Obraz 3D z PC ze złączem DVI

aerO^

New member
Witam, nie długo zmieniam TV, zawsze miałem podłączonego PCta po VGA, ale ostatnio doczytałem w recenzji, że Panasonic VT30 nie posiadają VGA, karta to GF 8800 Ultra, dość leciwa już, ale zawsze dawała radę.Czy, żeby osiągnąć obraz 3D w najlepszej możliwej jakości wystarczy zwykły kabel no-name z allegro za 15 zł DVI-HDMI ? Z tego co się orientowałem to przy kablach HDMI, cena nie miała znaczenia i wpływała tylko na jakość wykonania i trwałość kabla, ale nie obrazu.
 

TechnoDream

New member
Wcześniej jak posiadałem kartę Geforce 8600 GT tez miałem wyjście DVI i napisze Ci jedno chcesz mieć najlepszy efekt 3D to tylko kabel HDMI-HDMI wersja 1.4 :)
 

TechnoDream

New member
No to musisz się cieszyć tym co masz, ale nie spodziewaj się rewelacji i nie oczekuj najlepszej jakości 3D po złączu DVI :)

Jeśli kiedyś zdecydujesz sie na 1.4 szukaj karty graficznej obsługującej format 1.4 plus kabel HDMI 1.4 na dzień dzisiejszy taki zestaw kupisz do 280 zl.

Mój zestaw kosztował 350 zl pół roku temu, a w zestaw wchodziło:

Karta Graficzna Geforce 430 GT HDMI 1.4
Kabel HDMI 1.4
 

Leszek85

New member
Ja mam podlaczony komp do monitora 3d wlasnie przez DVI i wszystko dziala pieknie, podlaczalem tez przez hdmi--->hdmi i zadnych roznic nie bylo widac wiec nie ma po co przeplacac moim zdaniem ;) Choc ja mam nowsza karte graficzna moze to tez cos ma do rzeczy ale nie wydaje mi sie.
 

Grika

New member
Ja mam podlaczony komp do monitora 3d wlasnie przez DVI i wszystko dziala pieknie, podlaczalem tez przez hdmi--->hdmi i zadnych roznic nie bylo widac wiec nie ma po co przeplacac moim zdaniem ;) Choc ja mam nowsza karte graficzna moze to tez cos ma do rzeczy ale nie wydaje mi sie.

A może czasami takie posty o wymianie sprzętu na nowszy piszą sprzedawcy i dystrybutorzy aby poprawić sobie sprzedaż nowszych produktów?
 

TechnoDream

New member
Ja mam podlaczony komp do monitora 3d wlasnie przez DVI i wszystko dziala pieknie, podlaczalem tez przez hdmi--->hdmi i zadnych roznic nie bylo widac wiec nie ma po co przeplacac moim zdaniem ;) Choc ja mam nowsza karte graficzna moze to tez cos ma do rzeczy ale nie wydaje mi sie.

W przypadku 3D Bluray na kompie nie odtworzysz na kablu DVI bo do tego jest potrzebny kabel hdmi 1.4:) A różnice miedzy DVI a kablem hdmi 1.4 na filmach SBS mkv widać szczegolnie przy efektach bliskich gdzie na kablu DVI widać otoczke przy danym przedmiocie czyli tzw efekt ducha, przy kablu hdmi 1.4 efekt ducha praktycznie znika :)
 
Do góry