Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten pilot od Shielda to faktycznie porażka, mam nadzieję, że w następnej wersji pierwszą czynnością będzie eliminacja cyrków i zastąpienie nowym.
2 metry od Shielda, ten położony za ampli i zero reakcji.
Dzikie manewry pilotem, totalne nieporozumienie.

Raz działa wybornie, innym razem potrafi się zupełnie wykrzaczyć.
 

darekgra

Member
Mi po ostatniej aktualizacji działa bdb nawet z 6 metrów.
Może masz jakieś inne urządzenia które zakłucają połączenie. Zmień lokalizację shilda za ampli jest sporo kabli i sam ampli może wywoływać spore pole elektromagnetyczne.
Dodatkowo muszę kolejny raz pochwalić NVIDIA i ich serwis.
Raz bez problemu wymienili piszczący zasilacz a teraz wymienią mi pilota ponieważ pojawiło się pęknięcie na rogu pilota. (Nie wiem czy samo czy może dziecko coś z nim zrobiło)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ten pilot od Shielda to faktycznie porażka, mam nadzieję, że w następnej wersji pierwszą czynnością będzie eliminacja cyrków i zastąpienie nowym.
2 metry od Shielda, ten położony za ampli i zero reakcji.
Dzikie manewry pilotem, totalne nieporozumienie.

Raz działa wybornie, innym razem potrafi się zupełnie wykrzaczyć.

Amplituner to jednak kawał żelastwa i siejącej zakłóceniami elektroniki. To fatalny pomysł, żeby za nim chować Shielda. Mi pilot działa super i łapie za każdym razem nawet z drugiego pokoju.
Ponadto aktywowałem opcje programisty i włączyłem tam opcję żeby pilot nie był usypiany w trakcie odtwarzania filmu. Od tej pory, pole dotykowe do regulacji głośności działa od razu i bez problemów. Nie zauważyłem też szybszego zużycia baterii (moje po 8 mies mają 60%).
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
Gdzie się uruchamia opcję programisty? Faktycznie usypianie pilota i mordęga z aktywacją panelu dotykowego potrafią doprowadzić do szewskiej pasji :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Dzięki!
Odpaliłem tryb programisty i wyłączyłem usypianie pilota, zobaczymy jaki efekt to przyniesie :)
 

Zlotnik86

New member
Dzisiaj byłem u kolegi z shieldem który ma oleda 55c7 zero problemów z przycinaniem obrazu Netflix czy YT! Pilot działa błyskawicznie . Ja posiadam tv Samsunga szarpanie obrazu w netflixie i YT okropne pilot ma lekkie opóźnienie ale tragedii niema. Może ktoś wyjaśnić dlaczego zależy od tv czy musi być auto refresh rate czy nie i dlaczego pilot laguje na Samsungu a na LG nie ?
 
Niestety takie są jaja z samsungami. Na nich widać z włączony auto motion plus szarpanie od razu jak jest tylko inne odświeżanie niż to które jest ustawione w telewizorze. Samsung to tragedia i nikomu nie polecę telewizorów tej firmy. Podobno najlepiej sobie radzą Panasonic'i.
 

Dimek79

New member
Używam NETFLIXa z poziomu Shielda na starym LCD@FullHD.
Jest pakiet Premium, ale wiadomo, że na takim TV nie pokazuje contentu w jakości UHD. Ale co z dźwiękiem Dolby Atmos? Nie widzę takiego wyboru ani w opisie żadnego z tytułów...
Czy ścieżka Dolby Atmos jest dostępna tylko w parze z wideo w jakości UHD?

W KODI żadnych problemów z Armos'em nie mam...
 

gordonn

Member
Czy wam też przestały działać na Steam gry które macie a nie są w dostępne w katalogu GforceNow? Mam grę Lords of the Fallen i przy próbie jej włączenia wyskakuje okienko że gra jest niekompatybilna.To samo jest z Grid 2.Wczesniej dało się grać normalnie tyle że gra na starcie pobierala sobie zawartość. Ktoś ma taki przypadek u siebie?

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

boss509

Member
W przypadku gier oficjalnie niewspieranych usługa jest dosyć niestabilna, raz działa, a raz nie. Możliwe, że za parę dni znowu wszystko będzie bez problemu. Ja bym je odinstalował i poczekał kilka dni.
 

Zlotnik86

New member
Ja mam problem kupiłem używana nvidie i nie mogę korzystać z GeForce now dowiedziałem się od suportu że pierwsze założenie konta ma tylko dostęp do gier później już nie. Wiecie jak to obejść?. Ciekawe jak to działa jak kupimy sprzęt autletowy
 

boss509

Member
Niestety, z tym jest lipa. Poprzedni właściciel musiałby Ci oddać swoje konto NVIDIA, do którego przypisany jest dostęp do GeForce Now. Zostaje Ci wpisać się na listę oczekujących na kod na stronie NVIDIA (ale możesz czekać rok i się nie doczekać), ewentualnie śledzić ich Twittera. 5 maja mieli np. konkurs, w którym o pełnej godzinie rozdawali 5 kodów przez cały dzień. Otrzymywało je 5 pierwszych osób, które zostawiły komentarz pod tweetem.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Kurde.. dzisiaj porównałem apkę***z android tv shield tv i xbox one x i powiem ale ta apka na androida brzydka rozmyte czcionki dziwne to.. na xboxie jest żyleta.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wszystko jest na plus na pierwszy rzut oka muszę w nocy porównać dokładnie bo w słoneczny dzień to nie idzie.
W kodi też wtyczkę***testowałem to śmiga atmos chodź strumień w tym przypadku to DD+ i np w onkyo ampli nie włączymy truehd\atomosa profilu lecz tylko dolby digital\thx movie, a w xboxie atomos jest od razu przez konsole na stałe narzucony no i brzmi to inaczej to jest zapewne transkodowane.
 
Do góry