o Onkyo dv-sp405 - do uzytkowników i zorientowanych

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.

Proszę użytkowników, posiadaczy i zorientowanych w temacie o odpowiedzi na poniższe pytania. Pomogą mi one zdecydować o zakupie tego odtwarzacza. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

1) czy pracujesz z zewnętrznym dyskiem podłączonym do dvd - jeśli tak, to czy filmy rwą przy szybkiej akcji (chodzi mi o wyrabianie się procesora przy wysokim bitrate)
2) jak z wieloliniowością napisów ? odtwarzacz wyświetla np. 4 linijki napisów, skalując je, czy przerzuca po 2 linijki, czy może litery wystają poza ekran i juz w ogóle nic nie widać ?
3) jak z odtwarzaniem płytek niekoniecznie najwyższej jakości (cd-r "marketowe" - nie Verbatim, czy TDK)
4) czy plik z napisami musi mieć jakąś konkretną nazwę? czy jeśli film i napisy mają różne nazwy, to mozna pokazać, które napisy mają byc odtworzone
5) czy odtwarzałeś jakieś serie filmów z napisami? np. 2-plikowy film albo 20-odcinkowy serial - czy po zakończeniu jednego pliku w katalogu, odtwarzacz sam włącza plik następny, biorąc też odpowiednie napisy ?

Jeszcze raz dzięki!

zastanawiam się, czy brak odpowiedzi jest spowodowany:
a) tym, że nikt z posiadaczy nie używa dysku, a odtwarza tylko oryginały..
b) pytania są za trudne ( ;) )
c) nikt z forumowiczów nie posiada takiego odtwarzacza :)???: )

a może poprostu nikomu nie chce się pisać.. ? :p
a może jednak ktoś coś napisze.. ? :>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

timbot

New member
Bez reklam
xclone napisał:
Witam.
....
2) jak z wieloliniowością napisów ? odtwarzacz wyświetla np. 4 linijki napisów, skalując je, czy przerzuca po 2 linijki, czy może litery wystają poza ekran i juz w ogóle nic nie widać ?
3) jak z odtwarzaniem płytek niekoniecznie najwyższej jakości (cd-r "marketowe" - nie Verbatim, czy TDK)
4) czy plik z napisami musi mieć jakąś konkretną nazwę? czy jeśli film i napisy mają różne nazwy, to mozna pokazać, które napisy mają byc odtworzone
5) czy odtwarzałeś jakieś serie filmów z napisami? np. 2-plikowy film albo 20-odcinkowy serial - czy po zakończeniu jednego pliku w katalogu, odtwarzacz sam włącza plik następny, biorąc też odpowiednie napisy ?
...
poniewaz sie upomina kolega to sproboje pomoc, chociaz nie jestem ani użytkownikiem, ani zorientowanym.
moje odpowiedzi dotycza sp-404, czyli generalnie starszego modelu onkyo, ale nie spodziewalbym sie znacznych roznic w firmwarze, ktore by to wyeliminowaly
ad.2) wyswietla tylko tyle ile mu sie miesci (nie pamietam czy dwie, czy trzy linijki, a nie moge sprawdzic, bo mam wgrany inny firmaware) reszte wyrzuca (ale to sie bardzo rzadko zdarza)
ad.3) jest bardzo dobrze, nie spotkalem sie z problemami, a zdarza mi sie odtwarzac muzyke nagrana na najtanszych plytkach z marketu, ktora przelezala pol roku w samochodzie
ad 4) w ps 404 plik napisow MUSIAL miec taka sama nazwę, tylko rozszerzenie musialo byc txt (chyba tez sub). nie mozna wskazywac innych plikow z tekstami (mozna przelaczac pomiedzy tekstami o takiej samej nazwie co film, ale rozniacych sie rozszerzeniem)
ad.5.) tak, pod warunkiem punktu 4.
 
Ostatnia edycja:

wmwjas

New member
Ja też przylączam się do pytań, a szczególnie 3, 4, 5.
Timbot poruszyl ważne kwestie i dobrze byloby posiąść tę wiedzę przed zakupem.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
a dla mnie jednak wciąż ważnym pytaniem pozostaje pytanie o wydajność.. po doświadczeniach z Wiwą wolę być przygotowany na niewydolność procesora lub samego przesyłu danych przez USB v.1..

odpowiedzi nt. napisów dają mi mniej-więcej obraz "stopnia komplikacji" i nie jest on przerażający ;)

czekam na ewentualne odpowiedzi. Dzięki.
 
Do góry