Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

marekwa

New member
Witam,
Ostatnio zauważyłem u siebie, że po aktualizacji Shield'a 2019 do najnowszej wersji 9.1 bodajże, zniknęła mi opcja automatycznego wybudzania urządzenia po przełączeniu źródła np z TV (HDMI 1 u mnie) na właśnie Shield (w moim przypadku HDMI 4). U Was też brakuje tej opcji?
 

gordonn

Member
U mnie taki widoczny i denerwujący bug po aktualizacji to to że sterowanie pilotem od telewizora Sony przez CEC działa z opóźnieniem.Po przełączeniu na wyjście HDMI gdzie podłączony jest Shield trzeba poczekać ok 10 sekund aż Shield zacznie reagować na pilota od telewizora.Wczesniej funkcja ta działała błyskawicznie bez problemów.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
 
U mnie taki widoczny i denerwujący bug po aktualizacji to to że sterowanie pilotem od telewizora Sony przez CEC działa z opóźnieniem.Po przełączeniu na wyjście HDMI gdzie podłączony jest Shield trzeba poczekać ok 10 sekund aż Shield zacznie reagować na pilota od telewizora.Wczesniej funkcja ta działała błyskawicznie bez problemów.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam , u mnie tv Panasonic ale używam Logitech Harmony , też trzeba czekać aż połączenie zadziała .
 

venomas200

New member
Bez reklam
Mam pytanie, gdzie znajdę folder download w Ezra?
Pobrałem testowo jakiś mały plik i nie wiem gdzie się ukrywa i jak go usunąć. Chciałbym ustawić zewnętrzny dysk jako miejsce pobierania.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ustawieniach ezry masz dokładną ścieżkę ;)
O ile dobrze pamiętam folder kodi / userdata / addondata/plugin.video.ezra
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia>Dodatki > ezra > I ostatnia zakładka której możesz nie widzieć. Zależy od skina którego używasz ;)

Screenshot_20220717-190128979.jpg
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Znalazłem dzięki mój błąd mam po lewej stronie rozwijane menu i nie przewijalem dostatecznie

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Którą wersję kodi polecacie? 19.3 matrix może być czy jest coś lepszego?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kodi 20 maveana jeśli nie potrzebujesz automatycznego ściągania napisów. 19 maveana jeśli zależy Ci na a4k subtitles ;)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie potrzebuje napisów, chcę odpalić na nim tylko platformy streamingowe i żeby wspierało atmosa, 4K, DV i HDR
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Platformy masz na myśli ezra/realdebrid? To chodzi jak marzenie. W netflix/etc bym się nie bawił w kodi.
Po to masz androida z natywnymi aplikacjami na shield ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Netflix oglądam poprzez wtyczkę Kodi -ze względu na ustawienia napisów.Paradoksalnie pomimo wykupionego prime z tego samego względu materiały tej platformy i tak oglądam przez RD.

Kolego conqest -jakie platformy chcesz opalić poprzez Kodi?
Są wtyczki do Netflix Disney HBO max.Nie ma do Appla i praktycznie nie ma do Prime (tzn.jest ale tylko full HD).
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Właśnie te o których piszesz. Chciałem sprawdzić jakość obrazu i dźwięku puszczając np Disney czy HBO max z wtyczki przez kodi i aplikacji bezpośrednio z tv.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry