Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

bubafat

Active member
Bez reklam
Widze kaminskakl, ze zamiast sie grzecznie wycofac z wczorajszego blaznowania, postanowiles na zagranie w stylu gimbazy i probujesz mnie atakowac personalnie, gdzie tylko sie da. Do tego jeszcze wrocimy, tymczasem podsumujmy wczorajsza wymiane zdan.

W sumie to masz rację. Wybór jest tylko jeden słuszny. Twój. Armani niech weźmie to co poleca binary. On i tak wie lepiej,

więc napewno będzie zadowolony z tego "lepszego i sporo tańszego sprzętu".
Na tym kończę tę dyskusję, bo nie chcę więcej czytać tych kulawych wypocin od binarego.

Jakies dyskusji? Przeciez z Toba nie ma dyskusji. Jak zreszta z kazdym matolkiem, niemajcym bladego pojecia o materii, w ktorej probuje brylowac . Wystarczy jedno proste, zasadnicze pytanie i juz nozki robia Ci sie miekkie.
Zapytałem dlaczego uwazasz, ze rozwiazanie ktore zaproponowalem, tj wziecie pod uwage, jako NAS, taniego ale dobrego urzadzenia, o ktorym wspomnialem, celowo podajac jako przyklad, konkretne, sprawdzone przez dlugie lata, nie tylko przeze mnie, ale tysiace innych uzytkownikow, dzieki temu doskonale udokumentowanego, w przystepnych dla laika poradnikach, tak aby kazdy mogl zrozumiec i dostrzec potencjal oraz prostote takiego przedsiewziecia.
Nie zechciales jednak na nie odpowiedziec, a scislej mowiac, najwyrazniej nie potrafisz na nie merytorycznie odpowiedziec.
Wcale mnie to nie dziwi, skoro masz jedynie sladowe doswiadczenie z NAS - jak zrowumialem z Twoich wypowiedzi rok temu kupiles swojego pierwszego i jedynego NAS-a, nie wymagajacego zadnej wiedzy "samograja" od Synology.
Z Twoich wypowiedzi mozna rowniez wywnioskowac, iz nie rozumiesz podstaw idei i technikaliow skladowania danych oraz to, ze masz klopot z krytycznym mysleniem i wnioskowaniem.
Poniewaz nie chciales wyrazic wprost podstaw swojej oceny, badz jednoznacznie sformuowac tez, ktore mialy sluzyc jej
podstawy, pozostaje mi je wywnioskowac z tego co powiedziales.
Szkoda, bo dedukcja jest ulomna forma wnioskowania, ale mimo wszystko z tonu i kontekstu Twoich wypowiedzi mozna wysnuc jednoznacznie wnioski.

