Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

favorek

New member
Mam problem z udostępnianiem multimediów z komputera na Shield.
Do tej pory miałem podłączony komputer przez sieciową pamięć masową i udostępnianie filmów działało bez problemów.
Ostatnio zaktualizowałem Windowsa do wersji 1903 i shield przestał się łączyć z komputerem. Shield widzi komputer, ale gdy daję "connect as guest" nic się nie dzieje.
Może ktoś pomóc?
 

boss509

Member
Ma być delikatnie ulepszony chipset Tegra X1 , mniejsze zużycie energii i z aplikacją gogole stadia.Nowy pilot i pad do gier ale to pewnie już kosmetyczne zmiany
Liczyłem, że Stadia pojawi się na Android TV. Z drugiej strony trochę dziwne, by mieli się chwalić aplikacją do Stadii, gdyż to konkurencja dla GeForce Now.


Co do zmian, to fajnie gdyby dodali wejście na kartę microSD. Pad powinien mieć opcję połączenia przez WiFi, a nie tylko Bluetooth. Po swoim padzie (innej firmy) widzę, że na BT jest mniej stabilny niż gdy korzystam z adaptera USB do WiFi. Najlepiej, gdyby nowy Shield miał wbudowany taki adapter, jakie sprzedaje Microsoft do padów Xboksa One, do którego można podpiąć 8 kontrolerów jednocześnie. Albo przynajmniej, aby była możliwość wpięcia takiego dongle'a do USB.
 

cezary777

Member
Panowie ma ktos xbox one x , mam problem polaczeniem pc z xbox po lanie a dokladnie chce kopiowac filmy z pc na dysk w konsoli , na shieldzie idzie bez problemu kopiowanie , ma ktos lekarstwo
 

Eleonor

Member
chciałbym zapytać o Refresh Rate tool

czy aktualnie jest to w wersji najnowszej 2.5.0 ? :
po odpaleniu polskich apek ustawia z automatu na 50Hz. (po wyjscu wraca do systemowego ustawienia).
W polskich apkach zawsze jest 25 fps (Player, Ipla, TVP, HBO GO, WP PILOT itd)


Shielda ustawiam na 59.94Hz

instaluje najpierw
install_first_refresh_rate_permissions.apk potem refresh_rate_2.5.0.apk tu jakiś reset ? czy nie trzeba ?

wchodzę w menu ustawiam na enable i to wsio ? czy trzeba każdą apkę zaznaczyć ... ?

moglibyście dokładniej to wszystko opisać ?



pozdrawiam
 

caporeira

New member
Działa bez problemu
A Amazon mi napisał coś takiego:

Derzeit bieten wir kein Streaming oder Herunterladen von Prime Video-Titeln auf Nvidia Shield TV an.

PS. Jaką masz wersję aplikacji ? U mnie jak odinstaluję aktualizację to mogę wejść do apki ale nie działa streaming.
A po aktualizacji nie mogę wejść do apki [emoji3525][emoji3525]

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Zlotnik86

New member
chciałbym zapytać o Refresh Rate tool

czy aktualnie jest to w wersji najnowszej 2.5.0 ? :
po odpaleniu polskich apek ustawia z automatu na 50Hz. (po wyjscu wraca do systemowego ustawienia).
W polskich apkach zawsze jest 25 fps (Player, Ipla, TVP, HBO GO, WP PILOT itd)


Shielda ustawiam na 59.94Hz

instaluje najpierw
install_first_refresh_rate_permissions.apk potem refresh_rate_2.5.0.apk tu jakiś reset ? czy nie trzeba ?

wchodzę w menu ustawiam na enable i to wsio ? czy trzeba każdą apkę zaznaczyć ... ?

moglibyście dokładniej to wszystko opisać ?



pozdrawiam

jak działa z netflixem i YT gdzie każdy film ma inny klatkaż ?
 
Ostatnia edycja:

ukkuba

New member
Witam, poszukuje jakiegos boxa pod mojego Philips 50PUS6523/12 Nie mam talerza wiec pudelko sluzylo by do ogladania TV przez Internet. Nie mam z tym doswiadczenia. Myslalem kupic i zainstalowac Polsat go, albo NC+go. Moze kodi? IPTV? Polaczenie internetowe mam OK 10mbs download 5mbs upload. Koszt boxa to mysle ze do ok 600zl moge cos wyhaczyc? Moze byc z drugiej reki. Myslalem nad Nividia TV shield

