Obraz HDMI z laptopa + wieża Yamaha (zakłucenia procesora)

vheider

New member
Witam, mój problem jest następujący. Oglądam filmy HD (720 i 1080) puszczane przez laptopa po HDMI do plazmy LG. Dźwięk z TV mnie nie zadowala, także chce słuchać dźwięku z mini wieży Yamaha Piano Craft. Niestety wyjście audio z TV jest tylko SPDIF a wejście do Yamahy tylko analogowe.

Przy niezależnym podłączeniu dźwięk z laptopa (mini jack) do Yamahy (chinche) słychać dość uciążliwe zakłócenia. Dowiedziałem się że są to tzw. odgłosy pracy procesora.

Pierwsze rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy to zewnętrzna karta muzyczna. Na próbę zakupiłem zwykłą USB za ok 10zł która nic nie dała.

Czy macie inne pomysły? Jednak póki co chciałbym pominąć konwerter sygnału optycznego na analogowy który kosztuje 400zł na allegro.
 

prodigy

New member
Nie koniecznie muszą to być odgłosy pracy procesora. Kable dla przykładu mogą być za długie, u mnie kiedyś dawno temu (wieża sony + laptop) robiło się spięcie i często zależało czy się zrobi od tego jak ułożyłem kable.

SPdif przekształca dźwięk cyfrowy w analogowy w założeniach bez zakłóceń. Darowałbym sobie tego jacka a poszukał kabla wykorzystującego to wyjście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vheider

New member
Kabel 2xchinch-jack jest OK sprawdzany chociażby z MP3 i komórką podłączoną do wieży.

Niestety nie ma kabla z wejściem SPDIFz jednej a z drugiej z chinchami - taki bym chciał najbardziej :)
 

vheider

New member
A zewnętrzna karta muzyczna lepszej jakości? Na allegro jest trochę w granicach od 50-100zł z wyjściami optycznymi itd. Tylko nie chce ryzykować jeśli nic to nie da.

Bo zakładam że lepszej jakości przewód laptop-wieża nic nie da?
 

prodigy

New member
I to i to powinno coś polepszyć. Ja raczej stawiałbym na kartę ale lepiej, żebyś wypróbował to rozwiązanie przed zakupem. Może ktoś Ci pożyczy.

Albo kable lepiej ekranowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vheider

New member
Dla zainteresowanych - pożyczona zewnętrzna karta dźwiękowa Creative sound blaster sb 0270 pomogła. Dźwięk z lapka po USB do karty z karty out do wieży po dwóch chinchach - dźwięk żyleta.

Tylko teraz muszę zakupić sobie coś podobnego - bo tego modelu już nie ma w sprzedaży, a nowy odpowiednik kosztuje ponad 200zł. Szukam zamiennika.
 
Do góry