1/ Wg Ciebie NAS jest poozyteczna forma skladowania danych, przede wszystkim (co wyraziiles wprost w swoich wypowiedziach) dlatego, ze zapewnia wieksze bezpieczenstwo i dostepnosc. Z tego wzgledu kupiles sobie Synology DS918+, ktory wybrales swiadomie (zakladam, ze ze wzgledu na DSM, czyt. wygode i prostote obslugi NAS-a oraz oferowanych uslug) i ze jestesz z niego zadowolony na tyle, ze zasluguje na Twoja rekomendacje, a jedyna wskazana wada (?) jest to, "ze kosztuje worek siana" - bo jak pamietam, uzyles takiego sformulowania, z tym ze nie wiem, czy miales na mysli swoje urzadzenie, czy jakikolwiek brandowany NAS generalnie.
Trudno sie z tym nie zgodzic. Ja tez jestem zwolennikiem NAS, tez go stosuje i rekomenduje. Z tym, ze robie to od przeszlo dekady, wiec mam nie tylko dobre zrozumienie tematyki, ale nabylem tez pewnego doswiadczenia w tej materii, osobiscie uzytkujac wiele NAS-ow rozmych producentow oraz custom build-ow. Przez ten czas przedlem tez droge z roznorakim oprogramowaniem, problemami dnia codziennego uzytkowwania, oraz krytycznymi usterkami. Swoje wnioski i opinie opieram wiec na praktyce i pragmatycznym podejsciu do tematu.
Ty zas wydajesz sie prezentowac stosunek emocjonalny, kompletnie na przekor logice.
Gdybys byl powaznym czlowiekiem, szanujacym swoich rozmowcow oraz innych czytelnikow, zaprezentowalbys jakas argumentacje. Jednak wielokrotnie zapytany dlaczego doradzasz wbrew pomyslowi zastosowania, czy chocby zainteresowania sie pomyslem urzadzenia NAS, ktore moze byc co najmniej tak samo dobre, a przy tym znacznie tansze od Twojego, odrzucasz taki pomysl, zachowujac sie pogardliwiem jakbys mial jakis powod ku temu, albo autorytet. Tymczasem z tego co piszesz, wynika jasno, ze nie rozumiesz oczywistych podstaw.
Przesledzmy Twoj tok rozumowania:
U mnie cały ten proces zamyka się w 10 sekundach robiąc go przez telefon z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Potem tylko włączam Shielda i oglądam. Niesamowita wygoda do której szybko można się przyzwyczaić ;)

NAS za 500-600 zł o których mówi binarny sobie daruj. Jest to rada odemnie. Będziesz na takie rozwiązanie bardziej zły niż zadowolony.

Jestes zadowolony z tego co masz, ale uwazasz, ze ktos inny nie moze byc zadowolony. Dlaczego, skoro dostanie dokladnie taka sama funkcjonalnosc, dzieki dokladnie temu samemy oprogramowaniu DSM, a byc moze lepsza jakosc sprzetu, za zdecydowanie nizsza cene.?
Poproszony o uscislenie piszesz tak:

I nie, nie twierdzę, że Armani sobie z takim serwerem nie poradzi, ale zapewne nie jest to środowisko którego szuka. Jak nie wiesz co mam na myśli to dalej polecaj mu te HP
Kwoli scislosci nie polecam Mu "tych HP". Powtarzam. Podalam je jako przyklad potwierdzajacy przystepnie udokumentowne sprawne dzialanie takiego rozwiazania. Trudno im cos zarzucic, albo z gory zakladac, tak jak to zrobiles, ze sa zle, czy niewlasciwe do zadanej funcji, skoro sa to serwery wyprodukowane i uzytkowane w milionach egzemplarzy. wg mnie i wielu dlugoletnich uzytkownikow byly idealnym rozwiazaniem. Kiedy ja kupilem swojego pierwszego N40L i N54l kosztowaly one 15% ceny odpowiadajacych im Synology, czy QNAP-a. Mam je i stale uzytkuje od 6 czy 7 lat.
Piszesz o "srodowisku, ktorego Armai nie szuka" i z ktorego wg nie "bedzie zadowolony". Jak rozumiem pod tym pojeciem rozumiesz
oprogramowanie.
Niestety taka opinia swiadczy nie tylko o Twojej ignorancji, bowiem chodzi o to samo oprogramowanie - DSM, ktore Ty stosujesz i wychwalasz. Ktos moglby jeszcze wysnuc jakies dodatkowe wnioski odnosnie Twojej osoby, skoro nie zadales sobie nawet trudu, aby wygooglowac prosta kwerende, zeby wiedziec z czym masz do czynienia i co komentujesz.
Jedziemy dalej. Kolejny ustep tej samej wypowiedzi:

Pomijam już fakt polecania 5/6 dyskowych NASów w tym konkretnych przypadku.

