Obalamy mity - Plazma vs LCD - pobór energii

Która technologia pobiera mniej energii:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Czarny1212

New member
Wydaje mi się, że dyskusja w temacie przypomina rozprawę "jajko czy kura" ? Wiadomo, że wszystko żre prąd tak jak samochód paliwo. Można szukać tych małolitrażowych bo tańsze w eksploatacji, ale jeśli to miało by mieć znaczenie strategiczne to kupujmy większe telefony i tam niedługo obejrzymy sobie program TV. No tak, ale chodzi o wrażenia kinowe albo pseudo kinowe i gdy wkroczy opcja oszczędzania to znów mamy klopsa na talerzu zamiast krwistego steka z argentyńskiej wołowiny. Jeśli chcemy pojeździć Ferrari lub Corvette a musimy rozstrzygać dylemat, który mniej pali to lepiej kupić wrotki a będzie nie tylko taniej ale i zdrowiej. A zieloni będą nas chwalić za ekologię i szacunek do ziemi. A gdyby jednak ktoś stwierdził autorytatywnie, że plazma żre wiecej to zawsze można się pocieszyć, że przynajmniej mamy piękny grzejniczek dla poprawy komfortu cieplnego. Jeden woli blondynki, drugi brunetki choć żadna nie będzie oszczędna ... :razz:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
jakoś jesteś za bardzo negatywnie nastawiony do plazm aby mieć aż dwie w domu? Czemu nie wybrałeś LCD lub LED-a? Co tobą kierowało? Bo chyba nie energooszczędność.
kolego,gdybym nie mial to by nie mogl byc nastawiony,i dla twojej informacji mam tez le55c650,wszystkie tv w domu mam ustawione tak zeby cieszyly obrazem i na takich ustawieniach wlasnie robilem pomiary,a co wyszlo to juz sie nie chce poraz setny powtarzac.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
@kiki, a ja zacytuje z ostatniej chwili:
Jak twierdzi Pan MJ Jou, prezes firmy Epistar udział telewizorów LCD z podświetlaniem LED wyniesie w przyszłorocznej globalnej produkcji ponad 40%. W bieżącym roku będzie to około 20% tak więc będziemy mieli do czynienia ze 100% wzrostem udziału.

Warto wspomnieć, że coraz częstsze wykorzystywanie LED do podświetlania paneli LCD powoduje stałe obniżenie jego kosztów i ceny końcowej. Wydaje się, że w przyszłym roku wszystkie nowe modele LCD pochodzące od znanych producentów z ekranami o przekątnej 40 cali i większej będą korzystały z podświetlenia LED.
/ze strony "nowetrendy.pl"/
 

piotrp36

New member
nie wiem kto robił pomiary panasonica widze ze te testy na tym forum kłamią są obiektywne . Kupiłem panasonica G 20 42 cale zrobilem pomiary watomierzem firmy velleman . Po pomiarze na wszyskickh trybach obrazu w różnych porach dnia czyli zalezy od swiatła w pokoju ,pobór mocy kształtował sie od 100 wat do 240 zależy od jasnosci pobieranego obrazu . Żałuje że wpłaciłem te 6 zł za nieżetelne tesy produktów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nawet przedszkolak wie że zależy to od rodzaju obieranego obrazu.
I sugeruję skorzystaj z wizyty u lekarza w najliższym czasie. Wiem że te cyfry nie są duże - ale raczej widoczne na tyle że trzeba mieć dużą wadę wzroku żeby ich nie dostrzec.

010_P1090577.JPG


011_P1090578.JPG


012_P1090579.JPG


013_P1090580.JPG


014_P1090581.JPG


015_P1090582.JPG


Tryb kinowy - przy ciemnych obrazach na ekranie.
016_P1090583.JPG


017_P1090584.JPG


007_P1090574.JPG


008_P1090575.JPG


Wartościowo - widać ze załączenie np Eco w plazmach daje ogromną różnicę poboru energii.
W lcd procentowo też nieźle . Ale tu dużych oszczędności "bawiąc" się podświetleniem - nie otrzymamy.
009_P1090576.JPG

jeśli mało zrozumiałeś z testu to zapytaj - bo nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Cyferki na zdjęcia to nie fatamorgana ale chwilowy pobór energii plazmy. Czytaj ze zrozumieniem.

Tak reagowali ludzie na targach ON/OFF w Warszawie:

006_P1190363.JPG


007_P1190364.JPG

Sharp 46LE 812 z prawej stony

023_P1190797.JPG

ustawienie w strefie

002_P1190800.JPG

Z lewej plazma Panasonic , z prawej LCD Sharpa

012_P1190760.JPG

Całość strefy energii , wypalania, ciemne testy...

003_P1190801.JPG

Zdjęcia z różnych ujęć materiałów z blu raya.

004_P1190802.JPG

Plazma ustawiona w Standardzie z włączonym ECO

005_P1190803.JPG

LCD Sharpa w standardzie również - ustawienia fabryczne.

