Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

rufi10

Member
Wymieniłem Nvidię Shield na najnowszy model, na razie testuję i powiem, jestem mile zaskoczony np. skalowaniem obrazu do 4K :)
 

dream4you

New member
Ja wczoraj zakupiłem Shield TV - no i najbardziej mnie cieszy brak HDR :) brak bo mój TV słabo to wyswietlał, przekłamywał kolory itp.
Teraz SUPER :)

ale się zdziwiłem że nie ma HBO - z iPhone leci przez Cast - i wówczas skalowanie do 4K naprawdę robi tu robotę !!

poprzednio oglądałem ( obecnie serial Wataha ) na TV - 65UF950 - podpięty kablem światłowód - OBRAZ koszmar - raz miał ostrość HD a raz chyba poniżej SD, wczoraj przez Nvidie - takie piękne HD podkręcone tym Upscaling - WOW

Mocno się zastanawiałem nad zakupem Apple TV ale przez brak PLAYER i Ipla wygrała Nvidia
 

dream4you

New member
hmm, może Apple TV ma lepsza obróbkę ale nie ma Playera i Ipli - i nie wiadomo czy ta nowa platforma co ma powstać zagości w Apple.

Wolałbym Apple ale w/w
 

Morcine

New member
Też skusilem sie zmienić shield 2017 na nowy model ale wersja rurka i po kilku dniach użytkowania stwierdzam że nie widzę różnicy w mniejszej ilości ramu jak i mocniejszym procesorem. Działa identycznie.
Pilot no trochę idiotyczny ale fajnie leży w dłoni (ciekaw jestem jak się baterie wymienia)
Co mi dała zmiana ? Ano Netflix w Dolby Atmos choć tu jest pewien problem. Dodatkowo obudowa rurka znalazła swoje miejsce za.... sounbarem i nie leży mi na widoku.
Skalowanie ?........ hmmm dopiero testuje ale widzę że jest ta ostrość i szczegółowość ale.... tylko nieruchomych lub lekko ruchomych ujęciach. Kiedy na obrazie coś się szybko przesuwa traci tą szczegółowość.
Co do Netflix I Dolby Atmos to tak 50/50 to działa wrrrrr. Niby przy opisie jest ikona Atmos ale jak wejdzie się w zakładkę Dźwięk i Napisy to jest tylko wybraną ścieżką dźwiękową z napisem 5.1.
Przy niektórych filmach w tej zakladce jest dopiska atmos i wtedy soundbar faktycznie wyświetla mi ten format.
 

dream4you

New member
he, też mnie bardzo ciekawi jak wymienić baterie :) / mam dopiero od wczoraj

miałem wcześniej MI BOXa 4s - ale się wieszał i ogólnie jakoś tak .... i wróciłem do LG WEB OS ale tu nie da się wyłączyć HDR-u którego ten TV nie lubi ewidentnie i wyświetla okropnie źle

W końcu padło na Shield, materiał z HBO ( niby HD ) wygląda teraz bardzo dobrze - a co najważniejsze już się nic nie tnie

dziś się pobawię dźwiękiem bo obecnie idzie przez TV do ampli ( Y a660 ) i wyświetla PCM i nie mam pewności prawidłowego kodowania - niby efekty są ale ..

aha - to wynika albo z mojej nie wiedzy albo ...
na MI BOX jak wchodziło się w ustawienia obrazu i dźwięku była opcja SDR do HDR i odwrotnie czy jakoś tak, teraz na Shield tego nie widzę ?? i oczywiście TV mi nie uruchamia już HDR-u co mnie akurat cieszy
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Skalowanie ?........ hmmm dopiero testuje ale widzę że jest ta ostrość i szczegółowość ale.... tylko nieruchomych lub lekko ruchomych ujęciach. Kiedy na obrazie coś się szybko przesuwa traci tą szczegółowość.
Zgadzam się z Tobą, w scenach bardziej ruchomych skalowanie jest mniej widoczne. W każdym razie sprzęt wymiata, skalowanie materiałów filmowych, a także fotografii niemal idealne. Można ustawić stopień IS, dobrać do własnych upodobań. Dopłaciłem 250 złotych przy wymianie sprzętu, ale opłacało się.
Na I zdjęciu, po przeskalowane obrazu do 4K widać pojedyncze włosy. "Pojawił się" normalnie niewidoczny łańcuszek na szyi.
Na zdjęciu II widać wyraźnie uwydatnioną kratkę na koszuli.
Zdjęcia wykonane smartfonem, więc nie oddają rzeczywistości.


Co do pilota, na jego temat wypowiadał się tu forumowicz, który... nie miał pilota w ręce :)
mogę napisać, dzień do nocy w stosunku do poprzedniej cienkiej listewki z połyskającego tworzywa.
Pilot wbrew pozorom bardzo dobrze leży w ręce, nareszcie ma fizyczne przyciski przewijania, pauzy i startu ułożone w pionie, co ułatwia obsługę oraz dwa przyciski regulacji głośności, zamiast paska do mizania :) Jednoczesne naciśnięcie obu wycisza telewizor. Dodatkowe dwa przyciski - włączanie/wyłączanie oraz przycisk, pod który można przypisać makro dopełniają całości. Przycisk zatwierdzenia "OK" umieszczono tym razem lekko poniżej przycisków kierunkowych, przez co unika się przypadkowego jego naciśnięcia. Przyciski pilota są czasowo (można czas określić) podświetlane, można regulować jasność podświetlenia.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Może to wina telewizora że podczas szybkiego ruchu nie trzyma ostrości bo w końcu shield tego nie poprawi jak nie ma upłynniacza czy dobrego procesora ruchu
 

rufi10

Member
w testach nowa NV zadna roznica do startej
https://www.youtube.com/watch?v=Rhv...jIOfw3cOkDsgaPUnl2q9V6cjYENCssRNLOckQLBWyqnUI

upscaling

https://9to5google.com/2019/10/28/nvidia-shield-tv-pro-price-dolby-vision/

roznica znikoma , widoczna praktycznie tylko na stalym obrazie .

