Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Anio

New member
lecą 3 kable HDMI zamurowane w ścianie i nawet jak bym wymienił Amplituner to nie puszczę sygnału zwrotnego z TV ponieważ stare HDMI nie obsługują ARC. Wpadłem więc na pomysł aby użyć przystawki na androidzie.
Potrzebuję :
1. zainstalować program do podglądu z kamer iDMSS firmy DAHUA
2. podłączyć dysk 1TB 2,5" z filmami i ok 800płyt .
3. żonie musi śmigać HBO go, Netflix i NC+ go
4. urządzenie musi podać obraz po HDMI na TV i dzwięk po Coaxial lub SPDiF na Amplituner .
5. Jeszcze pytanie czy na tych systemach mozna instalować wszystkie programy które działają np: na telefonie, tablecie?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie nie będą działać to raz, dwa nie ma coax ani optycznego wyjścia.
Musisz szukać innego urządzenia na zwykłym androidzie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie nie będą działać to raz, dwa nie ma coax ani optycznego wyjścia.
Musisz szukać innego urządzenia na zwykłym androidzie.

Wiem, że odpowiadasz stricte na post kolegi wyżej. Pomijając niewielki koszt zakupu DAC'a na USB (ceny już od 35 zł.), zawsze można skorzystać z cyfrowego (lub analogowego) wyjścia audio, który jest praktycznie w każdym TV. Osobiście też mam zestaw STEREO podłączony analogowo bezpośrednio do TV. Jedyna wada takiego rozwiązania, że TV musi być zawsze włączony, gdy chcemy coś obejrzeć czy posłuchać ale i tak musielibyśmy go przecież co najmniej włączyć, żeby wybrać film/utwór/koncert itp.
 

manonfire

Member
W X-kom miało być teraz ok 18-19 marca. Przesunęło się na kwiecień. Dziś dzwoniłem i to jest sama końcówka kwietnia :/
W euro jeszcze wczoraj chyba były, dziś już brak.
Ale pady i podstawki mają od ręki. Od czegoś trzeba zacząć :) Swoją drogą podstawka do Shielda to jedno z największych kuriozów, z jakimi miałem do czynienia. Po pierwsze - cena. Po drugie - mimo, że nie zmieniły się (chyba) wymiary starszego Shielda i tego 2019 to w opisie jest, iż jest kompatybilna tylko z wersją 2017 i do Pro trzeba mieć podstawkę Pro. PROjeb#ło Nvidię :D
 

cinmarcin

New member
Czy ktoś testował jak działa ten extraktor dźwięku ?
Extractor HDMI-HDMI + Audio SPDIF/jack3,5 SPH-AE02


https://allegro.pl/oferta/extractor...9435?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Ewentualnie czy możecie mi polecić coś innego ?

Potrzebuje wyciągnąć Audio z HDMI do Amplitunera
https://a.aliexpress.com/_BTwRvr.
Takie coś kupiłem na AliExpress. Dziala. Z HDMI wyciąga spdif oraz stereo jack

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś testował jak działa ten extraktor dźwięku ?
Extractor HDMI-HDMI + Audio SPDIF/jack3,5 SPH-AE02


https://allegro.pl/oferta/extractor...9435?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Ewentualnie czy możecie mi polecić coś innego ?

Potrzebuje wyciągnąć Audio z HDMI do Amplitunera

A nie lepiej wyjąć Ci audio z gniazda USB Shielda?
Koszt niewielki a masz 2 wyjścia cyfrowe i 1 analogowe
https://allegro.pl/oferta/modul-konwertera-usb-pcm2704-wyjscie-opt-i-coax-8005856636

Tu to samo w obudowie: https://allegro.pl/oferta/dac-usb-otg-bb-pcm2704-konwerter-spdif-8719676375

Nie wymaga żadnych sterowników. Po prostu podpinasz i działa.

Znajdziesz tego też masę na Aliexpress.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Subiektywne odczucie. Ale tak, obudowa jest ciepła w standby. To mogło być lepiej rozwiązane - na ten przykład niesławny FBox ATV Fergusona miał tryb "powersave". Shield tego nie ma, można go najwyżej wyłączyć, ale żeby potem włączyć trzeba odpiąć od zasilania i podpiąć powtórnie.
 

castel

Member
Witam.
Kupiłem dzisiaj używkę na gwarancji.
Chciałem spytać czy pogram z synem w gierki na Nvidii ,mam starszego laptopa z kartą 610M.
Czytałem też ,że mozna grać bez posiadania kompa?
Można prosić o odpowiedź?
 

boss509

Member
Granie z wykorzystaniem komputera to usługa GameStream. W Twoim przypadku nie da się z niej skorzystać, bo potrzebna jest karta NVIDIA z serii GTX albo RTX. Gra na konsoli Shield to usługa gry w chmurze GeForce Now. Źle trafiłeś, bo jest to usługa abonamentowa i obecnie, ze względu na ograniczoną liczbę zasobów serwerowych, nie można jej wykupić i nie wiadomo kiedy oferta powróci. Możesz skorzystać z wersji darmowej, ale taka sesja trwa maksimum godzinę i jest takie obłożenie, że praktycznie nie ma szans na zalogowanie się. Aplikację GeForce Now można też pobrać na komputer, nawet najstarszy i najsłabszy, ale jak masz Shield, to najlepiej działa to na niej.
 

janusz6

New member
co to za głupoty? mam usługę geforcenow abo na 3m-ce za free i wszystko lata jak lala.
Oczywiście jak masz za usługę bez abo to nie ma szans na zaloogowanie się do usługi bo ludzi oczekujących w kolejce jest przeważnie 500 i 3godz. czekania jak nie wywali.
 

boss509

Member
Janusz amebo, naucz się czytać ze zrozumieniem. Masz płatną wersję usługi, która przez 3 miesiące jest za darmo. Dla nowych nie ma już tej opcji od bodajże 2-3 tygodni. Skoro gość pyta dopiero teraz, to raczej jest nowym użytkownikiem, co nie?
 
Do góry