o co chodzi i który wybrać DV-BD507 czy DV-BD606?

fotokrak

New member
Chcę kupić BR do swojego zestawu, na pewno będzie to Onkyo bo chce mieć komplet do onkyo 906, i zgłupiałem gdy szukałem dobrej ceny.

Niby najnowszym dziełem jest DV-BD507, a wcześniejsza wersja to DV-BD606, różnica w cenie kilkaset zł (w UK równe 100 funtow, USA 150 dolarów), i kurcze nie mogę znaleść informacji dlaczego to nowe dziecko jest tańsze od starszego brata?
Co dostane więcej, albo czego się pozbawię wybierając tańszą kryzysową :confused: nowszą wersje?
 

Kaszan

New member
Wręcz przeciwnie - 507 to dużo lepszy odtwarzacz. 606 to był klon- identyczne odtwarzacze wydał Funai, Panas i Denon. Różniły się tylko obudowami, a de facto były jedynie transporterami BR a nie pełnoprawnymi odtwarzaczami. 507 to już podobno twór Onkyo, z dekoderami na pokładzie także jeśli to ma być koniecznie Onkyo to tylko 507.
 

fotokrak

New member
czyli numeracja w dół ale lepszy, do tego widzę różnice w BD-Live (Profile 2.0) zamiast Blu-Ray Profile 1 v1.1

chce onkyo żeby zminimalizować ilość pilotów, udało mi się zmusić pilota Onkyo do podstawowej obsługi TV i Dreamboxa, fajnie będzie gdy bez problemu bedę mógl używać tego pilota do obsługi BR, no i estetyczniej będzie wyglądał z Ampli.

Myślałem nad BR od soniaka czy pionier, ale gdy się zastanowiłem to wychodzi na to że tu się płaci za wzmacniacz dźwięku a mnie to praktycznie nie potrzebne, bo dźwięk poleci na ampli po HDMI, być może wyposzczę dźwięk z tego a analogu by wypuścić go na 3 strefę z ampli do głośników na górze w sypialni i to wszystko. PS3 można by kupić tylko ze nikt nie gra, a cena ta sama co Onkyo 507
więc wybór padł na linie onkyo
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Spójność stylistyczna to fajna sprawa , choć z jej brakiem można sobie czasem w miarę jakoś poradzić.Trudniej ze zbyt hałasującym wentylatorem.Skoro kilka osób skarży się na to w tym playerku to może warto się upewnić...
 

fotokrak

New member
hm, ciekawe czy kwestia wentylatora jest tak upierdliwa czy pani która tu na forum kupiła onkyo i oddała, ma tak wyczulone ucho czy faktycznie daje po uszach, w sumie to ja mam z czego słuchać muzyke mam inne DVD i odtwarzacz DVD w tunerze SAT Dreambox, wiec tu nie ma problemu.

W ostateczności można pójść śladem kolegi KKuba który kupił Pioniera i po gwarancji wymienić na inny wentylator, co prawda nie wiem jaki :)
No nic czekam jeszcze na jakieś info, bo na amerykańskich i angielskich forach i stronach zasadniczo ludzie są zachwyceni tym modelem, choć stosunkowo niewiele jest opinii.
Podejrzewam że kupie zaraz po nowym roku, bo muszę wymienić swojego wysłużonego LCD na coś nowego i większego, prawdopodobnie poleci Samsung "LED" 50" albo...
ale to już inny temat, puki co
Ktokolwiek wie, ktokolwiek ma lub wie gdzie szukać info od userów lub ludzi testujących ten model BR bardzo proszę o info lub linki
:)
 