To jest absolunta perelka, swiadczaca o kompletnym niezrozumieniu podstaw materii data storage.
Mozliwosc obslugi dodatkowych dyskow jest niekwestionowana zaleta, dajaca absolutna przewage nad Twoim, drogim NAS-em, ktora rozumie kazdy praktyk. Laikom wyjasniam o co chodzi.
Kiedy, zechcesz zwiekszyc pojemnosc dyskowa w swoim NAS-ie, poniewaz masz zapelnione wszystkie 4 kieszenie, musisz wymienic dyski na wieksze. W zaleznosci od typu RAID, aby uzyskac dodatkowa przestrzen, musisz wymienic minimum 2 albo 4 dyski . Upraszczam na potrzeby osob nie obytych i dla przejrzystosci kalkulacji. W rzeczywistosci wartosci liczbowe wygladaja troszke inaczej. Powiedzmy ze zdecydowales sie na upgrade na dyski 12TB, W konfiguracji RAID SHR-1 musisz wymienic minimum 2 dyski i kupujac 2x 12TB (dodatkowe 24 TB) mozesz uzyskac przyrost wielkosci przestrzeni dyskowej 4TB z 24TB na 28TB. W przypadku macierzy typu RADI5, musisz wymienic wszystkie 4 dyski, czyli kupic 4x 12TB (+48TB) uzyskujac calkowita dostepna pojemnosc dyskowa 36TB. Tyle samo przestrzeni uzyskasz w przypadku 4 dyskow w SHR-1, czyli aby uzyskac dodakowe 12TB wolnej przestrzeni musisz kupic 4 dyski 12TB.
Gdybys jednak mial dodatkowe 2 wolne kieszenie, to w przypadku zakupu 2 dodatkowych dyskow 12TB uzyskasz praktycznie 2-krotny wzrost pojemnosci 44TB (SHR-1) i 40TB (RAID5). Albo przy tym samym nakladzie na zakup 4 dyskow 12 TB i wymianie 2 starych dyskow 8TB uzyskasz 52TB vs 36TB (jesli masz jedynie 4 kieszenie). Wreszcie posiadajac dodakowe wolne kieszenie wcale nie musisz wymieniac dyskow a jedynie dokladac nowe i odnotowujesz wzrost juz od pierwszego dodanego dysku, bo wystarczy, ze kupisz 1 albo 2 dyski 8TB i uzyskujac bezposredni przyrost 8 lub 16TB w przypadku obu typow macierzy czyli dokupujac jeden dysk 8TB
uzyskasz wiecej dostepnej przstrzeni dyskowej niz kupujac 2 dyski drogie 12TB a w przypadku RAID5 jest jeszcze gorzej.
Latwiej jest kupic jednorazowo 8TB, niz wysuplac fundusze na 4x12TB. Nie musze chyba tlumaczyc skali zjawiska w przypadku wiekszej ilosci wolnych kieszeni w NAS-ie
Skoro tak oczywista zalete uznajesz jako cos godnego zignorowania, badz wysmiania, to chyba mozna kwestionoac nie tylko Twoja wiedze ale i sprawosc intelektualna.
Wracajac do poruszonej kwesti, co stoi u podstaw Tojej antyrekomendacji, rozwiazania ktorego nie znasz szczegolow, poza tymi, ktore swiadczyc moga, ze jest ono lepsze i tansze "Twojego"? Wychodzi na to, ze masz problem z Tym, ze jest ono znaczaco tansze od Twojego Synology, albo ze jest to moja rekomendacja.
Masz klopot z tym ze Ktos moze miec lepszy, bardziej funkcjonalny sprzet niz Twoj? Czy moze fakt iz mam racje, albo ze to co napisalem moze byc dla kogos kto to czyta pomocne?
Jezeli wysoka cene markowego NAS-a, "mocnego", o duzej przepustowosci, badz pojemnosci dyskowej, czy takiego zwyklego, jak Twoj jest jedynym czynnikiem decydujacym o ryzykowaniu utraty danych, czy meczeniu sie z zaglowaniem dyskami, przestaje byc przeszkoda, dzieki mozliwosci wykorzystania, starego komputeram badz taniego serwera domowego, ktory mozna kupic za ulamek wartosci NAS-a, to jest spora szansa ze ktos moze byc tym zainteresowany i z tego skorzystac.
Gdybys mial troche oleju w glowie juz dawno temu natrafilbys na uzyteczne informacje na ten temat, Chocby na sasiednim forum, na ktorym na temat NAS-ow pisze od przeszlo 10 lat, a o Expenology od chyba 6 czy 7. Jezeli nie mialbys swojego NAS-a juz dawno temu, albo nie-zaoszczedzilbys pieniedzy wydanych w ubioeglym roku na Synology, to przynajmniej moze mialbys jakies pojeie o czym pisze.

Tymczasem zalecam Ci abys moim nickiem geby nie wycieral. Powtarzasz go jakby bys uzywał przeklenstwa, albo chcial objawic jakas ukryta tozsamosc. Tymczasem wszyscy znajomi i zainteresowani go dobrze znaja, Wiedza tez oni o tym, ze nie zwyklem sprzeczac sie na tematy, ma ktorych sie nie znam, W takich wylacznie grzecznie slucham i przyswajam wiedze nawet od osobnikow, ktorych z trudnoscia trawie.
Jezeli nie zgadzasz sie z moimi opiniami to je skofrontuj w ramach kulturalnej i rzeczowej dyskusji albo ignoruj, jesli nie potrafisz merytorycznie argumentowac. Natomiast nie probuj mnie wiecej prowokowac glupimi zaczepkami, zwlacza wstawkami na moj temat w innych watkach. Glupkow i pajacow ignoruje, agresorow zwalczam. Miej to na wzgledzie.
 

kapciu75

New member
Panowie, mam pytanie, czy Nvidia Shield obsługuje poprawnie HBO Go Polska. Zastanawiam się nad zamianą MiBox na Nvidia Shield. W internecie znalazłem informację, że HBO Go nie ma w sklepie Play dla Nvidia Shield (co sugeruje, że aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem). Instalacja ze źródła zewnętrznego podobno skutkuje złym skalowaniem obrazu. Czekam na informację od Was. Tylko to wstrzymuje mnie przed zakupem.
 

towalski

Member
Dorzucę swoje 3 grosze jeżeli chodzi o NAS bo przerzucacie się gównem. Każdy NAS który ma przynajmniej dwa dyski jest dobry, bo chroni nasz dane. Awaria dwóch dysków w jednym czasie jest praktycznie niespotykana. Poleciałem i zainstalowałem NAS kilkudziesięciu osobom, od tanich przez mocarne. SYNO cz QNAP to wyjątkowo friendly user systemy, ale mimo wszystko bez fachowej wiedzy na nic one się zdadzą. Nie zgodzę się również z tezą, że tani serwer za parę stówek się do niczego nie nadaje, bo - jako serwer plików wystarczy - chodzi nam tylko o odczyt danych i przesłanie ich do odtwarzacza multimedialnego. Filmy o dużym bitrate mają bitrate w szczytowych momentach sięgający 120Mbit. Z tym poradzi sobie każdy serwer - bo to raptem 15 MB na sekundę. W takim wypadku nawet DS220j jest dobrym wyborem - mówię o gołym serwerze. Jeżeli ktoś nie potrzebuje wirtualizacji, Dockera, transcodowania na słabsze urządzenia czy wielkiej wydajności - coś takiego wystarczy. Ja używam od wielu lat serwerów, czy to samodzielnych konfiguracji pod freeNAS, Syno, Qnap, Bóg jeden wie co jeszcze. Podstawowa kwestia do czego kto potrzebuje NAS. Ja używam do wirtualizacji, kilkanaście kontenerów dockera, filmy, muzyka, kopie zapasowe kilku urządzeń, synchronizacja konkretnych danych między różnymi serwerami dzięki skryptom które sam piszę. Niech każdy zaczyna od małego i budżetowego, a potem niech pnie się w górę, tym bardziej, że nie jest to sprzęt który niewiadomo jak traci na wartości. Mało tego, większość serwerów zdrożała na przestrzeni ostatnich 3 lat.
Pozdr
 

boss509

Member
Panowie, mam pytanie, czy Nvidia Shield obsługuje poprawnie HBO Go Polska. Zastanawiam się nad zamianą MiBox na Nvidia Shield. W internecie znalazłem informację, że HBO Go nie ma w sklepie Play dla Nvidia Shield (co sugeruje, że aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem). Instalacja ze źródła zewnętrznego podobno skutkuje złym skalowaniem obrazu. Czekam na informację od Was. Tylko to wstrzymuje mnie przed zakupem.


Dla NVIDIA Shield w wersji z 2017 roku aplikacja HBO GO jest w Sklepie Google, a dla 2019 niektórzy zgłaszają, że nie mogą jej znaleźć.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja u siebie mam najprostrzego NASa.

Mam router ausua z wgranym linuksem Tomato. Do tego podlaczony dysk po usb i wystarczajaco dziala.

Oczywiscie brak zabezpieczenia danych czy Raidow. Ale trzymam tam tylko filmy.
Wazne rzeczy trzynam na 2 przenosnych dyskach.

Tez mam obsluge z telefonu, TV, czy Kodi z automatu wykrywaja tego NAS min. po dlna.
 

medivh29

Member
Witam, i od razu przepraszam za głupie pytania, znowu Was będę dręczył, ale kompletnie się na tym nie znam.
Po przeczytaniu kilku postów, jeśli dobrze zrozumiałem to na SHIELD w chwili obecnej nowy użytkownik nie bardzo może pograć, nie mając w ogóle PC z jakimiś grami ?
Dzieciak bardzo chciałby pograć np. w FORZA HORAIZON, ale pewnie nie ma takiej możliwości.
Jak też dobrze rozumiem, to urządzenie przeważnie służy do aplikacji NETFLIX, np. z innymi apkami typu GO jak HBO jest problem?
Widzę że jest znowu dostępny do kupienia, ale może dla samego Netflixa i filmów z zewnętrznych dysków nie warto?
Podobno bardzo dobre urządzenie, ale moja wiedza jest znikoma do czego można by wykorzystać SHIELDA?
Jeszcze raz wybaczcie za głupie pytania.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja u siebie mam najprostrzego NASa.

Mam router ausua z wgranym linuksem Tomato. Do tego podlaczony dysk po usb i wystarczajaco dziala.

Oczywiscie brak zabezpieczenia danych czy Raidow. Ale trzymam tam tylko filmy.
Wazne rzeczy trzynam na 2 przenosnych dyskach.

Tez mam obsluge z telefonu, TV, czy Kodi z automatu wykrywaja tego NAS min. po dlna.
Wszystko jest kwestią potrzeb. Sam miałem wcześniej taki serwerek oparty o płytę ITX. Dławiło się to jednak przy jednoczesnym pobieraniu linuxów i wysyłaniu czegoś po sieci. Teraz mogę ściągać pełną prędkością i w tym samym czasie oglądać filmy na dwóch TV bez żadnego problemu. Jest to skrajna sytuacja, ale zdarza się.
 

