o co chodzi z tym kanałem ARC

romario77

New member
Witam,
podłaczyłem amplituner kina do TV kablem HDMI do gniazda #2 czyli ARC tak jak zalecali ale nie moge znależc róznicy w ogladaniu fillmu np Canal + (Dolby Digita) przy podłaczeniu do gniazda HDMI ARC czy tez do kolejnych dwóch czyli #1 i #3 . Wiec o co chodzi z tym ARC? czemu ono ma słuzyć...?
 

tdx

New member
Bez reklam
A do czego masz zwrotny kanal audio podlaczony?
Jaki masz ampli?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

tdx

New member
Bez reklam
Arc pozwala za pomoca 1 hdmi na transmisje z i do kina... nie poprawia to jakosci dzwieku tylko 1 kablem realizujesz 2 cele :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

romario77

New member
Arc pozwala za pomoca 1 hdmi na transmisje z i do kina... nie poprawia to jakosci dzwieku tylko 1 kablem realizujesz 2 cele :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
a wiec chodzi o to że np z kina transmituje obraz oraz dzwięk a co mam transmitowac do kina? tak jak wspomniałem nie zauwazyłem róznic gdy podłaczyłem kabel do gniazda HMI bez HRC, wiec o co chodzi?
 

romario77

New member
Arc pozwala za pomoca 1 hdmi na transmisje z i do kina... nie poprawia to jakosci dzwieku tylko 1 kablem realizujesz 2 cele :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
a wiec chodzi o to że np z kina transmituje obraz oraz dzwięk a co mam transmitowac do kina? tak jak wspomniałem nie zauwazyłem róznic gdy podłaczyłem kabel do gniazda HDMI bez ARC, wiec o co chodzi?
 

tdx

New member
Bez reklam
Audio oczywiscie ogladasz film z dekodera podlaczony do tv przez hdmi a dzwiek slyszych w kinie dzieki arc.
Zawsze wczesniej musiales leciec optykim albo chinchami do kina dzieki arc w tv i kinie potrzebujesz tylko 1 kabel hdmi

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

romario77

New member
Audio oczywiscie ogladasz film z dekodera podlaczony do tv przez hdmi a dzwiek slyszych w kinie dzieki arc.
Zawsze wczesniej musiales leciec optykim albo chinchami do kina dzieki arc w tv i kinie potrzebujesz tylko 1 kabel hdmi

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
własnie o to chodzi ze dekoder nc+ mam podłaczony też do amplitunera tak samo jak konsole ps3 a z amplitunera dopiero jeden kabel hdmi do tv....
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak tez jest ok ale mozesz wszystko podlaczyc do tv i jednym kablem z kinem i wtedy skorzystasz z dobrodziejsc arc :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry