Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Poniżej mały tip gdyby się nie chciał na szafce zmieścić.
69126b2abab63c1e182dd09c31944432.jpg
 

boss509

Member
Jest już HBO Go do pobrania na Shielda. Jest ok, aczkolwiek nie działa wyszukiwanie głosowe i klawiatura z aplikacji na telefon, trzeba pstrykać po klawiaturze ekranowej.
 

JobForACowbo

New member
Panowie, z waszego doświadczenia, jaki trzeba mieć net, żeby płynnie filmy w 4k chodziły? Mam teraz 60 mb/s ale tnie jak nie wiem. Fakt, po WiFi shield działa. Jest w sklepie apka do sprawdzenia netu, ale jak w nią się wejdzie by instalować, to wywala do menu...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyszukiwanie głosowe, to najmniejszy problem.

Aplikacja HBO GO faktycznie już jest, na szczęście, ale:

(pisałem o tym w wątku UPC)

Dzwięk?
U mnie jest 2.0, żadne DD 5.1 (bazuje tu na przykładzie pierwszego lepszego filmu np. Geostorm)
Jak to u Was wygląda?

Druga sprawa, jakość:
Odpalając dokładnie ten sam film w UPC HBO i Nvidia Shield, jakość video jest delikatnie lepsza na UPC.

Dodatkowo, ścieżka dżwiękowa na UPC w HBO wyświetla jako DD 5.1, sama jakość audio też o niebo lepsza.
Pomijając fakt, że na UPC HBO nie możemy zmienić audio na Angielskie, a na Apce HBO GO jest taka możliwość, ale co z tego, jak audio znowu w 2.0
 
Ostatnia edycja:
Panie i Panowie kupiłem przedwczoraj nvidia shield tv i nie potrafię zmusić mojego pilota logitech harmony 700 do działania z nvidia shield tv. W teorii mam podczerwień bo w menu mam sterowanie zasilaniem podczerwień które mi się ustawiło na kino domowe denon. Następnie zmieniłem sterowanie na pilot od mojego tv samsung i mogłem sterować konsolą za pomocą pilota od tv (oczywiście wyłączyłem wszystkie opcje CEC).
Jak ustawić pilota Harmony 700 żeby zaczął obsługiwać konsolę?
Niby w programie od harmony wybrałem nvidia shield tv ale wyskoczył komunikat że jest potrzebny hub bluetooth. Tylko skoro jest w nim odbiornik podczerwieni to po co kupować hub?
Niech ktoś napiszę jak to ustawić krok po kroku.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy pamiec mnie juz nie zawodzi, ale IRDA jest chyba tylko w "starym" Shieldzie. Model z 2017 chyba juz tego portu nie ma. Google powinien rozwiazac te watpliwosc.
Edit.
Model Pro z 2017 ma IRDA, zwykly 16GB zas nie ma. Pozostaje Ci przeprowic sie z CES-em, nabyc BT-Huba, albo IRDA na USB.
 
Ostatnia edycja:
To dlaczego mam opcję w shild tv. Włącz podczerwień i mimo wyłączenia wszystkich opcji CEC w menu shilda działa mi mój pilot od TV samsung w shildzie? Czy może on działać pomimo wyłączenia wszystkich opcji CEC jeśli niema odbiornika IR?


CEC nie chcę używać a Harmony hub znowu drogi jest. 250zl to trochę jest. Ostatecznie kupię ten flirc tylko czy tego niema w Polsce? Muszę przez ebuy zamawiać z USA?
Czy ten flirc będzie odpowiedni?

https://www.amazon.de/dp/B01NBRBWS6...veASIN=B01NBRBWS6&linkCode=df0&language=pl_PL
To przynajmniej już jest z Niemiec więc szybciej dojdzie.
 
Ostatnia edycja:

caporeira

New member
Gdzie w Shield jest ustawienie dotyczące autoformatowania/autodopasowania obrazu ?

Bo często się dopasowuje obcinając obraz w różnych aplikacjach.


Panowie, od samego początku posiadania Shield mam taki problem że w locie obraz dopasowywuje się do odtwarzanego materiału przez co często ucina mi obraz.
Niestety ale nie mogę dojść co jest tego przyczyną ... czy to wina TV czy Shielda :(
Telewizor jest już dość stary (Panasonic TH-42PYP8).


