O cudownym PS3-awaria winy użytkownika

premek111

Active member
Bez reklam
:D IT ONLY DOES EVERYTHING :D

a tak na serio moja padła ( model 40 GB w oryginale ) po 27 miesiącach,napęd niestety.
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Powiem jedno, moja 60GB po 30 min. gry w Pixel Junk Monsters, zaczynała ogrzewać mój pokój, którego po 2H temperatura, wzrastała o 1 stopień :D
Model 80GB, po 2H grania w Uncharted 2, czy inną mocorzerną grę daje tylko lekko ciepły podmuch.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
A mnie ostatnio coraz częśćiej (czasem pare razy wciągu jednego meczu w FIFIE) coś strzela w konsoli (odłgos taki jak się mocniej dotknie obudowe slimki, takie strzelanie plastiku :confused:)
 

korzi

Member
Witam

ostatnio przymierzam sie do zakupu PS3. Ale czytając ten wątek mam duże obawy. jaka jest żywotność konsoli ? bo wydajac 1300 zł na 1 rok , a po gwarancji bo sie zepsuje do wyrzucenia, trochę mi się nie widzi :/
Czy PS3 wszystkim się tak psuje ?
poluje na : Playstation 3 SLIM 250 GB :>
 

dariuszd1

New member
awaryjność Slim

Na razie nie ma takich danych, (mam na myśli różne źródła) które mówiłyby o potencjalnej awaryjności Slim. Co jakiś czas natrafiam na forach tylko na informację, że padają w niej czytniki ludziom ale to nie jakaś mierzalna, czy duża skala-czyli w normie.
Co do Slim pozostaje mieć nadzieję, że proces produkcyjny (lutowanie bezołowiowe) uległ znacznej poprawie i firma nauczona tym, co zrobiła nie wypuszcza już na rynek wadliwych bubli, co często zdarzało się przy Fatach.
A okaże się to po jakichś 2 latach pewnie, kiedy rynek nasyci się nową konsolą i ludzie zaczną komunikować o różnych awariach-miejmy nadzieje, że YLOD odejdzie w zapomnienie. Chyba, że jest to sposób Sony na podwyższanie sprzedaży i zarabianie na konsoli-a tak niewątpliwie było do tej pory-naprawa YLOD 200E, a gwarancja dawana przez producenta tylko rok.

Poniżej fragment recenzji-po jego przeczytaniu jestem wyraźnie zmartwiony...
Temperatura pracy:
Po pojawieniu się PS3 Slim na rynku, na sieci pojawiło się wiele głosów, że ten model strasznie się grzeje. Niestety jest to prawdą. Sony zapewne sądziło, że do procesorów wykonanych w 45nm wystarczy znacznie mniejszy system chłodzenia, lub też większy zwyczajnie nie zmieściłby się do znacznie mniejszej obudowy. Mniejsza o przyczyny, fakt jest faktem – slimka grzeje się znacznie bardziej niż jej starsza siostra i po paru godzinach grania mamy pod telewizorem mały piekarniczek. Uważam to za duży minus nowej Pstrójki. Fakt ten z pewnością obniży jej żywotność. Procesory pracujące non stop w wysokiej temperaturze, wytrzymują znacznie krócej niż te właściwie chłodzone.
http://benitowlkp.wordpress.com/2009/12/01/gruba-czy-chuda/

Witam

ostatnio przymierzam sie do zakupu PS3. Ale czytając ten wątek mam duże obawy. jaka jest żywotność konsoli ? bo wydajac 1300 zł na 1 rok , a po gwarancji bo sie zepsuje do wyrzucenia, trochę mi się nie widzi :/
Czy PS3 wszystkim się tak psuje ?
poluje na : Playstation 3 SLIM 250 GB :>
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja tam nie zauważyłem, żeby slimka dawała więcej ciepła. Może to dlatego, że w porównaniu do starej wersji zajmuje mniej miejsca i się tak ciepło nie robi w szafce.
Pewne natomiast jest to, że plastik na obudowie jest słabiuutki.:-?
 

art094

New member
Niestety slimka padła nieszczęsny ylod po tygodniu użytkowania...jak to możliwe? wcześniej mialem fata 40g ale miałem problemy z ylod wiec wymieniłem na slima a tu taka niespodzianka...Jutro reklamuje ale jestem mocno zaniepokojony,moze trafiłem na feralny egzemplarz.
 

dariuszd1

New member
Slim YLOD

Mam gorącą prośbę-ponieważ to taki pierwszy przypadek dla Slim, na który natknąłem się w sieci, proszę o możliwie dokładny opis usterki, jak się ona objawia, kiedy to się stało, czy konsola długo działała, (była nagrzana, czy od razu po włączeniu)? Rozumiem, że miałeś wcześniej nieprzyjemne doświadczenie z YLOD na Facie i tutaj rozpoznałeś ten sam przypadek?



Niestety slimka padła nieszczęsny ylod po tygodniu użytkowania...jak to możliwe? wcześniej mialem fata 40g ale miałem problemy z ylod wiec wymieniłem na slima a tu taka niespodzianka...Jutro reklamuje ale jestem mocno zaniepokojony,moze trafiłem na feralny egzemplarz.
 

art094

New member
slim ylod

No więc zaczeło się od Fata który padł na yloda po 19 miesiącach, reklamowałem w sklepie z tytułu niezgodnosci towaru z umowa, sklep przyjął wysłał do serwisu, po ponad tygodniu dostałem z powrotem, ale niestety od tamtej pory konsola padła jeszcze 2 razy (po tygodniu i raz po 3 dniach) więc w sklepie stwierdzili ze nie ma sensu juz jej naprawiać i po dogadaniu się wymienili na nowego slima 250gb. 6 dni bo tyle slim działał przez ten czas konsola pracowała normalnie , grałem przeważnie w codmw2, oglądałem filmy z dysku zewnętrznego, czy słuchałem muzyki , tak 2-3 godziny dziennie konsola była włączona. Nie zauważyłem zeby się mocno nagrzewała-nie na tyle zeby się niepokoic, pozatym była postawiona w dobrze wentylowanym miejscu. Jedynie plastik "strzelał" ale jak wyczytalem w sieci to niektóre slimy tak maja. Raz tylko po graniu w codmw2 konsola sie zawiesiła i musialem ja z prądu wyłaczyc. Dzien przed ylodem tez nie zauwazyłem niczego podejrzanego.Konsola była włączona na 6-7 godzin, grałem codmw2 obejrzałem film pograłem w demo heavy rain i konsole normalnie wyłaczyłem.
Nastepnego dnia włączam i z niedowierzaniem patrze jak konsola mryga czerwona pozniej zółta dioda i sie wyłącza, probowałem pare razy ale nic nie pomagało , wiedziałem juz co to oznacza po przejsciach z fatem ale nie wierzylem ze znowu mnie to spotyka. W koncu pogodzilem sie z faktem slim-ylod. Rece opadaja :( Szukalem tez w sieci o awaryjnosci slimów ale nic specjalnie nie znalazlem. Dziwna sprawa bym zrozumiał po paru miesiacach ale po 6 dniach padła. Moze wada fabryczna... Oczywiscie miałem gwarancje wiec reklamowalem na nastepny dzien ale w sklepie patrzyli sie na mnie jakbym sam psuł te konsole. Sklep wysłał konsole do pramu, narazie czekam z odpowiedzią co mogło być z nią nie tak...
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Trzeba przyznać, że jakiś dobry sklep bo większość się wypina na kupującego po okresie gwarancji i twierdzą, że taką niezgodność to można sobie włożyć.
Faktycznie pech, że w Slimce to Ci się również przytrafiło a mina ludzi w sklepie musiała być bezcenna :roll:

Pozdrawiam,
 

dariuszd1

New member
Slim YLOD

art094 dziękuję za dokładny opis.​

Nic dodać, nic ująć. Oczywiście niektórzy nadal będą tutaj twierdzić, że YLOD to czysty przypadek który przytrafia się jedynie największym pechowcom. Ciekawe, czy serwis powie dokładniej co zaszło w tej konsoli.
Odnośnie strzelania plastiku, to moja nowa Slimka również strzela (teraz wiem, że to nie odosobniony przypadek) podczas początkowej pracy głównie-jak się nagrzewa. Jest to dość dobrze słyszalne, może nawet jak ktoś się nie zna, taką osobę wystraszyć.​

Teraz już nie wiem, czy problem YLOD odszedł do przeszłości, czy nadal jest obecny wśród użytkowników Slimek...
Sony zmieniło w tej konstrukcji przecież diametralnie rozmieszczenie poszczeg. elementów, a zwłaszcza: stronę ułożenia procesorów (teraz góra, a nie dół płyty głównej) co w oczywisty sposb ułatwia oddawanie ciepła, (ciepło idzie w górę zgodnie z prawami fizyki i dodatkowo nie nagrzewa już tak mocno całej płyty głównej jak było wcześniej kiedy procesory montowane były od spodu oraz nieszczęsnych połączeń-lutów między procesorami a nią) dodatkowo układ chłodzący jest zamocowany na sztywno do górnej pokrywy metalowej osłaniającej płytę i jego masa jest znacznie mniejsza, co może eliminować ewentualne drgania powstające przy ruchach wentylatora, które to przy Facie ze względu na sposób mocowania całego radiatora i jego masę, mogły też w sposób negatywny przyczyniać sie do powstawania tam YLODa.
Do tego dochodzi jeszcze mniejsze wydzielanie ciepła przez procesory ale i też troszkę mniej wydajny układ ich chłodzenia.​
 

macek

New member
Bez reklam
Ja u siebie mam dwie tzn.stara 60-siatke i slimke,oczywiscie Fatka po przejsciach z ylod,gdzie kolega tylko za pierwszym razem nalozyl nowe smary,i luty z przegrzania,ktore byly popekane,no ale dwa tygodnie i szlag trafil.Wiec wzial sie do tego lepiej i stwierdzil jak pisalem tutaj wczesniej,za chlodzenie ktore obarczyl najwieksza przyczyna,a ze stara wersja ma mozliwosci podkrecenia wiatraka(uprzedzil mnie oczywiscie,ze bedzie chodzic duzo glosniej,stwierdzilem ma chodzic niewazne jak)od tej pory,a minelo juz okolo 3 miesiace smiga bez jekniecia,oczywiscie procz glosnosci pracy.
Widzialem u niego rozne konsole czy to XBOX-y czy PS3 z wmontowanymi wiatrakami od gory na obudowie,oczywiscie wyglada to jak wyglada ale chodzi,jak rowniez stwierdzil i juz komus robil ps3 w innej obudowie,by zmiescic bez ingerowania w obudowe z dodatkowym chlodzeniem.
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Witam, parę dni temu mojej PS3 40@250 GB przytrafił się YLOD, wiadomo o co chodzi,naprawiać raczej jej nie będe bo nie wiem czy to ma sens, ale chciałem sie dowiedzieć czy po przełożeniu starego dysku do nowej konsoli filmy,zdjęcia itp pozostaną,czy odrazu wskoczy format?
 

ps_user

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam, to konsola znajdzie tylko konta użytkowników na dysku. Jednak całą zawartość mógłby uratować tylko ówczesny backup. Pewnie go nie masz :(
 
Do góry