Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Ralf Oman

New member
Z tego co wyczytałem Nvidia shield nie nadaję się od odtwarzania materiałów 4k ze ścieżka dolby atmos z dysku hdd poprzez gniazdo USB Przyczyna, dana konsolka nie akceptuję formatu NTFS a jedynie FAT32 tak więc odtworzy wszystko owszem ale do granicy 4GB.
Mały cytat:
Interfejs USB 3.0 urządzenia SHIELD TV jest zgodny z systemem plików FAT32, exFAT oraz HFS+. Urządzenie SHIELD TV nie obsługuje systemu plików NTFS.
FAT32, korzystając z komputera PC lub Mac. Korzystanie z napędów o tej pojemności niesie ze sobą jedno ograniczenie: urządzenie SHIELD TV nie będzie mogło przetwarzać plików o rozmiarze większym niż 4 GB.

Jednym słowy do odtwarzania wersji demo dokumentów 4k z dźwiękiem atmos jak najbardziej będzie ok. Ale jeśli już jak byśmy chcieli oglądnąć materiał np godzinnej wersji przykładowo o pojemności 30 GB można zapomnieć.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie jest prawdą, że SHIELD TV nie obsługuje systemu plików NTFS. Byłby to skandal gdyby tak faktycznie było. Mam dysk i kilka pendrive z NTFS, które podpinam naprzemiennie do SHIELDA i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Nie raz też uruchamiałem filmy o wielkości pliku ponad 10 GB i również działały idealnie. Nie używam jednak 4K czy Atmosa bo mam TV 1080p + zestaw stereo.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Z tego co wyczytałem Nvidia shield nie nadaję się od odtwarzania materiałów 4k ze ścieżka dolby atmos z dysku hdd poprzez gniazdo USB Przyczyna, dana konsolka nie akceptuję formatu NTFS a jedynie FAT32 tak więc odtworzy wszystko owszem ale do granicy 4GB.
Mały cytat:
Interfejs USB 3.0 urządzenia SHIELD TV jest zgodny z systemem plików FAT32, exFAT oraz HFS+. Urządzenie SHIELD TV nie obsługuje systemu plików NTFS.
FAT32, korzystając z komputera PC lub Mac. Korzystanie z napędów o tej pojemności niesie ze sobą jedno ograniczenie: urządzenie SHIELD TV nie będzie mogło przetwarzać plików o rozmiarze większym niż 4 GB.

Jednym słowy do odtwarzania wersji demo dokumentów 4k z dźwiękiem atmos jak najbardziej będzie ok. Ale jeśli już jak byśmy chcieli oglądnąć materiał np godzinnej wersji przykładowo o pojemności 30 GB można zapomnieć.

Skąd takie bzdurne info?
Też podpinam NTFS i działa.
Można też sformatować w exfat i ograniczenie rozmiaru pliku już tego formatu nie dotyczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bzdura. Przecież na tym właśnie polega siła Shielda, podpinamy duży dysk, wrzucamy kopie 1:1 4K/Atmos lub DTSx i oglądamy za pośrednictwem Kodi na Shieldzie.

Mam wpięty 3TB dysk 3.5 (przenośny) i na nim "kilka" filmów po kilkadziesiąt GB, pliki 4k z Atmosem + TV 4k HDR i kino pod Atmosa/DTSx, działa jak marzenie.
Dodatkowo, to co ściągniemy na PC, bez względu czy to jest demo 3gb czy film 50GB, wrzucamy bezpośrednio na Shielda (dysk zewnętrzny wpięty do Shielda) do folderu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Macie swoją listę aplikacji / gier typu must have na Shield TV ?