006_P1190804.JPG


007_P1190805.JPG


Zagłosowało 552 osoby w tym teście.
Wszyscy potwierdzili, że plazma dalej pobiera znacznie więcej energii
niż LCD.
Mit nie jest już mitem - 100 % potwierdziło Plazma pobiera znacznie więcej prądu niż lcd w tej samej klasie wielkości.

Parafrazując Twoją ocenę - pod hasłem ble. ble. ble .
Twoje badania są nieprawdziwe, i nie rzetelne. Na co my mamy świadków
ponad 8000 tysięcy osób z czego 552 osoby zagłosowały na to co widziały.
Wiem że trudno w to uwierzyć i przepraszam że Panasonic pobiera więcej prądu niż lcd led.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nie wiem kto robił pomiary panasonica widze ze te testy na tym forum kłamią są obiektywne . Kupiłem panasonica G 20 42 cale zrobilem pomiary watomierzem firmy velleman . Po pomiarze na wszyskickh trybach obrazu w różnych porach dnia czyli zalezy od swiatła w pokoju ,pobór mocy kształtował sie od 100 wat do 240 zależy od jasnosci pobieranego obrazu . Żałuje że wpłaciłem te 6 zł za nieżetelne tesy produktów
Twój test jest nieważny bo nie ustawiłeś kontrastu na 100%, tak się teraz ogląda
 

Bucek

Banned
hehehehehehehehehehehehehehehehehehhe .....

oswietlenie salonu pobiera mi 800W ... wiecej zaoszczedze jak je zgasze niz na TV :p ....

kupie 46 calowego Panasonica i zaplace 3800 pln za niego :p
kupie 46 calowego Sharpa i zaplace 5000 pln za niego :p

1200 pln różnicy :p starczy mi na 5 lat uzywania Panasonica :p

a zanim mi sie LED zacznie zwracać to bede mial juz nowy TV :p

mam sie zaprawde czym przejmować :p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
witam,mimo iz sam mam w domu plazme to mam nadzieje,ze te pozeracze pradu juz wkrotce znikna z rynku tak jak zniknely 100w zarowki:)

Nic nie zniknęło. W PL pojawiły się jako żarówki warsztatowe (piła tarczowa i świetlówka to nie najlepsze połączenie) nie do użytku domowego, a w DE stwierdzono, że skoro 95% energii zamienia się w ciepło, to można je sprzedawać, jako grzejniki kuliste :D

U mnie żarówy klasyczne robią za oświetlenie w toalecie i łazience, bo częste zapalanie i gaszenie świetlówek kompaktowych skutecznie je zabijało...
 

Bucek

Banned
witam,mimo iz sam mam w domu plazme to mam nadzieje,ze te pozeracze pradu juz wkrotce znikna z rynku tak jak zniknely 100w zarowki:)

a ja mam nadzieje, ze nadal beda i 300W zarniki halogenowe i 100W zarówki i bede takie montowal do smierci :p

a przynejmniej tak dlugo, gdy producenci swietlówek zapewnia mi identyczna temperature barwowa swiatla z ta jaka ma zarowka zwykla halogenowa albo kryptonowa :p
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Inna sprawa, że z tą energooszczędnością to trochę ściema. Żarówki i owszem oszczędniejsze, ale do ich produkcja zużywa sporo energii a i materiały użyte są na bakier z ekologią. O ich późniejszej utylizacji nie wspominając.
Także reasumując wcale nie jest tak różowo z tą ekologią i oszczędnością!
I niech nikt nie pisze zaraz, że jestem przeciw. Sam mam w domu energooszczędne żarówki, segreguję śmieci, wyłączam zbędne urządzenia itp.
Pozdrawiam

A wracając do tematu to wolę Plazmę bo mi obraz lepiej odpowiada niż z LCD....
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
Nic nie zniknęło. W PL pojawiły się jako żarówki warsztatowe (piła tarczowa i świetlówka to nie najlepsze połączenie) nie do użytku domowego, a w DE stwierdzono, że skoro 95% energii zamienia się w ciepło, to można je sprzedawać, jako grzejniki kuliste :D

U mnie żarówy klasyczne robią za oświetlenie w toalecie i łazience, bo częste zapalanie i gaszenie świetlówek kompaktowych skutecznie je zabijało...
czyżby nowa przyszłość plazmy?plaski grzejnik garażowy????TO BEDZIE HIT!!!
 

don111

Banned
dla kogoś kto kupuje tv pobór mocy nie powinien mieć znaczenia
LCD biorą niewiele mniej od plazm, ze 20% może, różnica do 5zł na miesiąc, żal wspominać o tym
w przypadku LEDa różnica niech by była z 10 czy nawet 20zł w przypadku dużego tv na niekorzyść plazmy, za LEDa od razu płacisz za prąd za 10 lat z góry przy zakupie... opłaca się ?
 
Do góry