Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

JobForACowbo

New member
Pisałem, że jest to nowiutki, pachnący zasilacz. Piszczy już od pierwszego włożenia do gniazdka. Poza tym nie widzę związku.


Sęk w tym, że jeszcze nikt nie potwierdził, przynajmniej nie wprost. A może niektórym piszczy tylko jeszcze o tym nie wiedzą. W dzień nie słychać, no chyba, że ktoś ma idealną ciszę w pokoju.
Mój zasilacz od laptopa zaczął piszczeć jak uszkodziłem kabel. Po tygodniu się spalił. Taki związek...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Potwierdziłem stronę wcześniej - wprost. Kolega wyżej teraz.
Wymieniać, bo szkoda czasu na rozprawianie.

Btw.
Zauważyliście w ostatnim czasu zmasowany atak Shielda?
Najpierw zauważyłem na YT, zaczęły się pojawiać filmy pt. "Shield po roku", Shield na tle konkurencji" itp. Potem pojawiły się podobne recenzje na stronach tematycznych, no i w końcu widać to na naszym forum nowych użytkowników. Wszystko pojawiało się nagle przed Black Friday, a przez rok był zupełny spokój ; )
NVidia pewnie posmarowała jutuberąąą i wysłała kilka egzemplarzy do "testów". Co do nowych użytkowników to chyba nie o mnie chodzi? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ewidentnie widać jakby posmarowali, ale może i dobrze, przynajmniej tknęli drugi życie w skrzyneczkę, ludzie się dowiedzieli i każdy zadowolony.
Sam zresztą zainteresowałem się po roku możliwościami wizualnymi, tylko coś Savron ewidentnie niepocieszony :D

Savron, Ty taki kolekcjoner jak ja, Ty zainstaluj sobie te skórki i naciesz oko, a powiadam Ci, że pliki cyfrowe też mogą pięknie wyglądać ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ewidentnie widać jakby posmarowali, ale może i dobrze, przynajmniej tknęli drugi życie w skrzyneczkę, ludzie się dowiedzieli i każdy zadowolony.
Sam zresztą zainteresowałem się po roku możliwościami wizualnymi, tylko coś Savron ewidentnie niepocieszony :D

Savron, Ty taki kolekcjoner jak ja, Ty zainstaluj sobie te skórki i naciesz oko, a powiadam Ci, że pliki cyfrowe też mogą pięknie wyglądać ;)

Ok. To ja Ci go wyszyłam. Zainstalujesz tę "skórki":mrgreen:
Dla czego niezadowolony. Zadowolony, z wyjątkiem obudowy. Szukam w co jego wsadzić, żeby swoją okropnością mogilną nie straszył.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jak to nie, jak tak. :twisted:
Paaanie moje pierwsze konto to ja tu miałem wieki temu :D

Tak poważnie to sam przymierzałem się do Shielda długi czas. Miałem wcześniej Xiaomi MiBox i w zupełności mi wystarczał. Dopiero przejście z projektora na TV 4k zmusiło mnie do kupna czegoś lepszego i padło na Shielda. Potem promocja na Black Friday i teraz mam dwa Shieldy w domu :D
 

Pixeel

Member
Od 1,5 tygodnia mam NShieldTV (zastąpił Mede8er'a).. ogólnie wrażenia pozytywne, ale.. mam problem z dźwiękiem, a konkretnie z właściwym dekodowaniem sygnału przesyłanego po HDMI. Prawidłowo rozpoznawany jest DolbyDigital, DolbyDigital+, pozostałe (DTS - we wszystkich odmianach, oraz DolbyTrueHD, Dolby Atmos) rozpoznawane są jako PCM. Na wspomnianym Mede8er'ze śmigało wszystko oki.
Przeszukałem opcje w poszukiwaniu winowajcy i prawdopodobnie wszystko mam ustawione ok.
Jakie wersje Kodi macie zainstalowane? Czy beta 18 chodzi bez problemu??
Zainstalowane Kodi 17.6, wersja oprogramowania SHIELD'a aktualna.
 

gordonn

Member
Miał z was ktoś problem z dźwiękiem po podłączeniu pada? Kiedy używam pilota to jest wszystko ok i dźwięk z Shielda jest.Gdy zamiast pilota używam pada dziwiek znika i jest tylko przez wrjscie jack w padzie. Ktoś wie co może być tego przyczyną?
Dodam że nie było tak od początku. Wcześniej z dźwiękiem było normalnie zarówno przy korzystaniu z pada i pilota.

