Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

wzk

New member
Tak jak pisałem, uruchom ponownie Shielda i jakiś czas będziesz miał Atmosa - oczywiście tam gdzie on jest dostępny, np. Carnival Row na 100% go ma. Możesz sprawdzić czy potencjalnie będzie Atmos patrząc czy telewizor wszedł na HDR, albo sprawdzić czy jest skalowanie włączone i używane przy odtwarzaniu, jeśli jest to wiadomo, że nie będzie ani HDR ani Atmos-a bo wideo będzie szło tylko w Full HD.

Na forach zagranicznych jak i forum samej Nvidii było pełno lamentu o braku 4k/HDR/Atmos i oni twierdzili, że to wina Amazona i nowa aktualizacja apki załatwia sprawę. Według moich obserwacji nie załatwiła jednak sprawy, a żadnego skutecznego rozwiązania na dłuższą metę nie znalazłem, pomaga tylko ponowne uruchomienie Shielda, ale tylko na chwilę (bodajże jak się go znowu włączy to już tylko Full HD pójdzie.

Chociaż jeszcze co ciekawe, bo sprawdziłem wczoraj. Ludzie twierdzili, że na wbudowanych apkach w Smart TV HDR itp. na Amazon działa ZAWSZE, więc wczoraj wszedłem przez apkę wbudowaną w Philipsa 55OLED803 i z HDR-u też były nici. Odpaliłem TV jeszcze raz i nic to nie dało, więc wygląda na to, że wina rzeczywiście jest po stronie Amazon. A to co pisali, że na TV działa wszystko ZAWSZE, to może dlatego, że pisali o LG, a tam wiadomo, że nie ma Androida.

Aha, jeszcze próbowałem odtwarzać przez VPN ustawiając lokalizację na USA i też nic to nie pomogło.
 

pamel

New member
Witam,
Panowie takie pytanie czy ktoś ma sprawdzony sposób na odtwrzanie kopii BLuray takiej 1:1 zrzutu katalogów ? Czyli struktura płyty skopiowana na dysk. Czy nvidia shield radzi sobie z czymś takim? Jakim programem?
 

wzk

New member
Jeśli jest aktywne i w użyciu skalowanie to na pewno obraz nie jest w 4k. Rozdzielczość podejrzysz w ustawieniach wyświetlania.
 

negatyw001

Member
Witam,
Panowie takie pytanie czy ktoś ma sprawdzony sposób na odtwrzanie kopii BLuray takiej 1:1 zrzutu katalogów ? Czyli struktura płyty skopiowana na dysk. Czy nvidia shield radzi sobie z czymś takim? Jakim programem?
Mam ten sam problem i to rozkminiam.
Foldery w postaci BDMV/CERTIFICATE, czyta Kodi. Nie potrafi sobie jednak CZASAMI poradzić z menu - jak na krążku. Wnioskuję, że często menu jest w java, a tegoż nie ma w androidzie. W Kodi na kompie, te same materiały chodzą z pełnym menu.
MX Player (jeden z lepszych playerów) nie ogarnia tego kompletnie.
 

baton_dk

New member
Witam. Jak wypada NVIDIA shield tv jako odtwarzacz do filmów , Netflix , kodi , i przede wszystkim wszelkiego rodzaju pliki z filmami HD MKV , bd ISO, 3d itp w porównaniu z innymi odtwarzaczami na rynku jak choćby Zidoo? Chce mieć centrum multimedialne do oglądania filmów, w jednym.
 

negatyw001

Member
Witam. Jak wypada NVIDIA shield tv jako odtwarzacz do filmów , Netflix , kodi , i przede wszystkim wszelkiego rodzaju pliki z filmami HD MKV , bd ISO, 3d itp w porównaniu z innymi odtwarzaczami na rynku jak choćby Zidoo? Chce mieć centrum multimedialne do oglądania filmów, w jednym.
@ baton dk:
W uzupełnieniu przygód z BD.
BD ISO póki co nie próbowałem, ale wg infos w necie - raczej tego nie ogarnia. Nawet, gdy zauważy taki "nośnik", to nie obsłuży w większości przypadków MENU.

Jeśli ktoś ma za sobą próby z BD ISO, pochwalcie się wynikami.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Najlepiej jak byś przeczytaj specyfikację kodi, odtworzysz praktycznie wszystko jeśli chodzi kontenery wideo mkv m2ts ts mp4 avi itd itd oprócz menu bd/uhd i iso.
W przypadku struktur bd/uhd zostanie po prostu odtworzony od razu film.
W przypadku niektórych bd/uhd menu zostanie odtworzone bo nie wymaga javy.
O 3D się nie wypowiadam.
 
Do góry