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

tamax

New member
Witam, wyszla wersja 3.0.0 (alpha) refresh rate tool.
- automatycznie dostosowuje odswierzanie ekranu do ilosci klatek na sekunde w aktualnie odtwarzanym materiale
- obsluga pilotow hdmi cec
 

Zlotnik86

New member
Witam, wyszla wersja 3.0.0 (alpha) refresh rate tool.
- automatycznie dostosowuje odswierzanie ekranu do ilosci klatek na sekunde w aktualnie odtwarzanym materiale
- obsluga pilotow hdmi cec

Jestem w szoku że udało Ci się to co nvidia nie potrafiła zrobić. Jutro będę testował czy faktycznie działa to w automacie

Jeśli tak to jesteś Bogiem!!
 

andrzeej

Member
A czy 3.0.0 (alpha) refresh rate tool jest dedykowany dla posiadacza konsoli ze zwykłym pilotem shielda? Bo nie wiem czy dobrze to rozumiem aby zmienić odświeżanie obrazu trzeba coś wcisnąć na pilocie?
 

janunio

New member
Bez reklam
To, że producent napisał sobie, że Refresh Rate działa wcale nie oznacza , że to działa. Zagadnienie jest bardzo złożone.
Chinole TV BOX ostatnio wprowadzają opcje wymuszania na panelach TV natywnego odświeżania tak by był to parametr zgodny z treścią video.
To nie takie proste, bo nadawcy flagują treści tak, że telewizor nie wie na koniec jakie zastosować odświeżanie panelu i mamy często video w klatkażu 50 fps prezentowane na odświeżaniu 60/120 Hz. Jest brak płynności. Mało kto to widzi. Niestety. Ale narzeka i słusznie.

Gdzie zatem jest problem ?
Brak standaryzacji działania informacji tzw. flagi (software) treści na działanie (hardware) procesora AV, który ma regulować tzw. natywne odświeżanie matrycy.
Problem jest nierozwiązywalny. Brak standaryzacji.


W przypadku gdy znamy fps materiału video (media info) możemy ustawić ( wymusić) output źródła (np. TV BOX). Wtedy mamy idealną płynność gdy oczywiście wyłączymy upłynniacz procesora AV w TV. To ważna uwaga.
Rzadko które procesory sterujące matrycami AV 2018/2019 mają taką funkcjonalność !!! Podobno mają to nieliczne TV LG i VISIO (USA). Tylko wtedy mamy tryb obsługi 24 fps bez sztuczek typu dopisywania klatek pośrednich (śmieszny pulldown).

Wszystkie telewizory dobrze obsługują odświeżania 50/60/100/120 Hz pod warunkiem, że dostaną prawidłową informację z "flagi" pliku. Mistrzem błędów jest YouTube z ich własnym kodekiem VP9 1/2.
Jest totalny bałagan na rynku. Lepiej było z DVD bo PAL dozwalał tylko na 50Hz a NTFS na 60Hz. To dla tego DVD mają zawsze super płynność. Także gdy nadawca SAT/DVB-T nadaje z DVD.
 
Ostatnia edycja:

tamax

New member
A czy 3.0.0 (alpha) refresh rate tool jest dedykowany dla posiadacza konsoli ze zwykłym pilotem shielda? Bo nie wiem czy dobrze to rozumiem aby zmienić odświeżanie obrazu trzeba coś wcisnąć na pilocie?

Do automatycznej zmiany trybu wyswietlania nie jest potrzebny pilot.
Mozna tez przypisac sobie do ktoregos przycisku pilota menu osd ktore pozwala na reczna zmiane trybu albo jezeli mamy pilota z numerkami zmapowac tryby odswierzania do tych numerkow.
Problem byl z pilotami hdmi cec ale znalazl sie i na to sposob.
 

janunio

New member
Bez reklam
Sheld jest już za stary i nie będzie wymuszał zmiany Refresh Rate w trybie przypisania klawiszy funkcyjnych. Jest taka polska apka ziomala w tej sprawie napisana przez Pana Mateusz.Ra:
https://forums.geforce.com/default/topic/1105215/shield-tv/-apk-refresh-rate-tool/

Wpis wyżej próbowałem zbliżyć się do sedna problemu.
Wcześniej ktoś napisał:
"Witam, wyszla wersja 3.0.0 (alpha) refresh rate tool.
- automatycznie dostosowuje odswierzanie ekranu do ilosci klatek na sekunde w aktualnie odtwarzanym materiale"
No to właśnie okazuje się, że po wielu latach producent przyznaje, że kiwał cały czas Was w kluczowej sprawie płynności odtwarzania.
 
Ostatnia edycja:
Do góry