Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

leonwawa1981

New member
Nic nie trzeba dodatkowego. W NVS włącz (zakładka pamięć ) "przesyłaj pliki przez sieć lokalną", a w kompie mapujesz dysk \\192.168.1.X


dzięki za info,

mam kolejne pytanie.


W taj chwili używam Miboxa na którym mam aplikację Netflix, niestety nie dysponuje danymi do logowania i nie mogę o nie poprosić (kłótnia rodzinna, póki działa to korzystam). Chciałbym przenieść aplikację NF wraz z uprawnieniami na Shielda. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć czy się da to zrobić oraz jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc
 

negatyw001

Member
https://a.aliexpress.com/_BTwRvr.
Takie coś kupiłem na AliExpress. Dziala. Z HDMI wyciąga spdif oraz stereo jack

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka


[FONT=&quot]Widzę przełącznik wyboru "2.1 i 5.1". Ja nie posiadam suba. Audio muszę podać do 2xchinch. Czy będzie to działać? Żeby się nie okazało, że urządzenie wytnie basy dla 2.0, gdyż założy pracę na 2.1.
[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]Czy dobrze to rozumiem?
[/FONT]
 

leonwawa1981

New member
Nic nie trzeba dodatkowego. W NVS włącz (zakładka pamięć ) "przesyłaj pliki przez sieć lokalną", a w kompie mapujesz dysk \\192.168.1.X
hej potrzebuję dalszej pomocy w tej kwestii.

To co trzeba na NVS uruchomiłem.

Pc widzi urządzenie SHIELD, lecz nie widzi dysku.

Zasoby w sieci NVS widzę jedynie poprzez aplikację na tel, na pc nie widzę zasobów. Nie mogę zmapować tego dysku.

Używam Windows 10, mam włączona smb 1, inne urządzenie sieciowe widzę bez problemu poprzez tel i pc. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co należy zmienić w ustawieniach?



z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
hej potrzebuję dalszej pomocy w tej kwestii.

To co trzeba na NVS uruchomiłem.

Pc widzi urządzenie SHIELD, lecz nie widzi dysku.

Zasoby w sieci NVS widzę jedynie poprzez aplikację na tel, na pc nie widzę zasobów. Nie mogę zmapować tego dysku.

Używam Windows 10, mam włączona smb 1, inne urządzenie sieciowe widzę bez problemu poprzez tel i pc. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co należy zmienić w ustawieniach?

z góry dziękuję za pomoc


Cześć!
Zerkałeś tutaj? Dla połączenia Shielda z Win10 (o ile oba mają aktualny soft) nie ma konieczności włączania SMBv1, chyba że zasoby są dodatkowo współdzielone z innym, starszym sprzętem, który nie obsługuje nowszych wersji Samby.
 

negatyw001

Member
Tak na marginesie... Jaki polecacie player do filmów z plików mkv, który potrafi ogarniać napisy?
Ja do tej pory korzystałem (na boxie ze zwykłym andkiem) z mx player, ale tego się chyba nie da sterować z pilota w android tv?

Czy shield ma już takiego na pokładzie, czy trzeba dograć (z GP czy pena)?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie... Jaki polecacie player do filmów z plików mkv, który potrafi ogarniać napisy?
Ja do tej pory korzystałem (na boxie ze zwykłym andkiem) z mx player, ale tego się chyba nie da sterować z pilota w android tv?

Czy shield ma już takiego na pokładzie, czy trzeba dograć (z GP czy pena)?

Zobacz NOVA Player. Ściąga okładki, opisy. Dopasowuje refresh rate.

Mam u siebie jakbym potrzebował podpiąć np. pena na szybko i coś obejrzeć. Na co dzień używam Plexa.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz np. film w 24p, to tak Ci ustawi odświeżanie w tv, żeby było zgodne i obraz jak najbardziej płynny. Podobną funkcję masz w Kodi czy Plex.
Dodatkowo w Shield możesz dla aplikacji, które wewnętrznie tego nie obsługują, włączyć podczas odtwarzania z menu Shielda. Czyli np. YouTube czy Netflix. Muszę przyznać, że testowałem w Netflixie i działa bardzo fajnie. Tylko kilka razy zdażyły mi się jakieś drobne przycinki. Więc dla Netflixa przestałem się w to bawić.
 

negatyw001

Member
A czy istnieje taki player, który potrafi odczytać materiał z foldera BDMV (lub ISO) - zachowując układ menu, jak na płycie blu ray?
Chodzi po prostu o to, aby zobaczyć materiał bez wypalania na nośnik 25GB lub 50GB.
 

RobKos

New member
Cześć, jak na dzisiaj wygląda sprawa z HBO GO, aplikacja jest widoczna do instalacji, czy trzeba kombinować z apk?
Jestem przed zakupem, wiem, że jakiś czas temu były właśnie problemy z tą apką
 

negatyw001

Member
A ja rozpakowałem piękne pudełko i nie wiem jak otworzyć pilota. Obejrzałem filmiki na YT i pokrywa ani drgnie.
Czy jest na to jakiś knyf...?
 

manonfire

Member
Po ostatniej akualizacji pojawilo sie w sklepie
Nie dowierzając (już straciłem nadzieję) zajrzałem do GPlay na SHIELDzie i w istocie jest. I tak jej nie zainstaluję, póki HBO nie zrobi coś z jakością swojego streamu. Do HBO GO wystarczy przystawka marki NoName do nabycia na Ali. Szkoda, bo materiały maja doskonałe.
 

manonfire

Member
No niestety na HBO tak jak piszesz słabo to wygląda mam w ostatnim czasie przyjemność oglądać obraz kich a dźwięk tylko 2.0.
Wiedziałem, że jest źle, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Mam tylko FHD, więc nie miałem jak sprawdzić. Wstyd, normalnie żenada. A takie świetne produkcje robią.
 
Do góry