Obraz na cały ekran ??

horak

New member
Może słabo szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi.

Chodzi mi o to, że nie wiem jakie parametry musi spełniać format obrazu filmu na blu ray żeby był wyświetlany na całym ekranie bez żadnych pasków i zniekształceń ?? Posiadam lcd Sony W4500

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

BoDeX

New member
A podziel 16 przez 9 i wyjdzie co trzeba ! :)

Format 1.78 : 1 wypełni cały obraz - to tak zwane 16:9

Jest także format 1.85 : 1 , tutaj już gorzej .
Większość filmów kinowych to format 2.39 : 1 - tutaj już będą PACHY !!! :)
 

horak

New member
Ok dzięki właśnie o to mi chodziło, czyli format 1.78 : 1 wypełni cały ekran.
Wiem, że filmy na blu ray mają różne parametry formatu obrazu dlatego pytałem jaki jest najkorzystniejszy.
 

Greystone

New member
Kolega będzie szukał sobie filmów na Blu specjalnie w wersji 16:9? Pomijając baje, 90% jest z czarnymi pasami. A alternatywnych wydać to raczej nie ma... :)
 

horak

New member
Właśnie o tym myślałem ale przed chwilą patrzyłem na różne tytuły i tak jak piszesz nie ma praktycznie formatu żeby nie było pasków - myślałem, że jest inaczej :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Żeby było inaczej, to musiałyby być filmy kręcone specjalnie pod 16:9, a jakoś taki format nie jest powszechnie obowiązujący w kinie. Jedyną rozsądną możliwością jest przycięcie kadru, a to już niekoniecznie jest mile widziane, szczególnie, jak akcja dzieje się też "po bokach" kadru...
 

timonek

Member
Bez reklam
Tv nigdy nei nadazala z formatem za kinem wiec tv maja 16:9 a w kinie masz 21:9 moze kiedys i tv beda maily taki format jeden juz taki jest philips ale raczej takie nei wejda poniewaz stacje nadaja w 16:9 , wiec kazdy zawsze bedzie mial pasy na tv.
 
Do góry