Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

SNiP3R

Member
Dobra. Coś jest u mnie nie tak.

Teraz gdy włączyłem na Shieldzie Netflixa, puściłem film z Dolby Atmos, to w info o ścieżce dźwiękowej pisze, że źródło dźwięku to DD+, a nie Atmos.

Coś jest nie tak w ustawieniach :/

Nvidia Shield PRO -> Denon x8500h
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
Wydaję mi się że masz coś skopane w ustawieniach Ampli. W jednym i drugim przypadku powinno Ci się wyświetlać Dolby Atmos. Oczywiście ten z Netflixa to taki skompresowany w kontenerze DD+. No i czy masz ustawiony również poprawnie dźwięk w konsoli i oddzielnie w Kodi.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu testuję wtyczkę FEN z repo https://tikipeter.github.io/ i mogę śmiało polecić (jak na razie jako backup dla The Oath) .
Jest szybszy od The Oath i od Venoma , od tego drugiego wynajduje więcej żródeł (szczególnie dla seriali) , taka jak Venon daje szybki dostęp do własnej chmury RD.
 

negatyw001

Member
Odtwarzanie z foldera BDMV, czyli rip blu ray.

Czy poza Kodi, macie jakieś pomysły? Pytam, gdyż nie zawsze "pokaż menu dysku" jest poprawnie obsługiwane.
 

negatyw001

Member
P.S.
Czy takie rzeczy, to jedynie produkty w stylu: ?
https://c4i.com.pl/produkt/odtwarza...cze-sieciowe-4k/zidoo-z10-pro-android-tv-box/

5e40239059c2c9b77e77a909f1210065.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co prawda w ich miejsce wolałbym dokupić Fire stick , chodzi mi jednak o to ,że nie da się na tym jednym urządzeniu oprzeć całe domowe centrum multimedialne.
Korzystanie wyłacznie z jednego , ergonomicznego pilota i brak konieczności przełączania się pomiedzy żródłami jest naprawdę mega wygodne.

btw. Mam w Panasie apke Netflix-a dającą mozliwość przelaczenia TV w tryb kalibracji Netfix a i tak wolę korzystać z wtyczki Netflix w Kodi ze względu na dowolną konfigurację napisów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem po przetestowaniu kilku najbardziej popularnych i polecanych playerów-nie.
Przy czym nie twierdzę,że akurat do pełnych struktur BD coś innego nie sprawdza się lepiej.
 

negatyw001

Member
Mówię o tradycyjnej wersji Kodi (lub Mavena) na Shieldzie.

Ale rozwiń proszę myśl, zapodaj linka itd.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Dzięki.

Zatem instalacja zmodyfikowanego Kodi, a potem (z poziomu Kodi) tej javy (dodatki i zainstaluj z pliku zip)?

Jakieś praktyczne podpowiedzi, z którymi się napotkałeś u siebie?
 

andrzeej

Member
Cześć. Mam NVIDIE z 2017, mam pytanie do was jaki format dźwięku macie z takich serwisów jak Netflix Amazon prime czy Disney+?. Na zdanym z w)w nie mam nic więcej niż DD+.
 

kris615

Member
Ja też mam podobną konfigurację. Ale jak przełączę w menu na 7.1 to na wyświetlaczu ampli pojawia się Dolby Atmos. Oczywiście takiego dźwięku się nie uzyska z fizycznego 5.1 ale ot taka ciekawostka:)
 
Do góry