Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bl4ck

Active member
Bez reklam
Piszę to człowiek który nie ma shielda... nosz kuwa magik, to że piszesz takie rzeczy pokazuję jak zielony jesteś w temacie a w szczególności audio.
Zmień hobby bo nie nadajesz się, twój poziom wiedzy to dno i tylko w baw mają z ciebie ludzie na każdym forum.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Przeciez On wie co potrafi NVSield, bo niewiele sie w tej kwestii zmienilo od prawie 5 lat (doszlo DV i AI Upscaling). Po prostu swiadomie lze, bo nie jest kompletnym kretynem, tylko bezwzglednym cynikiem. Zawsze cos promowal. Nie dociekam przeslanek ale nikt bez powodu nie bruzdzi notorycznie, na wszystkich polskich forach, w tematach o najpopularniejszym i najmocniejszym STB ( jesli wykluczyc ATV4k), na okraglo wstawkami na temat jakiegos chinskiego badziewia, ktore kosztuje 2x wiecej niz powinno. Nikt tez przy zdrowych zmyslach nie narazalby sie na smiesznosc, ciagle gloszac publicznie klamstwa, ktore zweryfikowano 2 generacje sprzetu temu. HD audiow NVS jest od poczatku 2016r., wiec nasz promotor mial okazje sie o tym niejednokrotnie dowiedziec.
Ostracyzm to jedyne co dziala, na delikwentow swiadmonie dzialajacych wbrew zasadom i dobru spelecznosci.
 
Ostatnia edycja:

medivh29

Member
@janunio, broń boże nie mam na celu aby Cię obrazić albo też innych.
lecz tu jest raczej sam temat o nvidi shield
jeśli chcesz coś porównywać wedle NS to proponuję założyć temat: UGOOS vs NVIDIA SHIELD i tam prowadzić dyskusję, bo tutaj się robi śmietnik i jeszcze nie potrzebne zgrzyty
dla przykładu podam ci temat z innego forum: "DUO4K czy SOLO4K co lepsze?"
ale są też odrębne tematy dla obu boxów i nikt w nich już nie prowadzi dyskusji o czymś innym tylko o danym boxie.
Ja nie mam kina domowego, więc nie korzystam z DTS i w tym temacie jest mi nie potrzebne czytanie 3 stron tematu UGOOS vs NS.
Ogólnie jestem laikiem nawet z NS, ale zaglądam tutaj by się czegoś dowiedzieć lub poprosić o pomoc.
Ale jak się czyta kłótnie na zbędny temat, to ręce opadają.
 

gordonn

Member
Wracając do tematu NVidia. Jako że mam teraz trochę wolnego czasu to trochę gramy.
Odpaliłem usługę Xbox Game Pass i powiem że szału nie ma. Całość chodzi poprawnie i płynnie tylko w grafika w grach jest wyświetlana chyba w 720 bo widać jej niedobór. W porównaniu do Gforce Now gdzie jest 1080 to różnica jest zauważalna.
Jak ktoś chce to za 4zl miesiąc próbny i można sprawdzić. Jest kilka świetnych gier za darmo.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

medivh29

Member
@gordonn czy mógłbyś napisać "jak krowie na miedzy":-o jak po kolei uruchomić jakąś grę na tym xbox game pass?
zainstalowałem tą aplikację ale dalej nie wiem co i jak, może trzeba coś jeszcze doinstalować?
jakąś darmową grę, aby sprawdzić.
 

gordonn

Member
@gordonn czy mógłbyś napisać "jak krowie na miedzy":-o jak po kolei uruchomić jakąś grę na tym xbox game pass?

zainstalowałem tą aplikację ale dalej nie wiem co i jak, może trzeba coś jeszcze doinstalować?

jakąś darmową grę, aby sprawdzić.
Po pierwsze musisz mieci konto Microsoft lub Xbox. Potem na stronie Game Pass musisz stworzyć swój profil, dodać kartę płatniczą itd. Następnie wybierasz granie w chmurze "ultimate Pass" i dołącz za 4zl. Jak już masz wykupioną subskrypcje "ultimate" to logujesz się w aplikacji na Shield i gotowe. Ja w aplikacji logowalem się dwa razy aż poszło. Nie wiem czemu.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

marcin_12

New member
Niedawno stałem się posiadaczem Shield którego zakupiłem dla filmów 4k HDR. Podczas odtwarzania w Kodi zauważyłem jednak pewien denerwujący problem. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut filmu, co jakiś czas następuje zanik sygnału wideo w postaci czarnego ekranu na jakieś 4 sekundy (audio wciąż jest odtwarzane). Powtarza się to cyklicznie, ale po jakiś 30-40 minutach wszystko się uspokaja i do końca filmu już nic się nie dzieje. Problem ten nie występuje w Plex ani w innej aplikacji. Wygląda to trochę tak, jakby Kodi sam zmieniał jakieś ustawienia wideo, co skutkuję chwilowym brakiem obrazu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 

boss509

Member
Wracając do tematu NVidia. Jako że mam teraz trochę wolnego czasu to trochę gramy.
Odpaliłem usługę Xbox Game Pass i powiem że szału nie ma. Całość chodzi poprawnie i płynnie tylko w grafika w grach jest wyświetlana chyba w 720 bo widać jej niedobór. W porównaniu do Gforce Now gdzie jest 1080 to różnica jest zauważalna.
Jak ktoś chce to za 4zl miesiąc próbny i można sprawdzić. Jest kilka świetnych gier za darmo.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Szkoda, że przed oficjalnym startem chmury zniknęły Red Dead Redemption 2, a wcześniej GTA V. Teraz to jest trochę lepsze GFN, ale usługa będzie rozwijana i na pewno pod kątem gier ma znacznie lepsze perspektywy niż usługa od NIVDIA. Czekam jednak na jakiś rozwój PlayStation Network, na którym jest np. pierwsza część RDR. Usługa jednak jest gorzej dostępna i z tego co wiem działa kiepsko.
 