Wysłane Xiaomi Mi Note 2
 

Alf2

New member
Mam shielda podpiętego do amplitunera Yamaha, a stamtąd drugim kablem hdmi do Oleda Panasonic fz800. Kiedy włączam cały system pilotem logitecha 650 (na podczerwień) to shield się nie włącza i na końcu nie wyłącza.
Czy mogę go jakoś zmusić, aby się uruchamial- niby funkcje ARC ustawione, a nie działa.

Jakieś sugestie, aby amplituner go uruchomił, bo jak rozumiem pilot Logitecha nie jest w stanie zastąpić radiowóz sterowanego pilota?
 
Witajcie, jestem mocno zielony w tym temacie dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc.
Chcę kupić Shield TV 2017 z pilotem.

Będę miał TV 4K z HDR i chcę móc obsłużyć te funkcje w pełni.

Chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Serwisy stremingowe i tutaj ponoć jest genialnie - Youtube, Showmax, Netflix, IPLA a w przyszłośći może inne.
Będzie dobrszy szybko stabilnie w HDR 4k ? czy jakieś haczyki są?

2. Mam kilka filmów zripowanych w ultra hd z hdr ważących po 40-80GB.
Da się do na Shieldzie odpalić bez problemów?

Najpierw myślałem,że Kodi ale tam ponoć full hd się z tego zrobi.

Plex?
dysk zewnętrzny + jakaś apka?

jakieś sposoby muszą na to być, w końcu to android.

'
co do dźwięku to chyba mi to trochę obojętne bo będę miał przez najbliższy czas głośniki wbudowane w TV i tyle wiec jakieś mega zaawansowane rzeczy dot. dźwięku chyba mnie nie dotyczą.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witajcie, jestem mocno zielony w tym temacie dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc.
Chcę kupić Shield TV 2017 z pilotem.

Będę miał TV 4K z HDR i chcę móc obsłużyć te funkcje w pełni.

Chodzi mi o dwie rzeczy:
1. Serwisy stremingowe i tutaj ponoć jest genialnie - Youtube, Showmax, Netflix, IPLA a w przyszłośći może inne.
Będzie dobrszy szybko stabilnie w HDR 4k ? czy jakieś haczyki są?

2. Mam kilka filmów zripowanych w ultra hd z hdr ważących po 40-80GB.
Da się do na Shieldzie odpalić bez problemów?

Najpierw myślałem,że Kodi ale tam ponoć full hd się z tego zrobi.

Plex?
dysk zewnętrzny + jakaś apka?

jakieś sposoby muszą na to być, w końcu to android.

'
co do dźwięku to chyba mi to trochę obojętne bo będę miał przez najbliższy czas głośniki wbudowane w TV i tyle wiec jakieś mega zaawansowane rzeczy dot. dźwięku chyba mnie nie dotyczą.
1. Da się, bez żadnych problemów
2. Jakie FHD? Wszystko działa łącznie z UHD, HDR i dźwiękiem przestrzennym.
 

boss509

Member
Z tym Hbo Go to naprawdę jest jakaś kpina.Pisałem do supportu HBO i odpisali że nie planują wydania aplikacji dla Android Tv a jako rozwiązanie proponują Chromecast z innego urządzenia.


Chyba jednak coś się zmieniło, wczoraj aplikacja pojawiła się ponoć w Sklepie, jednak póki co nie można jej jeszcze pobrać. Na Antyweb jest więcej, mam za mało postów, żeby wkleić link.
 
Do góry