju 20 m2, LCD Toshiba 37".Jestem ze Szczecina i odbieram oraz z kablówki UPC.Obraz jest bardzo ładny lepszy niż na CRT,a liczy się też wielkość oglądanego obrazu.Polecam conajmniej 37" ,ceny cały czas maleją.
Daj sobie spokój z tym badziewiem "N"-Telewizją Nowej Generacji ,u nich jako taki jest obraz HD READY /sport,discavery,i jeden fimowy-ale ile tego będziesz oglądał/,natomiast inne programy nie są lepsze niż z kablówki a nawet czasami gorsze.Ledwie się z tego badziewia "N" wypłątałem w styczniu jak zmieniali regulamin.
Polecam Telewizor LCD z dużym ekranem i podstawą obrotową/bo przy oglądaniu z bliska pod dużym kątem,muszę moją Toshibę trochę przekręcać na wprost/.UPC kablówka ,pod koniec roku zapowiada nadawanie cyfrowe.Pozdrawiam enter
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
enter napisał:
Od sierpnia 2006, mam w pokoju 20 m2, LCD Toshiba 37".Jestem ze Szczecina i odbieram oraz z kablówki UPC.Obraz jest bardzo ładny lepszy niż na CRT,a liczy się też wielkość oglądanego obrazu.Polecam conajmniej 37" ,ceny cały czas maleją.
Daj sobie spokój z tym badziewiem "N"-Telewizją Nowej Generacji ,u nich jako taki jest obraz HD READY /sport,discavery,i jeden fimowy-ale ile tego będziesz oglądał/,natomiast inne programy nie są lepsze niż z kablówki a nawet czasami gorsze.Ledwie się z tego badziewia "N" wypłątałem w styczniu jak zmieniali regulamin.
Polecam Telewizor LCD z dużym ekranem i podstawą obrotową/bo przy oglądaniu z bliska pod dużym kątem,muszę moją Toshibę trochę przekręcać na wprost/.UPC kablówka ,pod koniec roku zapowiada nadawanie cyfrowe.Pozdrawiam enter
ENTER

Nie rób chłopakowi wody z mózgu. To że Tobie nie podobała sie jakośc z N-ki to jeszcze nic nie znaczy. Podejrzewam że "wysmigałeś się" z niej raczej z uwagi na ofertę a nie jakośc. A może po prostu ktoś po partacku ustawił Ci talerz ?twoja sprawa.Widziałem trzy różne kablówki podłączone i niestety ich jakość na lcd-ekach była zdecydowanie gorsza niż z N-ki.

DEWO

Jeżeli jesteś w 100% zdecydowany na lcd to zastanów sie nad zamówieniem prezentacji od KIKIEGO.Pokaże 3-4 najbardziej interesujące modele i zrobi to w Twoich warunkach i dopiero TO da najlepsze wyniki i pozwoli wybrać odpowiadający Ci telewizor.Być może okaże sie iż w przypadku odbioru jedynie kablówki będzie trzeba zastanowić sie nad plazma ?

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

dewo

New member
albo powrót do nowszego modelu CRT :rolleyes:
,ponieważ z tej kablówki bedę korzystał jeszcze dłuzszy czas.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
dewo napisał:
albo powrót do nowszego modelu CRT :rolleyes:
,ponieważ z tej kablówki bedę korzystał jeszcze dłuzszy czas.

No, jeżeli zostałby Tobie tylko crt to chyba jedynie 32 calowy Philips 9551.Przez jakiś czas przekomarzałem się z jednym z forumowiczów nt. crt-eków.Zdania dot. crt nie zmienię ale musze pokornie przyznac po osobistym sprawdzeniu iz ten model PHILA gra świetnie a jedynym jego ograniczeniem jest wielkośc ekranu czyli te 32 cale.Pozatym obraz rewelka , świetne kolory, ostrość obrazu itd.

POZDRO!
 

lexoduspk

New member
Witam. Ja mam Philipsa 32PF7411 i kablowke o sygnale bardzo malej jakosci i jestem zadowolony. W porownaniu do telewizora CRT (Samsung 28" 100Hz)ktory mialem wczesniej obraz jest wysmienity (obraz jest o wiele bardziej szczegolowy i lepiej nasycony kolorami), z pewnościa w duzym stopniu jest to zasluga procesora Pixel Plus, ale telewizor LCD pozbawiony tego procesora tez z pewnoscia bedzie oferowal lepsza jakosc obrazu z kablowki od CRT-ka (obraz bedzie lepiej nasycony kolorami). Żeby uzyskać idealna jakosc obrazu musze siedziec w odleglosci 2,5 od telewizora, ale dla modelu bez Piexel Plus rozsadna odleglascia wydaje sie od 3 do 3,5 metrow.
 
Do góry