Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

pavesi

New member
Pobrałem tą wersję 5.11.6 z tej strony apka hbo super działa ( internet LAN ). Trzeba tylko sparować konto , kod wpisać na przeglądarce i wszystko super śmiga
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Ceny zmieniają się bardzo rzadko, myślę że promocji na ten sprzęt było mniej niż 5 rocznie (najlepsze na Black Friday), więc zanim coś się pojawi, to może akurat aplikacja na wersję 2019 będzie już normalnie w Google Play. Chyba, że obecna sytuacja zmusi do częstszych ofert specjalnych.
 

poll85

New member
Witam
Czy macie efakt lagu przy korzystaniu z regulacji glosnosci. Kiedy wciskam przycisk glosnosci na pilocie shielda reakcja na tv jest po krotkiej chwili (moze 0.5 sek) a nie od razu.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Czy macie efakt lagu przy korzystaniu z regulacji glosnosci. Kiedy wciskam przycisk glosnosci na pilocie shielda reakcja na tv jest po krotkiej chwili (moze 0.5 sek) a nie od razu.

Hej,
Ja sobie ustawiłem regulację głośności pod ampli Onkyo. I zauważyłem, że trochę wolniej taka regulacja się odbywa niż dedykowanym pilotem. Najbardziej to widzę, jak chcę zmienić głośność o więcej dB.
Chyba że trzeba chwilę poświęcić na konfigurację i dłużej poszukać kodów urządzenia?
 
Ostatnia edycja:

boss509

Member
Nie wiem jak w 2019, ale w 2017 był pilot, który był uśpiony jeśli się z niego nie korzystało. Można to było zmienić w opcjach, aby pilot był cały czas aktywny, tylko wtedy baterie działały krócej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... aby pilot był cały czas aktywny, tylko wtedy baterie działały krócej.

To "krócej" u mnie wyszło prawie rok intensywnego używania na 1 komplecie przeciętnej klasy baterii (Pansonic). Mowa oczywiście o Nvidii 2017 z płaskim pilotem i włączoną opcją w menu programisty, żeby pilot nie był usypiany w trakcie odtwarzania filmu.

Ale ostatnio mój pilot zaczął zjadać baterie w miesiąc. Co miesiąc kolejny komplet. Teraz rozumiem, dlaczego niektórzy na to się skarżyli. Wyłączyłem brak usypiania pilota ale to nic nie pomogło. Baterie z najwyższej półki (Energizer Ultimate), świeżutkie (zmierzone 3,32V po otwarciu blistra) i po tygodniu już napięcie na nich 2,8V czyli martwica (na obu identyczne).
Zrobiłem reset Nvidii w recovery mode z kasowaniem cache, posadziłem niezbędne aplikacje od nowa i się naprawiło. Po kolejnym miesiącu, baterie na multimetrze nie wykazują praktycznie żadnego śladu zużycia. W tym tempie wytrzymają znów rok.
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Witam Panowie.
Po dość intensywnym używaniu mój pad od Xbox S którego używałem z Shield 2017 jest tak wyrobiony że już po nim.
Mam pytanie czy orientujecie się może czy te chińskie bezprzewodowe pady z odbiornikiem 2,4ghz dobrze działaj z Shield?
Może ktoś używa innego pada niż ten oryginalny lub od Xbox to proszę o nazwę.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

boss509

Member
kola01 pamiętam jak opisywałeś swój przypadek i byłeś chyba w absolutnej mniejszości. U mnie po 3 tygodniach już pojawiał się komunikat o wymianie baterii, za kolejny tydzień, może 2 przestawały działać. Wyłączyłem to w końcu, jakoś się przyzwyczaiłem do tej 1-2 sekund zanim się wybudzi. A do gry łączę się przez aplikację Shield TV na telefon i steruję przyciskami telefonu, kupiłem słuchawki bezprzewodowe i sparowałem z Shield, więc jakieś ewentualne wybuchy w grze nie budzą reszty domowników. Nie chce mi się instalować tych wszystkich aplikacji, wpisywać haseł itd.