Tak to wygląda jak jest ok (u góry widać godzinę na dole widać inne nagrania na YouTube):
https://www.dropbox.com/s/3zxprly258zpbv9/20181207_192739.jpg?dl=0


A tak jest obcięte (nie widać u góry godziny, na dole inne nagrania praktycznie niewidoczne):
https://www.dropbox.com/s/xew8kpzu97vgafh/20181207_194831.jpg?dl=0
Tak wygląda ucietę menu:
https://www.dropbox.com/s/fae8rb8v6ei1xog/20181207_203813.jpg?dl=0
Takie mam opcje do ustawienia w Shield:
https://www.dropbox.com/s/usb9bdqe0a2u1ip/20181207_204031.jpg?dl=0



Zmieniałem kabel HDMI ale bez pozytywnych zmian :( Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić/przetestować ?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
To dopasowanie obrazu ty włączyłeś? Wiesz że używasz nie oficjalnej apky yt i tu pytanie czy tylko w tej aplikacji są problemy?
 
Panowie mam problem z HBO GO. Problem polega na tym że nie widzę pełnego ekranu po włączeniu filmu. Przykładowo włączam Teoria wielkiego podrywu i wydaje mi się że widzę na pełnym ekranie powiększoną lewą górną ćwiartkę. Coś w stylu jak bym miał zoom. O co tu chodzi? Na netflixie jest wszystko dobrze.
Nadmienię jeszcze że mam TV Samsung UE55KS7000. Postanowiłem sprawdzić też ustawiając rozdzielczość full hd i przez parę sekund było dobrze a potem znowu mi ucieło ekran do tej ćwiartki lewej górnej. Tak jak by był jakiś zoom ustawiony w aplikacji ale tam niema w tej aplikacji żadnych ustawień. Macie jakiś pomysł?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauwazyłem teraz to samo u siebie, serial Detektyw.
Obraz w lewy górnym rogu.
Widocznie jakiś błąd w samej aplikacji HBO.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież to HBO, oni od dawna leżą i kwiczą z aplikacjami.
Już sam fakt o którym pisałem strone wcześniej jest co najmniej porażką.
Czyli w UPC HBO inna opcja co do dżwięku, na aplikacji inna.
Fajną mają ofertę filmową, ale aplikacje, to porażka.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam problem z HBO GO. Problem polega na tym że nie widzę pełnego ekranu po włączeniu filmu. Przykładowo włączam Teoria wielkiego podrywu i wydaje mi się że widzę na pełnym ekranie powiększoną lewą górną ćwiartkę. Coś w stylu jak bym miał zoom. O co tu chodzi? Na netflixie jest wszystko dobrze.
Nadmienię jeszcze że mam TV Samsung UE55KS7000. Postanowiłem sprawdzić też ustawiając rozdzielczość full hd i przez parę sekund było dobrze a potem znowu mi ucieło ekran do tej ćwiartki lewej górnej. Tak jak by był jakiś zoom ustawiony w aplikacji ale tam niema w tej aplikacji żadnych ustawień. Macie jakiś pomysł?

Aż z ciekawości sprawdziłem i u mnie jest wszystko OK. Sprawdzałem na serialu "detektyw" i "teoria wilkiego podrywu" o których pisaliście. Dla pewności, wciskałem pauzę i porównywałem to samo ujęcie filmu na kompie i jest dokładnie tak samo. Nie ma żadnego przesunięcia czy powiększenia. Poza tym, obraz przyzwoitej jakości i wszystko ładnie działa. Jedynie parę sekund po włączeniu filmu, widać większą kompresję (albo mniejszą rozdzielczość) ale po chwili wskakuje HD i jest GIT.
Szkoda jedynie, że wyszukiwanie głosowe nie działa ale i tak fajnie zrobili, że wystarczy kilka liter podać i już pojawiają się wyniki do wyboru.
Moim zdaniem aplikacja HBO GO na Android TV jest całkiem niezła. Na pewno duuuuużo lepiej zrobiona od tej tragicznej wtyczki z KODI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry