Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja ma tv tcl c825 i na disney+ mam dolby vison ale za to brak dolby atmos...
Coś chyba ten disney+ nie do końca wszystko działa...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawił się error w Kodi "Embuary Helper", mimo to wszystko działało.
Wyłączyłem Kodi, restart i nie można już uruchomić.
Bez względu czy to jest oficjalny, czy Maven. Jeden i drugi nagle przestał działać.

Fakt, że od jakiegoś czasu notorycznie pojawia się info o braku miejsca w pamięci masowej - a co za tym idzie, komunikat o możliwych problemach, ale dotychczas bez atrakcji (może do dziś?)
Pytanie, czy instalować nowe Kodi, czy jest jakieś rozwiązanie?

Swoją drogą, można powiększyć tą pamięć USB stickiem, ale jako pamięć masową? Wpinałem jakieś stare usb, ale Shield ich nie widzi. Mam jeszcze podpięty HDD 3TB, ale to zewnętrzny. Dobrze by było pozbyć się tych komunikatów o braku pamięci, wystarczy dodatkowe pare GB.
 
Ostatnia edycja:

SNiP3R

Member
Pytanko:

W przyszłym tygodniu lecę na wakacje i jak zawsze bierzemy ze sobą projektor do oglądania filmów.

W skrócie to tak: Nvidia Shield TV Pro -> Projektor Benq Ht-2150st.

Mam dwa głośniki bluetooth i chciałbym sobie zrobić dźwięk 2.0 - czyli typowe stereo.

Z Shielda są tylko złącza hdmi - więc odpada.

Jedyna możliwość to przesłać dźwięk do projektora, a ten ma wyjście "audio out" po jacku 3,5.

Moje głośniki mają wejście jack, ale jak zrobić by było prawdziwe stereo?

Czy jedyną możliwością jest jakaś zewnętrzna karta dźwiękowa?
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie buforuje mi na realdebrid z 500 mbps laczem w domu.
Predkosci w speedtest 270mbps po wifi 100mbps po kablu.
Pierwsze kilka dni po zakupie konta rd szlo elegancko kazdy nawet najwiekszy plik a teraz niestety nie idzie ogladac nic co ma ponad 60GB wielkosci...
U was tez czy to cos z moim laczem sie dzieje?
 

leszekgd

Member
@Borygo77 posiadam w domu 0.5gb łącze od UPC i działa bez zająknięcia. Natomiast często wjeżdżam w delegację i tam mam ok 20-30mb i niestety czasami muszę oglądać w mega ch..ej jakości bo w 1080p przycina. Nadmieniam, że Netflixy i inne Youtuby hulają w maksymalnej jakości. Wydaję mi się, że provider internetu ma wpływ na prędkość RD.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Okazuje się że łączę i wszystko inne gra oprócz kodi :(

Wersja mavena 19 spróbowałem wszystkie dostępne do ściągnięcia. Każda buforuje. TV z wtyczką Enigma działa OK.

Wersja mavena 20 nie buforuje nawet na plikach 120gb ale po instalacji wtyczki PVR Enigma nie da się uruchomić kodi. Crash odrazu.

Z którego kodi korzystacie panowie? I który build?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oficjalny Kodi, bodajże z marca. Kilkanaście instalacji różnych Kodi, w tym całą masą Mavenów Matrixa, bądź Nexusa i u mnie właśnie oficjal bezproblemowo działa z modem Estuarego V2, ale też nie potrzebuje DV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spróbuj ustawień z ostatnich 2-3 tygodni dyskusji, aczkolwiek dla mnie Maven to zagadka i niewyjaśnione zachowania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oficjal jest bodajże z 2021, spróbuj z wersją z 2022, bodajże 3 marzec (19.4.) Ver.64 bitowa.
Generalnie na czystym Kodi + RD powinni wsio działać, może kwestia samego RD, a nie ustawień.

Swoją drogą, wie ktoś jak zmienić tapetę w Ezrze?
 
Ostatnia edycja:

fipii

Member
Przywrócilem ustawienia fabryczne w Shield po tym jak zakualizowala mi się do najnowszej bety. Niestety przystawka dalej zamula ale problem napotkałem większy, w sklepie Play brakuje aplikacji Player (tej od tvnu). Wyskakuje komunikat że aplikacja nie jest zgodna z tym urządzeniem. Wcześniej oczywiście wszystko dzialalo dobrze i nie było problemu z instalacją tej apki i jej działaniem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
1-ustawic biała liste
2-sprobowac przestawić liczbę buforów grafiki z 3 na 2
3-do playera TVN jest spacjowana apka wycinając reklamy instaluje się i działa bezproblemowo

Na razie więcej nie pomoge- jestem na wczasach
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mat, a z tą tapeta w menu Ezry jak, da się coś pokombinować?
Jest jakieś jasne tło z wielkim logo w tle i przydałaby się wrzucić coś czarnego lub jakąś grafikę. Duperela.
 
Do góry