Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
Ta zmiana ma przede wszystkim dodać obsługę nowych pilotów przez Shield z 2017 roku. W Stanach można już zamawiać te piloty oddzielnie. Do tego dodano kilka gier do GFN i obsługę kontrolera Elite do Xboksa.
 

rufi10

Member
Ta zmiana ma przede wszystkim dodać obsługę nowych pilotów przez Shield z 2017 roku. W Stanach można już zamawiać te piloty oddzielnie. Do tego dodano kilka gier do GFN i obsługę kontrolera Elite do Xboksa.
Właściciele starszych modeli będą mogli nareszcie wymienić tą nieszczęsną lustewkę na superpilota :)
 

ukauka

Member
Ten pilot/nielot (brzytwa, tylko z wyglądu ) powinien być bezpłatnie wymieniany bez zbędnych dyskusji na nowy, "wolny od wad"

PS
NTFS z zewnętrznych czyta bez problemu (pendrive/zew. stacje dysków )
 
Ostatnia edycja:

lewar1309

New member
A jak sie ma taki odtwarzacz np. LG UBK90 4K Ultra HD HDR do Nvidia Shield pro 2019. Odtwarza dodatkowo płyty, ma youtube , ma netflixa , czyta wszystko z HDD posiada Dolby Vision i odtwarza Atmos? Proszę podajcie bo chciałbym kupić sprzęt co czyta z HDD i można pooglądać Netflixa i Youtube.
 

Zlotnik86

New member
LG UBK90 kolega posiadał i sprzęt był fatalny połowa remuxów nie działała albo zawieszała urządzenie. Jedyna zaleta to auto refresh rate i oddzielne wyjście HDMI AUDIO
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie ma urządzenia blu-ray aktualnie na rynku oprócz oppo/cxuhd które poradzą sobie wszechstronnie z plikami.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
ten LG to jakiś dramat. Kupiłem go za bezcen na olx kiedyś do potestowania. Ani tam wyświetlacza nie ma, ani to jakoś super płynnie nie chodzi... Najgorszy jest pilot. Aby móc sterować tym dziadostwem trzeba idealnie pilotem celować w odtwarzacz...
Sprzedałem to po 3 dniach używania i jestem szczęśliwszy xD
 
Mnie ciekawi ale nie znalazłem takiego urządzenia. Czy istnieje player który ma system operacyjny z LG webos 4.5 albo z Samsunga Tizen? Chyba oba systemy mają wszystkie ważniejsze Polskie aplikacje i mają auto refresh rate. Znając jednak życie niema takich playerów i tylko można najwyżej telewizor kupić z tym systemem.
 

OmniModo

New member
Ustawienie prawidłowego wyświetlania w Nvidia Shield

Witam ponownie.
Po poszukiwaniach odtwarzacza multimediów zatoczyłem koło i ponownie kupiłem znaną i lubianą tarczę :)

Mam teraz pytanie, jak ustawić prawidłowo parametry wyświetlania: czy zostawić automatyczną paletę Rec.709 / Rec. 2020 oraz czy z domyślnej częstotliwości 4K 59.94Hz zmieniać na 4K 50Hz ?

Odbiornik to TV UltraHD (tzw. "4K") , natomiast materiałem źródłowym są filmy z dysku USB (tylko i wyłącznie) o różnych parametrach, najczęściej 25 fps i naprzemiennie 1080p i 2160p , a nieraz też z HDR.
Zależy mi na dobrej jakości odtwarzania, więc wygodna automatyzacja ustawień nie jest tutaj priorytetem.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.
 

OmniModo

New member
Jeśli będziesz odtwarzał przez KODI to tam masz funkcje która dostosuje Ci odświeżanie więc ustaw sobie standardowe odświeżanie czyli 59,94Hz.

Tak oczywiście (zapomniałem dopisać), że tylko i wyłącznie przez KODI

Czyli wynika z tego, że Shield przetwarza wszystko z automatu i zapodaje na TV odpowiednio dobrany sygnał.
 

OmniModo

New member
Wcześniej nie dbałem o te ustawienia licząc , że odtwarzacz multimediów zachowuje się jak komputer PC. Nawet nie wiedziałem , że musi dochodzić do jakiejś synchronizacji w przypadku filmów mających 25 fps, 30 fps, 60 fps do 50 Hz czy 60 Hz.
Jak się jednak okazuje, na całe szczęście tarcza "pomyślała" za mnie i nie miałem jakiś cudów-niewidów przy odtwarzaniu filmów.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Chyba nie wiesz o co w tym wszystkich chodzi, ale to może lepiej i w skrócie shield sam niczego nie robi tak samo jak i kodi nie robi bo odpowiednich opcji nikt za ciebie nie włączy, tak samo jak i nie zainstaluje plugina, ale jak sam napisałeś***nie masz cudów więc nie szukaj dziury w całym żyj spokojniej.
 

OmniModo

New member
Doczytałem się, że pluginy synchronizujące częstotliwość niezbędne są do innych programów niż KODI lub do strumieniowania.
Ja bazuję tylko na dotwarzaniu filmów z dysku USB via Kodi, ale jak coś należy w opcjach poustawiać/zmienić przed obejrzeniem filmu to nie ma dla mnie problemu. Jak pisałem, przedkładam jakość nad wygodę.
Niepokoi mnie też, że przy niektórych scenach jak kamera przesuwa się w bok (lewo czy w prawo) to dochodzi do delikatnych szarpnięć obrazu. Ale to może nie jest wina synchro tylko niektóre filmu mają za małe bitrate i tracą płynność (chociaż staram się mieć pliki wysokiej jakości, zazwyczaj filmy FHD mają w okolicach 20 GB , a UHD 50 GB).
 

OmniModo

New member
Bardzo ważne ustawienie w Kodi, dzięki za przypomnienie. Natomiast sama tarcza wykorzystywana do moich celów nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień.
 
Do góry