kiziomizio

New member
Witam,
Od tygodnia użytkuję playerek DV-BD507B -zrobiłem sobie prezent na Gwiazdkę - rzeczywiście jest , szczególnie z bardzo bliska , dość głośny. Ale kiedy siedzę na fotelu w odległości 2-3 metrów i coś oglądam to raczej nic nie słyszę - poza dźwiękami filmu/koncertu of coz :D Jakość obrazu tak jak powinna być - nie będę pisał 'powalająca' czy coś w tym rodzaju - ja jestem zadowolony. Dźwięk podobnie :). Nie rozumiem tylko tej różnicy w cenie pomiędzy 507 a 606 ale po popatrzeniu w specyfikacje i porównaniu obu playerów kupiłem bez wahania 507. Lubię ONKYO, to trzeci element zestawu i oby sprawował się co najmniej tak dobrze jak dwa pozostałe :)
Moim zdaniem ma trzy (jak dotąd) wady - wszystkie dotycza odtwarzania DivX'ów :
1. W przypadku DivX'ów - które zresztą odtwarza bardzo dobrze - wyświetla napisy zbyt małą czcionką i do tego zamiast niektórych liter typu ą,ę itd. zapodaje robaczki (napisy w formacie microDVD - innych nie sprawdzałem)
2. Nie odtwarza DivX'ów których rozmiar przekracza 2GB. Czyli DivX'y AFR >= 1/2 DVD odpadają - w moim przypadku to lekko irytująca przypadłość :evil:
3. Nie odtwarza dźwieków w DIvX'ach z DTS - to tez mnie lekko wkurza :)

Ten player jednak służy głównie do Blu-Ray'a, a do odtwarzania avików mam np. DV-SP405, który robi to bardzo dobrze i nie ma żadnej z powyższych wad :D

Acha - sprawdziłem tez odtwarzanie DivX HD - działa bardzo ładnie - i teraz sobie przypomniałem ,że testowany 1080p XVID Return of the King z trzeciej części trylogii Wladcy P. miał 8GB , a mimo to był odtwarzany - czyli ograniczenie rozmiaru dotyczy chyba tylko standardowych rozdzielczości.
Jak juz wałkujemy aviki to irytujący na pierwszy ogień jest wybór napisów. Otóż nie można tego zrobić w trakcie oglądania, jak to na ogół bywa - ale przed rozpoczęciem oglądania. Zatwierdzenie napisów uruchamia oglądanie. W sumie nie specjalnie upierdliwego ale inne od tego do czego userzy się przyzwyczaili.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

fotokrak

New member
kiziomizio, bardzo dziękuje za info zasadniczo jestem zielony w BR to będzie mój pierwszy.

jeszcze pytanie.
Czy wykorzystujesz opcje sieciowe?
Do czego można to wykorzystać?

Być może z czasem trzeba będzie wymienić wiatraczek na jakiś cichy i po sprawie, wiem że takie montują też do dreamboxów, ale u mnie się aż tak nie przegrzewa nawet z 2TB dyskiem.

Czy jeszcze ktoś? :D nie wstydzić się opisywać swoje szczęście :cool:
 
Ostatnia edycja:

kiziomizio

New member
Opcje sieciowe są do:
- upgradu softu - chyba najistotniejsze
- BD-Live - pobieranie dodatków do aktualnie oglądanego filmu
- pobieranie trailerów, napisów itd.

Nie używam sieci na razie - no zobaczę jeszcze, może kiedyś ...
Pozdr.
 

adamnowak0210

New member
dv-bd 507

hej ja kupilem statnio jakies 2tygodnie temu dv-bd507 i w zaden sposob nie moge uslyszec tego wiatraczka naprawde jezeli ktos oglada film to nie jest w stanie nic uslyszec.to moje zdanie a poza tym mam wielka prosbe poniewaz kupilem ten blue-ray w usa to potrzebuje uzyskac w jakis kolwiek sposob instrukcje obslugi po polsku a najlepiej takze do amplitunera TX SR577B:blagam:
 

fargo2

New member
Ja użytkuję 507 już około miesiąc. Wiatrak jest praktycznie nie słyszalny, stojący obok dekoder UPC HD zagłusza go bardzo skutecznie :D Jeśli chodzi o sieć to tak jak napisał Kiziomizio, tylko upgrade i BD-Live. Bardziej przydatne jest to w Ampli 807 bo można słuchać radia z netu i ma się dostęp do mp3 w kompie domowym.
 