boss509

Member
Witam, i od razu przepraszam za głupie pytania, znowu Was będę dręczył, ale kompletnie się na tym nie znam.
Po przeczytaniu kilku postów, jeśli dobrze zrozumiałem to na SHIELD w chwili obecnej nowy użytkownik nie bardzo może pograć, nie mając w ogóle PC z jakimiś grami ?
Dzieciak bardzo chciałby pograć np. w FORZA HORAIZON, ale pewnie nie ma takiej możliwości.
Jak też dobrze rozumiem, to urządzenie przeważnie służy do aplikacji NETFLIX, np. z innymi apkami typu GO jak HBO jest problem?
Widzę że jest znowu dostępny do kupienia, ale może dla samego Netflixa i filmów z zewnętrznych dysków nie warto?
Podobno bardzo dobre urządzenie, ale moja wiedza jest znikoma do czego można by wykorzystać SHIELDA?
Jeszcze raz wybaczcie za głupie pytania.
Kupno Shield z myślą o graniu stanowczo odradzam. Biblioteka gier jest bardzo ograniczona, więcej z niej gier ubywa niż przybywa, za długi temat na posta o co chodzi, zwłaszcza jeśli normalnie się tym nie interesujesz. Do Forzy trzeba rozważyć kupno Xboksa One S, wersję na gry wersji cyfrowej można teraz kupić za 699 zł, a jak się ma do wydania ponad tysiaka, to Xbox One X, bo ten S jest słaby. A sama NVIDIA Shield tak, idealnie się sprawdza w aplikacjach streamingowych typu Netflix, Player, Ipla, Amazon Prime Video, Spotify czy VLC i Kodi do odtwarzania plików wideo. Z HBO GO jest chyba jakiś problem, bo nie wszyscy mogą ją znaleźć w sklepie Google.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam Nvidię Shield 2017 i bez problemu odnalazłem HBO Go w sklepie Play. Ostatnio wykupiłem darmowy 7-dniowy dostęp. Wszystko działało w 100% OK.
 

medivh29

Member
Witaski:)
Przed chwilą zamówiłem za 999,-
W sypialni młody ma TV bez smart i nawet w tej chwili ogląda bajki na moim PHILIPSIE,
tak więc jak zechce coś obejrzeć z netflixa to będzie mógł u siebie. Szkoda kupować nawet kiedyś nowy TV jak stary PANASONIC dobrze działa.
Zobaczę może uda się połączyć pada od PS3 to sobie pogra w gry z android.
Na PHILIPSIE nie chce uruchamiać gier bo żeby coś się nie popsuło, wiadomo telewizor z androidem nie służy do grania, to już chyba musiałby mieć dobre podzespoły.
Coś tam z KODI się też uruchomi, bo na TV to jakoś mulasto działa, a może to wina neta bo tylko 20MB w neti.
Zobaczymy co to będzie za zabawka, jak będę miał problem z uruchomieniem czegoś, to będę Was dręczył:D Mam nadzieję że pomożecie.
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Shield dotarł. Wziąłem się za konfigurację Plexa i próbuję to ogarnąć, żeby miało ręce i nogi. Generalnie jest ok, ale mam problem z kodowaniem napisów.
Na początku skonfigurowałem wszystko, podpiąłem dysk, zmapowałem dwa folder - filmy i seriale. W każdym coś było. Biblioteka się zsynchronizowała, pobrały się okładki, opisy itp. Były również widoczne napisy z plików, ale nie wyświetlały się polskie znaki.
Zacząłem kombinować i włączyłem agenta opensubtitles. Zacząłem odświeżać po kolei filmy. Początkowy zachwyt szybko opadł, jak po kilku próbach zaczęły się pobierać napisy eng, albo polskie też bez polskich znaków.
I teraz zaczęły się problemy, bo wyłączyłem tą wtyczkę, ale jak synchronizuję filmy teraz, to domyślnie nie widzi mi napisów w pliku. Jak przestawię dopasowanie i pobiorę lokalne dane, to mam plik z napisami, ale bez opisu filmu.
Generalnie przetestowałem napisy ściągane z kodowaniem utf8 i jest ok. Nie problem dla mnie pobrać napisy do filmów jeszcze raz. Nie mam tego dużo. Ale zastanawiam się czy mogę to jakoś naprawić, czy muszę zrestartować i postawić serwer plex na nowo?
I jak Wy sobie z tym radzicie? Podobno jest wtyczka konwertująca srt na utf8, ale nie wiem czy da się zainstalować na Shielda.

Czy może organizujecie swoją bibliotekę gdzie indziej, np.w Kodi?


