Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wygląda to zupełnie inaczej, obraz się zmniejsza i ląduje w lewym górnym rogu. Czyli z tv 80" robi się jakieś 55" i można śmiało oglądać, u Ciebie zoomuje ; )
Na 100% wina aplikacji - bynajmniej u mnie.
Jutro odinstaluje i zobaczę o co chodzi.
 
Mi nic nie dało odinstalowanie aplikacji a nawet przywrócenie całej konsoli do ustawień fabrycznych też nic nie dało. Jak wpadniesz na jakiś pomysł co jest nie tak to daj znać.
Czy jest jakieś ustawienie w Shield żeby dostosowywać odświeżanie do filmu? Jak film ma 50hz lub 60hz to żeby sam to zmieniał?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie mogę cytować, bo Avast wyrzuca mi coś o zagrożeniach, więc Caporeira, wejdź sobie w "Wyświetlacz i dźwięk", na samym dole masz "Ustawiena zaawansowane", i "Dostosuj dla trybu overscan".
Pozdro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem z wyświetlaniem obrazu w aplikacji HBO jak się okazuje jest od lat.
Można o tym przeczytać na forach.

Dzisiaj rano zrobiłem dokładnie to o czym pisze Rabit wyżej, a mianowicie przesunąłem ciut w górę, w dół, bez znaczenia, bo strzałki są widoczne doskonale, następnie zrestartowałem Shielda i obraz się pojawił na całym ekranie w każdej jeden produkcji w aplikacji HBO.

Nie wiem co i jaki miało wpływ, bo zmian żadnych nie dokonałem.

Natomiast teraz patrzę i znowu obraz wyświetlany jest w oknie.

Wszedłem ponownie w ustawienia overscan - przesunąłem dowolnie obraz o kilka mm, bo tam nic więcej nie ma do roboty i nic nie daje.

Nie wiem, może trzeba bardziej przesunąć, nie mam pojęcia.

Edit:
Zrestartowałem i znowu pojawił się obraz na całym ekranie.
Wnioski:
Trzeba wejść w ustawienia overscan - dowolnie kliknąć cokolwiek (nie mam pojęcia co tu można jeszcze zmienić, bo wszystko wydaje się ok)
Zrestartować.
Obraz się pojawi.

Do czasu, bo zapewne zaraz wróci do swoich fanaberii.
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
Niestety ja również mam problem z wyświetlaniem HboGo na pełnym ekranie TV (okienko, 1/5 ekranu w lewym górnym rogu). Apka na na PS4 działa bezproblemowo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jest film zmniejszony, wejście z ustawienia i kliknięcie w strzałki 2,3 razy dowolnie, a następnie restart pomaga.
Samo ustawianie tam czegokolwiek nie ma sensu.
Lipa jest jak widać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niezbadane są wyroki.
U jednych zoomuje, u innych zmniejsza...
Teraz zauważyłem, że wystarczy sam restart Shielda.
Czyli w moim przypadku restartujemy, dobrze jest też przed restartem zamknąć aplikacje HBO dwuklikiem kółka na pilocie. Tam mamy opcje zamykania.
W przeciwnym wypadku po restarcie, uruchamia się ponownie w tle.

Miejmy nadzieję, że nastąpi jakaś aktualizacja.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Niezbadane są wyroki.
U jednych zoomuje, u innych zmniejsza...
Teraz zauważyłem, że wystarczy sam restart Shielda.
Czyli w moim przypadku restartujemy, dobrze jest też przed restartem zamknąć aplikacje HBO dwuklikiem kółka na pilocie. Tam mamy opcje zamykania.
W przeciwnym wypadku po restarcie, uruchamia się ponownie w tle.

Miejmy nadzieję, że nastąpi jakaś aktualizacja.
Czyli póki co lipa z tym HBO.

P.s. Wyczyść skrzynkę, bo nie mogę odpisać na PW :)
 

boss509

Member
Witam. Czy próbował ktoś z Was podłączyć do Shielda bezprzewodowego pada do PS3 o "wątpliwej oryginalności"? Kupiłem wersję bez pada, a na allegro są DualShocki 3 za 60-70 zł. Na pewno nie są to oryginalne sztuki, komentarze są jednak pozytywne, współpracują z PlayStation 3, a pady określane jako "idealne podróbki", co zazwyczaj wychodzi po jakości gumek na analogach. Normalnie Dualshock 3 współpracuje bez problemów, ale podróba to jednak podróba, nawet idealna. Może jednak źle myślę i jeżeli działa dobrze na PS3, to będzie działać i na Shieldzie?
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Pojawiła się aktualizacja nvidia shield do wersji 7.2- wsparcie dla dźwięku Dolby atmos w Amazon pime i wsparcie dla dźwięku 5.1 w YouTube plus sporo nowych gier.
Co do pada od psa to też jestem ciekaw bo z chęcią bym kupił po taniosci.
 
Ostatnia edycja:
Niezbadane są wyroki.
U jednych zoomuje, u innych zmniejsza...
Teraz zauważyłem, że wystarczy sam restart Shielda.
Czyli w moim przypadku restartujemy, dobrze jest też przed restartem zamknąć aplikacje HBO dwuklikiem kółka na pilocie. Tam mamy opcje zamykania.
W przeciwnym wypadku po restarcie, uruchamia się ponownie w tle.

Miejmy nadzieję, że nastąpi jakaś aktualizacja.
U mnie to co tu napisałeś pomogło. Czyli jak wywaliłem aplikację HBO GO przez podwójne kliknięcie kółka i potem reset to się włączył mi już w normalnym rozmiarze.

PS Netflix ma dużo lepszą jakość obrazu od HBO GO.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nowy soft:
c8b9c00cdb749de55c49c23ccb85a3d9.jpg
e0aad8eefb98b6e312478f8d30413107.jpg
cd7d74e83d4b2e7b0674794ae782e7ba.jpg
 

boss509

Member
Co do pada od psa to też jestem ciekaw bo z chęcią bym kupił po taniosci.
Akurat ostatnia aktualizacja coś popsuła z obsługą padów do PS3 - tak przynajmniej wynika z posta opublikowanego na forum Shielda (w "Known Issues") poświęconego aktualizacji 7.2. Trochę wywietrzał mi ten pomysł z głowy. Ponoć pady do PS4 działają dobrze, na BF można było kupić w MM za 169 zł, trzeba polować, bo pada do Shielda to nawet nie można teraz dostać - wszędzie "towar niedostępny". Żałuję teraz, bo wychodził za 150 zł, ale kto to wiedział, że GeForce Now będzie się u mnie tak dobrze sprawować.
 

Pixeel

Member
Wspomniana aktualizacja (7.2) naprawiła u mnie problem związany z aplikacją HBOGO (filmy były wyświetlane w "okienku"). Teraz jest ok - sprawdźcie u siebie!!


Ponadto informuje, że ShieldTV wykrył bez problemu 8TB dysk zewnętrzny (3,5") Segate - może komuś się przyda :)
 
Do góry