Kamil_89

Member
Panowie ktoś z Was korzysta z innego niż fabryczny pilot? Mój już powoli nie domaga i szukam czegoś nowego, chciałem kupić ten z 2019 ale nigdzie nie można go znaleźć. Są jakieś ciekawe alternatywy?

Dolby Atmos/DTS:X 5.1.2
Audio: Onkyo RZ-800 | Dali Zensor 7, Vokal, Sub E-9F, MA Bronze FX, MA PRO-65 | Takstar PRO80, Galaxy Buds
Video: Sony KDL-65XE7005 | UPC, CI+
Dodatki: Nvidia Shield, PS4 Pro
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Panowie ktoś z Was korzysta z innego niż fabryczny pilot? Mój już powoli nie domaga i szukam czegoś nowego, chciałem kupić ten z 2019 ale nigdzie nie można go znaleźć. Są jakieś ciekawe alternatywy?

Dolby Atmos/DTS:X 5.1.2
Audio: Onkyo RZ-800 | Dali Zensor 7, Vokal, Sub E-9F, MA Bronze FX, MA PRO-65 | Takstar PRO80, Galaxy Buds
Video: Sony KDL-65XE7005 | UPC, CI+
Dodatki: Nvidia Shield, PS4 Pro

Oryginalny pilot kupisz wysyłkowo na stronie Nvidii. Niestety polska odmiana tej strony, jako jedna z nielicznych nie ma w ofercie pilota ale możesz go zamówić praktycznie w każdym innym kraju UE (zakup poza UE może zostać obciążony cłem).
 
Ostatnia edycja:

krecio

Member
Oryginalny pilot kupisz wysyłkowo na stronie Nvidii. Niestety polska odmiana tej strony, jako jedna z nielicznych nie ma w ofercie pilota ale możesz go zamówić praktycznie w każdym innym kraju UE (zakup poza UE może zostać obciążony cłem).

Kolego kola, po raz kolejny wprowadzasz ludzi w błąd. Zakup w Polsce z wysyłką do niej realizowany z innych stron Nvidii jest niemożliwy. Taka opcja jest zablokowana. Nie powtarzaj tego co się wydaje jako coś co jest rzeczywistością.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego zablokowana? Sprawdzałem 1-2 miesiące temu, przeprowadziłem cały proces zamówienia na stronie nvidia.de (obecnie nie mają tego pilota w magazynie), bez problemu ustawiłem dostawę do Polski, wpisałem swój adres, telefon i byłem już na etapie zatwierdzenia zamówienia, którą przerwałem bo w rzeczywistości pilota nie chciałem zamówić.
Zresztą, chyba większość z nas ma znajomych, którzy pracują za granicą. Zawsze można ich adres podać.
 
Ostatnia edycja:

krecio

Member
Dlaczego zablokowana? Sprawdzałem 1-2 miesiące temu. Co prawda nie zamówiłem pilota bo się rozmyśliłem w ost. chwili ale przeprowadziłem cały proces zamówienia na stronie nvidia.de (obecnie nie mają tego pilota w magazynie), bez problemu ustawiłem dostawę do Polski, wpisałem swój adres, telefon i byłem już na etapie zatwierdzenia zamówienia.
Zresztą, chyba większość z nas ma znajomych, którzy pracują za granicą. Zawsze można ich adres podać.

Wpisać sobie można wszystko. W momencie realizacji transakcji okazuje się, że płatność i wysyłka nie zostaną zrealizowane. Czyli jednak nie można przeprowadzić całego procesu zamówienia. Próbowałem tego i na stronie niemieckiej i holenderskiej. To jest po prostu niemożliwe. Argument o kolegach z zagranicy to coś innego niż twierdzenie o możliwości zakupu z obcych stron. Tyle jeśli chodzi o "porady".
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Niestety ale chyba nie da się zamówić a w PL też nie ma. Będę szukał albo wybiorę inną alternatywę. Zastanawiam się jeszcze nad kupieniem nowej wersji, warto zmienić?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Przez pierwsze kilkadziesiąt minut filmu, co jakiś czas następuje zanik sygnału wideo w postaci czarnego ekranu na jakieś 4 sekundy (audio wciąż jest odtwarzane). Powtarza się to cyklicznie, ale po jakiś 30-40 minutach wszystko się uspokaja i do końca filmu już nic się nie dzieje. Problem ten nie występuje w Plex ani w innej aplikacji. Wygląda to trochę tak, jakby Kodi sam zmieniał jakieś ustawienia wideo, co skutkuję chwilowym brakiem obrazu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?


Brzmi trochę jak problem z opcja "kodi automatic refresh rate" kodi tryb ekspert zakładka wideo.
Wyłącz lub ustaw na "on start"


Może to być również opcja "sync playback to display" ją koniecznie wyłącz jeśli jest włączona.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No jak nie można jak mam w koszyku wystarczy że kliknę zapłać.


1122.jpg


Ale płacić 200zł pilot no średnio... średnio to już lepiej sprzedać stara wersję i kupić nową.
 
Ostatnia edycja:
Do góry