NOWY SHIELD TO ŻENADA.
Nie kupiłem NS do testów, do gier, ale zgodnie z wątkiem głównym forum - "Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny" - do oglądania TV i zarządzania centrum multimedialnym.
Jako że, miałem poprzedni model urządzenia, mam możliwość porównania i o tym napisałem powyżej.

Napisałeś autorytatywnie - różnica znikoma :) Wnioskuję, że ten model masz i testowałeś a nie obejrzałeś fotografie z dodanego linka i na tej podstawie wyciągnąłeś wnioski?
Nie twierdzę, że nowa NS nie ma wad, ale na razie zauważyłem różnice in plus, stąd mój opis i dołączone fotki. Materiał filmowy poddany IS był oczywiście ruchomy, na czas wykonania zdjęcia zamrożony, ale zapewniam, różnica jest widoczna gołym już niemłodym okiem. Nie interesują mnie cyferki z testów, ale to co widzę naocznie na ekranie i jaka jest wygoda użytkowania tego modelu. Tyle...
Przykładowo oglądałem "Milionerów" z Playera TVN, transmisję na żywo tenisa na Eurosport i różnica po zastosowaniu IS jest znaczna.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nowa nvidia jest dobra dla tych co potrzebują dolby vision i atmos oraz ten upscaling , jeśli ktoś tego nie potrzebuje to nie ma sensu wymieniać
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A kto nie potrzebuje atmosa i upscaling? każdy...
atmos to lepszy dźwięk nie trzeba mieć wcale głośników ani amplitunera po prostu ta ścieżka dziękować jest lepszej jakości.
upscaling? większość materiałów to materiały do 1080p i tak długo pozostanie.
 

janunio

New member
Bez reklam
" atmos to lepszy dźwięk nie trzeba mieć wcale głośników ani amplitunera "
Podobno głośniki sufitowe są potrzebne lub "elewacyjne" w soundbarze.
 

Sas74020

New member
w testach nowa NV zadna roznica do startej
https://www.youtube.com/watch?v=Rhv...jIOfw3cOkDsgaPUnl2q9V6cjYENCssRNLOckQLBWyqnUI

upscaling

https://9to5google.com/2019/10/28/nvidia-shield-tv-pro-price-dolby-vision/

roznica znikoma , widoczna praktycznie tylko na stalym obrazie .

NOWY SHIELD TO ŻENADA.
Rozumiem, że posiadasz nową wersję pro i przeprowadziłeś szereg testów, po czym napisałeś swoją opinie. Bo inaczej to jakby opowiadać o książce nie czytając jej.
Upscaling robi swoją robotę i to widać. Jeżeli chodzi o video w ruchu, to nawet posiadając tv 4k i materiał 4k. to obraz przy dynamicznie zmieniających się scenach i tak nie będzie tak ostry jak przy scenach statycznych. Za jakość i ostrość obrazu odpowiada nie tylko rozdzielczość ale i częstotliwość odświeżania ekranu a także ilość klatek na sekundę zwłaszcza przy dynamicznych scenach. To jest zaleta i wada. Wada gdy przy 25kl/s przy szybko zmieniającej się akcji zrobisz pauze i wtedy widzisz obraz rozmyty i smugi a chcesz wyciągnąć jakieś detale - nie da się. Zaletą jest to, że taki obraz się lepiej ogląda przy 25kl/s. Kiedyś oglądałem "Ocalonego" w 60kl/s - moje odczucia..jakbym oglądał teatr brak jakiejkolwiek dynamiki akcji właśnie dlatego, że te tkz. smugi były mniej widoczne, coś co leci ma lecieć a nie być zamrożone w ruchu.
 
" atmos to lepszy dźwięk nie trzeba mieć wcale głośników ani amplitunera "
Podobno głośniki sufitowe są potrzebne lub "elewacyjne" w soundbarze.
z gestych plikow MKV z płyt Blu Ray Atmos wiaże sie z dolby trueHD (dzwiek bezstratny) wiec jest napewno lepsza jakosc dziweku.
Jak sie nie myle to Netflix Atmos wypuszcza chyba w formacie DD+ (format stratny)

pozatym Atmos jest konwertowany do stereo na głosniki wbudowane w TV
 
Ostatnia edycja:

Morcine

New member
no i jestem pierwszą osobą (chyba) której zdechł ShieldTV 2019 wrrrrrrr
po 6 dniach obraz pojawia się i znika ( tak przez około 10sek nie ma go, wraca na 1sek i zaś znika na 10sek )
Sprawdziłem drugi kabel i na drugim TV to samo buuuuuuuuuuuuuu
 
Do góry