Odemnie:

- WP Pilot
- Amazon Video
- Smart YouTube
- Kodi
- open screen clock
- aerial dream

A z gier to:
- Rocket League

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

A skąd masz Rocket League? Nie znalazłem takiej pozycji, no chyba, że jest to płatna gra.
 

leszekgd

Member
Przede wszystkim nie ma w nim reklam. Nie mogłem zmusić żadnego adblocka, żeby usuwał reklamy z YT. Ostatnio zmienił się interfejs względem "normalnego" YT.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś ćwierkają w różnych serwisach o nowej wersji Shielda:
https://pclab.pl/news81084.html

Ja tylko liczę na jedno, pilota. Niech zrobią normalnego, jak chociażby w TV Samsunga, mistrzostwo, a nie to dotykowe badziewie które raz działa, raz nie. Tylko nie pisać, że u kogoś działa bez problemu, u mnie też działał tydzień, innym razem jak chciał, a bywało, że czasami w ogóle. Jakoś wszystkie inne sprzęty w domu działają bez najmniejszych problemów i nic nie jest tak kapryśne.
Od czasu jak zmieniłem tv na Smart, nie korzystam z Shielda. Służy jedynie do filmów-Kodi, tutaj bezkonkurencyjny, ale już YT, Netflix itp. omijam, o wiele szybciej i przede wszystkim sprawniej (pilot) na TV.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Kurcze mi ten pilot działa naprawdę bdb. A jest to już drugi pilot bo pierwszy trochę pękł po spotkaniu z podłogą podczas zabawy dziecka, NVIDIA wymieniła go za darmo.
W tej chwili około 4.5 metra od pudełka, wkurzające było tylko jego usypianie ale to można wyłączyć i panel dotykowy działa cały czas.
 

Zlotnik86

New member
U mnie również pilot na początku działał wzorowo ale po czasie laguje nie miłosiernie zbiegło się to z wymianą kabli HDMI na lepsze na tańszych migał mi obraz. Na droższy jest ok obraz ale pilot laguje może to przypadek. Shielda używam tylko do filmów z kodi i tidal. YT , Netflix, HBO go tylko Smart TV ponieważ auto refresh rate mnie denerwuje. Ogólnie urządzanie bardzo nie dopracowane softwarowo
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Coś ćwierkają w różnych serwisach o nowej wersji Shielda:
https://pclab.pl/news81084.html

Ja tylko liczę na jedno, pilota. Niech zrobią normalnego, jak chociażby w TV Samsunga, mistrzostwo, a nie to dotykowe badziewie które raz działa, raz nie. Tylko nie pisać, że u kogoś działa bez problemu, u mnie też działał tydzień, innym razem jak chciał, a bywało, że czasami w ogóle. Jakoś wszystkie inne sprzęty w domu działają bez najmniejszych problemów i nic nie jest tak kapryśne.
Od czasu jak zmieniłem tv na Smart, nie korzystam z Shielda. Służy jedynie do filmów-Kodi, tutaj bezkonkurencyjny, ale już YT, Netflix itp. omijam, o wiele szybciej i przede wszystkim sprawniej (pilot) na TV.

Wyłącz oszczędzanie energii dla pilota (opcja w trybie programisty - usypianie pilota w czasie filmu). Po tym pilot działa idealnie, od razu, za każdym razem i cały czas. Oczywiście warto co jakiś czas sprawdzić w menu % poziom baterii bo może od dawna wymagają wymiany. Tanie baterie wytrzymują 2 miesiące a markowe rok / półtora.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Podobno ma wyjść nowy Shield TV i być flagowym urządzeniem dla Google Stadia. Póki co brak oficjalnego potwierdzenia czy specyfikacji. Do mediów raczej brak różnicy będzie, bo niby w czym ma być lepszy od obecnego? Chyba, że wprowadzą już wsparcie 8k.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ma być delikatnie ulepszony chipset Tegra X1 , mniejsze zużycie energii i z aplikacją gogole stadia.Nowy pilot i pad do gier ale to pewnie już kosmetyczne zmiany
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stronę wcześniej o tym pisałem, a co do pilota, to faktycznie, zaczął jakoś żwawiej reagować po zmianie usypiania.
 
Do góry