Edit. Już doszedłem do stanu pierwotnego. Coś musiałem naklikać w agentach :)
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem, tak wybrałem. Podoba mi się wizualnie i intuicyjna obsługa.Nie wiem czy Kodi nie jest zbyt rozbudowanym kombajnem jak na moje potrzeby. Plex ładnie wszystko odtwarza, zmienia refresh rate automatycznie itp.
Może jestem jakiś ograniczony, ale jedna rzecz mnie denerwuje w Kodi, której nie umiem przełączyć - we wszystkich odtwarzaczach jak kliknę wstecz na pilocie, to wychodzę z odtwarzanego filmu. A w Kodi się cofam, film ciągle leci w tle. Klikniecie na Stop robi to co w innych programach klawisz wstecz. Ale domyślnie działa to mniej intuicyjnie dla mnie.

To tak ma być, czy da się to zmienić?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Shield dotarł. Wziąłem się za konfigurację Plexa i próbuję to ogarnąć, żeby miało ręce i nogi. Generalnie jest ok, ale mam problem z kodowaniem napisów.
Na początku skonfigurowałem wszystko, podpiąłem dysk, zmapowałem dwa folder - filmy i seriale. W każdym coś było. Biblioteka się zsynchronizowała, pobrały się okładki, opisy itp. Były również widoczne napisy z plików, ale nie wyświetlały się polskie znaki.
Zacząłem kombinować i włączyłem agenta opensubtitles. Zacząłem odświeżać po kolei filmy. Początkowy zachwyt szybko opadł, jak po kilku próbach zaczęły się pobierać napisy eng, albo polskie też bez polskich znaków.
I teraz zaczęły się problemy, bo wyłączyłem tą wtyczkę, ale jak synchronizuję filmy teraz, to domyślnie nie widzi mi napisów w pliku. Jak przestawię dopasowanie i pobiorę lokalne dane, to mam plik z napisami, ale bez opisu filmu.
Generalnie przetestowałem napisy ściągane z kodowaniem utf8 i jest ok. Nie problem dla mnie pobrać napisy do filmów jeszcze raz. Nie mam tego dużo. Ale zastanawiam się czy mogę to jakoś naprawić, czy muszę zrestartować i postawić serwer plex na nowo?
I jak Wy sobie z tym radzicie? Podobno jest wtyczka konwertująca srt na utf8, ale nie wiem czy da się zainstalować na Shielda.

Czy może organizujecie swoją bibliotekę gdzie indziej, np.w Kodi?


Edit. Już doszedłem do stanu pierwotnego. Coś musiałem naklikać w agentach :)
Tu raczej większość z Kodi korzysta. Sam polecam. W razie problemów pisz. Z Plexem się nie polubiliśmy :D
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jeśli nie korzysta się***z plexa jak serwera a tylko jako player to jest to bez sensu totalnie.
Zdecydowanie większą kontrolę można mieć w kodi nad plikami tylko trzeba wiedzieć co robić.
Tak da się***zrobić***aby film się zatrzymywał we wtyczce keymap należny utworzyć makro dla guzika back i dopisać akcję***zatrzymaj odtwarzanie.
Refresh rate i passthrough dla audio w kodi wymaga ręcznego włączenia.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Refresh rate i audio passthrough ogarnąłem w Kodi. Ale obawiam się, że im dalej w las to trzeba będzie co chwila coś doinstalować, ustawić itp. Czy przesadzam?

Plexa właśnie skonfigurowałem jako serwer. I podoba mi się opcja, że mogę np na telefonie oglądać filmy z biblioteki i dodatkowo filmy są konwertowane, żeby szybko i bez problemu się odtwarzały na tel właśnie.

Opisy filmów po angielsku w Plex tez za bardzo mi nie przeszkadzają. A jak już pisałem schludnośc i ogólne wrażenia są bardzo dobre.

Co więcej mogłoby dać mi Kodi w stosunku do plexa w opcji serwer na shieldzie?
 
Do góry