gmario

New member
Mam dwa pytania do użytkowników

czy w dv-bd507 divx można oglądać z kart SDHC?
czy ma jakieś ograniczenia do klasy kart SDHC?

z góry dzięki
 

Horhe Ortega

New member
Wręcz przeciwnie - 507 to dużo lepszy odtwarzacz. 606 to był klon- identyczne odtwarzacze wydał Funai, Panas i Denon. Różniły się tylko obudowami, a de facto były jedynie transporterami BR a nie pełnoprawnymi odtwarzaczami.
Ja mam Philipsa BDP7200 a w tej "rodzince" jest też jeszcze Marantz(i nie tylko).To że klon to chyba jeszcze nie znaczy że "bele co" a dekodery i "pełnoprawność" z takim ampli jaki ma kolega jest chyba mało istotna.Nie znaczy że polecam szczególnie 606-kę choć to sprzęt solidny moim zdaniem(waga:p).O wiatraku w 507 bym nie wspomniał gdyby to tylko-"... ta pani z tego forum".Potwierdza to już jedna osoba w tym wątku. Skoro kolega planuje TV Samsunga(taki właśnie mam) to czy mkv-ki czy DivX-y und viele andere Geschmacksrichtungenobsłuży mu TV.Pewne funkcje i bajery w playerze można sobie wtedy śmiało darować.Skoro ampli takie a nie inne to może właśnie 807 z THX-em.Czemu nie-to tylko chyba ~700€.Tylko dlaczego on tak podobny do Denka 2010 czy Marantza 7004 to nie wiem absolutnie:rolleyes:.
 
Ostatnia edycja:

ziemas3

New member
Bdp7200

BDP7200 dobry jest?? bo chcę kupić a jest dość tani:) a z tv Sony 40s 5600 pogra? no i chodzi mi o 5.1 chinch z tyłu dzięks mniejsza czy klon czy nie pozdro
 

Horhe Ortega

New member
Dość tani-tzn.? Z tego TV masz tylko zdjęcia i MP3 a co z ampli??? U mnie problem braku czytnika, DivX/itp. jak i dekoderów dźwięku HD nie istnieje.Musisz wiedzieć , że analogi w tym playerze są bez mała bezużyteczne.Sprzęt solidnie wykonany(taki oldschool'owy:p),cichy wiatrak i napęd a jakość obrazu na bardzo przyzwoitym poziomie.Ładne i przyjazne menu HD,gwar. 24mies.Jak do oglądania BD/DVD ew. słuchania CD a cena nówki powiedzmy w granicach 450-650PLN to co wybierzesz w tej cenie....player który wygląda/i waży jak cienkie DVD za 99PLN a choć posiada jakieś zbędne Ci bajery-to ani jakością wykonania , ani obrazu/dźwięku nie przebije jednak tamtego? Musisz wiedzieć na czym Ci zależy i ile możesz na to przeznaczyć.Można zawsze pomyśleć:)roll:)... o tych co kiedyś wybrali Marantza i wyłożyli chyba prawie 3-klocki.
 

ziemas3

New member
Do divx mam dvd manty który czyta wszystko i ma scalowanie no może nie najlepsze z dvd ale chodzi mi żeby wydać góra 600zł i mieć obraz z BD i 5.1 chinch na odwrocie no może dvd żeby lepiej chasało to wszystko. Sound to ja mam na innym sprzęcie więc dalej nie wiem czy brać może się nie wyspałem jeszcze heh :) chyba różnicy obrazu BD w takim przedziale do 1000zł niema zbyt wielkiej??
 

ziemas3

New member
Cena to 499zł a mam aktywne głośniki 5.1 więc szkoda mi ich fajnie brzmią tzn. wystarczająco:) myślałem o sony ale chyba wezmę tego, mam tylko nadzieję że ustawienia kolorów będą jakieś lepsze bo tv sony ma słabiutko może nadrobię tym BD
bo tak mam telewizję (N) a te kanały to są średniej jakości ale może za bardzo się napaliłem na BD. Ten Bdp 7200 zapowiada się nieźle i kasa taka może być za rok dwa zmienię na bank:)
 
Do góry