Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kola01

Well-known member
Bez reklam
:) :) :)
Zdanie można zmienić, ale kto to pisze co powyżej?

Za zrypany i oszpecony pilot oraz podkręcony procek zabuliłeś tak wysoką kasę? To kupiłeś dla nowego pilota, do którego nie byłeś przekonany, czy dla podkręconego procka? Dałeś się nabrać jak dziecko...

No właśnie nie zabuliłem dużej kasy, dlatego kupiłem. Sprzedałem 2017 ale zostawiłem sobie oryginalnego pada, dopłaciłem niecałe 300 zł i kupiłem 2019 Pro za 899 zł w X-KOM (było promo jakieś 1,5 mies. temu).
W ten sposób, za niecałe 300 zł mam nową, pachnącą Nvidię Shield 2019 Pro z padem.
 
Ostatnia edycja:

mateoJazz

New member
Cześć

Mam pytanie o Nvidia Shield Pro.

Posiadam tv Panasonic bez obsługi dźwięku w formacie DTS.

Do TV mam podłączony dac stereo po optyku.

Czy Shield może dekodować DTS do pcm i wysłać po HDMI do telewizora ?
 

leonwawa1981

New member
Cześć

Mam pytanie o Nvidia Shield Pro.

Posiadam tv Panasonic bez obsługi dźwięku w formacie DTS.

Do TV mam podłączony dac stereo po optyku.

Czy Shield może dekodować DTS do pcm i wysłać po HDMI do telewizora ?


Shield najpewniej rozpozna jakie możliwości audio na TV i w opcjach będzie jedynie stereo. Mówię o takich aplikacjach jak NF, Amazon, itp.

Natomiast jak masz kodi to sam możesz zmieniać jakie audio ma wychodzić z odtwarzacza.
Wg mnie to i tak nie ma znaczenia bo jak TV ma stereo co nic z ego więcej nie wyciągniesz.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To że tv jest stereo nie ma znaczenia, pamiętaj że wiele nowych tv ma różne systemu wirtualizacji efektu przestrzennego audio dlatego należy dostarczyć mu najlepszy sygnał.

@mateoJazz
W ustawieniach shield TV zaznaczysz że twój odbiornik nie obsługuje dts, shield tv rozkoduje sygnał i wyśle rozkodowany do tv.
 

cinmarcin

New member
Witam serdecznie, czy da się włączyć wibracje w kontrolerze Xbox one. Na stronie NVIDII podane jest, że oryginalny kontroler ma wbudowane silniczki ale funkcja jest obecnie niedostępna. Czy to tyczy się również innych marek?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

wojoo

New member
Domyślam się, pytanie czy potrzebujemy tylko do 1 uruchomienia VPN czy musi byc za kazdym razem

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Jaca 64

New member
Z VPN Nord to oczywiste ale google caly czas namierza i co jakis czas informuje cie ze jestes z rejonu nieobslugiwanego.Próbowałem tez z wtyczka wgraną w KODI ,ale to samo .Nie ma za to problemu z VPN wgranym bezposrednio w windows 10 w laptopie,tutaj odpala za kazdym razem.Nvidia Shield pracuje na androidzie,moze w tym jest problem.
 

rufi10

Member
Probowal ktos odpalic na Shield Disney+ w PL??

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Tak bez problemu, musisz mieć VPN.


z całym szacunkiem @cinmarcin ale zadaj sobie sam pytanie czy kontroler Xbox One jest oryginalnym kontrolerem boxa Shield ?


Przeczytaj ponownie, ze zrozumieniem, o co pyta przedmówca a następnie odpowiedz, jeśli chcesz pomóc...
Pyta o kontroler Xbox One i wcale nie twierdzi, że jest on oryginalnym kontrolerem Shielda. Chce tylko wiedzieć, czy ma funkcjonalność wibracji, jak ten oryginalny Shielda.
 
Ostatnia edycja:

medivh29

Member
Przeczytaj ponownie, ze zrozumieniem, o co pyta przedmówca a następnie odpowiedz, jeśli chcesz pomóc...
Pyta o kontroler Xbox One i wcale nie twierdzi, że jest on oryginalnym kontrolerem Shielda. Chce tylko wiedzieć, czy ma funkcjonalność wibracji, jak ten oryginalny Shielda.

Post można rozumieć dwojako. Ty wybrałeś inny sposób, ja wybrałem sposób sarkastyczny lecz nie obrażający, aby kolega mógł sam podumać. Odpowiedź dostał powyżej że oryginalny NS posiada wibracje.
Najłatwiej poprawiać nowych userów, szkoda że nikt nie poprawia tych co najbardziej plują jadem...
 

JobForACowbo

New member
Nie chcąc zakładać nowego tematu, to spytam tutaj, bo faktycznie używam nvidii razem z LG OLED55CX.
Mianowicie posiadam iptv i używam TiviMate do programów.
W teorii, lwia część programów nadawana jest w rozdzielczości 1920x1080 i 50 fps.
Niby ostrość jest, jakieś krajobrazy są całkiem ładne, ale tak czy siak gdzie nie gdzie widać piksele w poszczególnych częściach kadru. Zwykle tam, gdzie jest jakiś ruch.
Speed test na nvidii pokazał 217 Mbps, także raczej wątpię by była to wina internetu.
Na YT to 4k też takiej wątpliwej jakości.
Macie jakiś pomysł?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Powiedz proszę jaki konkretnie model masz tego Shelid i jaka , to apka .
Mało się w tym obracam :(
Dziękuję
 
Do góry