Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

janunio

New member
Bez reklam
nVidia nie odtwarza plików (powtarzam: plików) z HDR DOLBY VISION. Procek nie ma takiej biblioteki.
Stream typu NETFLIX owszem bo dekodowanie HDR DV robi telewizor a nie nVidia.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie słuchajcie tego debila... i tych bredni.
Wcześniej pytany o kodi pisał***że te nikomu nie potrzebny program a teraz nagle wychwala najśmieszniejsze jest to że wersja 19 jest już dostępna z DV od praktycznie roku gdzie była we wersja alpha beta a potem rc.
Żaden telewizor nic nie dekodouje gdyby tka było stara wersja shield tv 2015 2017 miała by DV w netflix a nie ma, dlaczego ponieważ dekodowanie odbywa się***programowo w shield tv 2019 tak samo jak i w xboxie one i apple tv 4k, także takich bredni jak dekodowanie przez telewizor to sam producent nie był***by w stanie wymyślić.

janunio wracaj na hd tv polska do wątku oppo/shield/odtwarzaczy tęsknimy, daj się pośmiać z takiego głąba jak ty :)
 

janunio

New member
Bez reklam
Psychol działa. Ma atak.

KODI 19 dostępny jest od kilku dni.
Dopiero ta wersja obsługuje HDR DOLBY VISION. Tak twierdzi wydawca KODI 19. Napisz do niego bo czeka na bluzgi z Polski.
Zapodaj linka do tamtego forum to coś napiszę. Ostatnio okazało się, ze tam prawie wszyscy aktywiści to utajnieni moderatorzy. Kilka osób zwiększa sztucznie liczbę wpisów dla utrzymania cen za reklamy od MediaExpert i Samsunga. Albo robi to nowy właściciel pod wieloma nikami. Z czegoś trzeba żyć.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Finalna wersja jest od kilku dni dlatego w d byłeś g widziałeś
https://kodi.tv/article/kodi-19x-matrix-beta-1

Wersja z Nov 22, 2020

Playback

Software decoding of AV1;subtitle improvements with new dark grey colour and selectable opacity; ability to provide a subtitle URI (URL, local file, etc.); static HDR10 and dynamic Dolby Vision HDR support (platform- and client-dependent).

Także kompromituj się dalej.
 

leszekgd

Member
Dopiero wczoraj dowiedziałem się, że działa już Dolby Vision w mkv. Co z tego jak mój LG B7 odtwarza to jako "zwykły" HDR. DV w mp4 działa prawidłowo. Jeśli Kodi sobie z tym poradzi, to może czas zmienić Shield na nowszy model.
 
KODI 19 wspiera HDR 10+. Dynamiczne dane. Właśnie to sprawdziłem. TV (PHILIPS OLED804) wyświetla logo 10+.
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro nvidia shield tv nie wspiera hdr10+ to jak kodi które jest zainstalowane na nvidia shield tv może wspierać hdr10+? Chyba że programowo w jakiś sposób dekoduje? To są jaja albo Dolby dobrze posmarowało nvidii żeby nie wprowadzała hdr10+ skoro Kodi które jest darmowym programem bez problemu to potrafi na ich sprzęcie.
 

pamel

New member
Sprawdzałem pliki z DV na Plex TV i lepiej to działa niż w KODI 19 ( większa ilość plików jest obsługiawana).
 

janunio

New member
Bez reklam
Może być tak, że KODI na nVidia umie streamować treści (tak jak NETFLIX) i dekodowanie robi TV. Z pewnością nVidia nie zdekoduje Dolby Vision. Procesor TEGRA X1 nie takich bibliotek.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.


W ogóle nie działa.. pierwszy lepszy link na yt.

https://www.youtube.com/watch?v=CxDi2MW5Daw
https://www.youtube.com/watch?v=CUoI2lKHvpY



Od około pól roku są metody na odpalenie DV na shield tv także nie kompromituj się po raz kolejny człowieku.




@pamel bo dev's kodi zamulają obsługa DV to nie jest dla nich priorytet spróbują tą wersję kodi jest to najnowsza wersją również oz obsługą dolby vision w mkv.
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=360250


Jeśli interesujesz się temat to warto jeszcze obserwować
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=360018


https://www.makemkv.com/forum/viewt...d=e6f40fa0f1d4ab2b7e5043d7718a16d8&start=4575
https://www.makemkv.com/forum/viewt...id=e0caf1c545353cf1624bb901e2d89800&start=300
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
@bl4ck patrząc na to, że MXplayer odpala wszelkie DV, można się pokusić o stwierdzenie, że ktoś przystosuje Kodi do odtwarzania tego.
 
KODI 19 wspiera HDR 10+. Dynamiczne dane. Właśnie to sprawdziłem. TV (PHILIPS OLED804) wyświetla logo 10+.
Czy ktoś może jeszcze potwierdzić że na shield tv materiały hdr 10+ w kodi są poprawnie dekodowane? Nigdzie niema informacji w internecie na ten temat włącznie ze stroną producenta więc to bardzo dziwne jest że się tym nie chwali ani producent ani nikt inny w internecie. Wszędzie piszą o statycznym HDR i dynamicznym DV. Jeśli to prawda to wychodzi na to że to tylko kwestia programistów aplikacji typu netflix, prime video itp jest sprawa żeby zaczęło działać HDR10+ a nie kwestia firmware w nvidia shield.
 
Ostatnia edycja:

syberka

New member
Pytanie. Wgrałem w PC program Expierence chcę streamować gry z PC na konsolę. W w/w programie widzi gry ale jak to wyświetlć na shield? Wchodzę w shield w segcję Nvidia games , tam ustawienia , i dalej w komputery game stream. I nadal brak obrazu z grą na TV?
 

Mikos79

New member
Witam,

mam problem z shieldem wersja 2017. Po ostatniej aktualizacji mam problem z wyświetlaniem obrazu. Shield jest podłączony do yamahy ysp 2700 kablem kierunkowym. Problem objawia się tym, że po włączeniu konsoli nie mam obrazu. Zmiana kabli czy wejść w soundbarze nie pomoga. Czasem się uda, że obraz się pojawi. Podczas restartu jest logo NVIDI ale jak już ładuje się android obraz jest czarny. Sygnał do yamahy słyszę kliknięcia przy "poruszaniu się" po menu głównym android TV. Czasami obraz się pojawi na kilka sekund i zaraz ginie. Nvidia podłączona bezpośrednio do OLEDa daje obraz. Co udało mi się ustalić to przy bezpośrednim połączeniu do OLEDa w ustawienia wyświetlanego obrazu w shieldzie mam do wyboru 4 opcje wszystkie z "HDR ready". Jak shield jest podłączony do yamahy to mam opcje 4k 59,940Hz (domyślny) 4k 60Hz, 4k 23,976 Hz HDR10 ready i 1080p 59,940 Hz HDR10 ready. Do yamahy mam też podłączony tuner 4k i nie ma żadnych problemów z obrazem, także obrazu 4k z HGL. Nie znalazłem tutaj aby ktoś miał podobny problem ale może macie jakieś pomysły.
 

Mikos79

New member
Nie widzę opcji edytowania wiadomości. Problem rozwiązany (szkoda że po rozmowie z czatem nvidi bo oczywiście kazał zrobić przywracanie do ust początkowych) Winowajcą okazał się kabel idący do yamahy do Oleda. Naprawiany był przeze mnie bo elektryk mi go zamurował w ścianie a jakiś czas temu rozwaliła mi się końcówka. Skróciłem go i sam podłączyłem końcówkę od chińczyka. Niestety coś się musiało ostatnio naruszyć. Jak podłączyłem inny kabel pomiędzy soundbarem a tv wszystko działa.....
Tylko dołożyłem sobie roboty. Ustawienia plex, kodi a i harmony pilot stracił połączenie z shieldem :(
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Powodem takich problemów jak u Ciebie jest zazwyczaj zbyt długi kabel HDMI i/lub kabel marnej jakości o dużym tłumieniu i słabym ekranowaniu. Im wyższa rozdzielczość tym jakość przewodu jest ważniejsza. Jeśli dodatkowo kabel HDMI zamurowany jest razem z kablem zasilającym na dłuższym odcinku to zakłócenia w kablu HDMI robią się masakryczne.
Może być tak, że jeden TV jeszcze na tym chodzi a inny już się przycina lub nie przekazuje obrazu.
Jakiej długości masz kabel w ścianie?
 
Ostatnia edycja:

Mikos79

New member
Sam kable ma z 3m, w ścianie może 1,2m Tylko tak jak pisałem, super elektryk "zamurował" zamiast zrobić korytko. Z dwa lata temu po zmianie na większy tv i przestawianiu go na uchwycie rozwaliła mi się końcówka. Z pół roku widziałem zwisający kabel aż w końcu wziąłem się za naprawę tego położonego w scianie. Nawet się udało i zadziałało choć trochę zabawy było. Tylko to tak trochę prowizorycznie bo wszystkie kableki a jest ich z kilkanaście jest mocowanych śrubeczkami, jak kable w kontaktach. Jak zauważyłem (niestety trochę za późno) jeden z kabelków nie stykał aż wypadł. Pewnie dlatego obraz z tunera szedł a z shielda przerywał. Tuner nie sprawdza jakie urządzenie jest podłączone. Wysyła obraz taki jak ustawię. Konsola w jakiś sposób komunikuje się z odbiornikiem i ustala jakie rozdzielczości można wybrać.
Koniec końców jutro czekam mnie ponowne kombinowanie ze starym kablem. Na tym puszczonym "na widoku" wszystko hula. Może mi się uda ponownie ożywić kabel w ścianie. Tak to jest jak się zbytnio zaufa "fachowcom"

edit. jeden problem za mną Udało się skonfigurować pilota harmony... już zapomniałem jakie to jest czasochłonne
 
Ostatnia edycja:
Do góry