Obecne TV LCD vs starsze modele

xgrzesx2

New member
Witam,

Aktualnie mam telewizor LCD firmy JVC i jest to model 32S60. Telewizor kupiłem 4 lata temu, kosztował wtedy ponad 6 tysięcy. Ponieważ chcę kupić drugi telewizor zacząłem przeglądać oferty i widzę, że 32 calowy można już kupić za 1600 PLN. Domyślam się, że postęp technologiczny w telewizorach LCD poszedł bardzo naprzód dlatego chciałem Was zapytać czy porównując obecny telewizor LCD JVC 32S60 z takim nowym w cenie powiedzmy 1600-2000 różnica w jakości obrazu będzie i jeśli tak to na korzyść drugiego. Chodzi mi o to, że może teraz taki telewizor za 2000 jest technologicznie dużo lepszy od mojego obecnego. Oglądam głównie kablówkę Aster.

Dzięki za pomoc.
 

LUPO78

Banned
za około 2500zł możesz kupić naprawdę dobry lcd w 100hz 32calowy w full hd który będzie naprawdę dobrze skalował ci obraz SD i na pewno technologicznie będzie lepszy nawet ten za 1600zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie rozumiem Twojego wątku.
Chcesz wymienić LCD 32" na lcd 32" i oczekujesz czego ?
 

xgrzesx2

New member
nie rozumiem Twojego wątku.
Chcesz wymienić LCD 32" na lcd 32" i oczekujesz czego ?

Chce zakupić drugi telewizor do innego pokoju. Teraz mam JVC 32S60 i zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1. Zakupić drugi telewizor 32" w cenie 1600-2000
2. Do drugiego pokoju wstawić stary TV JVC32S60 a na obecne miejsce wstawić jakiś 37" w cenie trochę ponad 3000.

Ponieważ wiem jaką jakość obrazu prezentuje JVC 32S60 to chodziło mi o porównanie tego modelu do obecnych telewizorów "z niższej półki". Kupując parę lat temu tego JVC zapłaciłem za niego masę pieniędzy, w tedy to był topowy telewizor bardzo polecany na tym forum. Teraz zastanawiam się, czy tańsze konstrukcje będą dorównywały mu jakością czy może będą go przewyższały będąc technologicznie dużo lepsze.
 

xgrzesx2

New member
Byłem dzisiaj w kilku marketach, pooglądałem sobie telewizorki i porozmawiałem ze sprzedawcami. Aktualnie rozważam przeniesienie JVC 32S60 do sypialni a na miejsce jego jakiś nowy TV. Byłem pewny że na jego miejsce kupie jakiś większy telewizor ale w 4 marketach w których byłem sugerowali, że będzie lepszy 32".
Telewizor będzie oglądany z odległości 2-2,5 metra. Będzie to obraz analogowy z kablówki Aster oraz z dekodera SD Aster a także DVD. Możliwe że w przyszłości wymienię dekoder na HD ale i tak programów HD jest na tyle mało, że pewnie będą oglądane bardzo rzadko.

Proszę doradźcie czy lepiej kupić telewizor LCD 32" czy może 37".
Zastanawiam się nad Philips 32PFL8404H lub Philips 37PFL8404H.

Czy obraz z tego Philips będzie lepszy od obrazu na JVC 32S60 ?
 

xgrzesx2

New member

Po kliknięciu na powyższy link mam poniższy komunikat. Co powinien zrobić ?

xgrzesx2, nie masz dostępu do tej strony z powodu:.
Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl (więcej informacji TUTAJ)
Temat mógł zostać zamknięty przez administrację
Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta
Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musisz się zalogować w strefie lubu HDTV - wówczas masz dostępne testy ( będziesz miał niebieski nick)
 

xgrzesx2

New member
A nie lepszy w moim przypadku będzie 32" ? Przy 37" obraz SF z odległości 2m chyba nie będzie dobrze wyglądał....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dobry telewizor 37" - to i tak będzie extra.
Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 
Do góry