gordonn sprawdź pady firmy GameSir. Ja korzystam z G3S, którego nie ma już w sprzedaży, ale jak grałeś kontrolerze z XBO, to lepiej podpasuje Ci G4S, bo ma niesymetryczny rozstaw gałek. Korzystam od grudnia 2018, wiele aktualizacji za mną i pad nadal sprawuje się wzorowo. Tutaj moja opinia na Ceneo. G4S jest lepszy i pewnie droższy, ale nadal dość tani i skoro G3S działa, to i G4S też powinien.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
kola01 pamiętam jak opisywałeś swój przypadek i byłeś chyba w absolutnej mniejszości. U mnie po 3 tygodniach już pojawiał się komunikat o wymianie baterii, za kolejny tydzień, może 2 przestawały działać. Wyłączyłem to w końcu, jakoś się przyzwyczaiłem do tej 1-2 sekund zanim się wybudzi. ...

Nie wiem jak u Ciebie ale tak jak pisałem wyżej, załączenie w opcjach programisty braku usypiania pilota nie wypływa w istotny sposób na szybsze rozładowanie baterii. Wcześniej przez prawie rok miałem ją włączoną i dopiero po roku zmieniłem baterie, teraz też mam załączoną i jest ok.

Jak nagle z nieznanych mi przyczyn (instalowałem i usuwałem trochę rożnych aplikacji) baterie zaczęły mi padać co miesiąc, to wyłączyłem w ogóle opcje programisty ale to nic nie pomogło. Pilot pożerał baterie niezależnie czy był używany czy nie (np. w nocy - sprawdzałem miernikiem). Problem z krótką pracą na bateriach moim zdaniem nie ma związku z ww. opcją. Na szczęście pełny reset pomógł.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
mam NS 2019 PRO, a więc model z pilotem z podświetleniem przycisków i komplet baterii paluszkowych (pilota używam intensywnie) starcza na prawie 4 miesiące. Pojawia się komunikat, że baterie należy wymienić. To nie problem, baterie są w każdym kiosku i markecie, komplet dwóch sztuk, to wydatek raptem... 2-3 złotych.
 

boss509

Member
No i fajnie, tylko do 2017 są inne baterie , 5 razy droższe, ale nawet nie o to chodzi. Nie powinno być tak, że trzeba resetować urządzenie itd., bo inaczej po miesiącu się zużyją.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No i fajnie, tylko do 2017 są inne baterie , 5 razy droższe, ale nawet nie o to chodzi. Nie powinno być tak, że trzeba resetować urządzenie itd., bo inaczej po miesiącu się zużyją.

Jak porównujemy baterie tej samej klasy, to są one w podobnej cenie, np
https://allegro.pl/oferta/bateria-aaa-r3-energizer-ultimate-lithium-4szt-7606266632
i
https://allegro.pl/oferta/4-x-bateria-energizer-cr2032-3v-ecr-dl-7809662712

ale z tym resetowaniem to masz rację.
Niewykluczone, że Nvidia 2019 też może mieć z tym problem. Możliwe nawet, że nie jest to jej wina a jakiejś aplikacji, która działa w tle i co chwilę odpytuje pilota, nawet gdy urządzenie jest uśpione.
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi od marca mówili, że z pierwotnie planowanej dostawy na 31 marca zrobił się termin 30 kwietnia. Na szczęście udało mi się kupić w euro i anulowałem zamowienie. I chyba większa obsuwa wyszła, bo widzę, że cały czas nie ma.
Chwilowo chyba nigdzie nie ma, zapas w euro tez się skończył w kilka dni.
 

medivh29

Member
Ja w Euro zamówiłem i w OleOle i miało być wszystko ok,
wpierw w jednym anulowali zamówienie a następnym razem w drugim.
Już nawet szkoda tłumaczyć bo mieszali się w odpowiedziach,
a ktoś mi odpisał że ponoć to jedna grupa kapitałowa.
No nic czekam, aż się pojawią znowu.
 

wojoo

New member
Podpowiedzcie mi jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy wersją zwykłą a Pro?

wiem, że pro ma więcej ramu, większy dysk oraz ma 2x usb

Czy w moim przypadku jak będe używał tylko i wyłącznie do stremowania filmów (dlna) to mały wystarczy? czy warto dopłacić do Pro?


Dodam dla jasności, że Shield będzie odbierał z NASa filmy po sieci. Niestety mój tv nie ma mozliwości przesłania po HDMI dzwieku Atmos dlatego potrzebuje shielda
 
Ostatnia edycja:
Do góry