Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba nie zrozumiałeś do czego my tu używamy KODI.
Głównie, a raczej przede wszystkim do lokalnej biblioteki.
Czyli filmów które już posiadamy u siebie już na HDD. Czy to skopiujesz z oryginału który posiadasz na płycie na HDD, czy ściągniesz z sieci. To nie ma znaczenia w tym wypadku.
Shield za pośrednictwem KODI to wszystko organizuje u siebie i wyświetla w przyjaznej formie na ekranie. Tyle.
Ty szukasz z tego co widzę, wtyczek do żródeł z filmami.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Chyba nie zrozumiałeś do czego my tu używamy KODI.
Głównie, a raczej przede wszystkim do lokalnej biblioteki.
Czyli filmów które już posiadamy u siebie już na HDD. Czy to skopiujesz z oryginału który posiadasz na płycie na HDD, czy ściągniesz z sieci. To nie ma znaczenia w tym wypadku.
Shield za pośrednictwem KODI to wszystko organizuje u siebie i wyświetla w przyjaznej formie na ekranie. Tyle.
Ty szukasz z tego co widzę, wtyczek do żródeł z filmami.
Amen.

W sprawie wtyczki to widziałem na YouTube. Same animacje spoko, ale jakoś tak na chwilę, potem jednak klasyka górą. Wrażenie za to robi ogrom konfiguracji i możliwość ustawienia tego pod siebie. Boję się trochę, że mi się rozjedzie w jakiś sposób biblioteka i nie będę kombinował, ale fajnie, że jest taki wybór i to wszystko za darmo. Ktoś musiał spędzić nad tą skórką mnóstwo czasu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amen.

W sprawie wtyczki to widziałem na YouTube. Same animacje spoko, ale jakoś tak na chwilę, potem jednak klasyka górą. Wrażenie za to robi ogrom konfiguracji i możliwość ustawienia tego pod siebie. Boję się trochę, że mi się rozjedzie w jakiś sposób biblioteka i nie będę kombinował, ale fajnie, że jest taki wybór i to wszystko za darmo. Ktoś musiał spędzić nad tą skórką mnóstwo czasu.

Zgadza się, klasyka wygrywa i też nie zamierzam z niej rezygnować, ale przyjemność choćby chwilowa - lub od czasu do czasu obcowania z tym wszystkim, robi niesamowite wrażenie.
Przez tą chwile mamy poczucie, że to coś więcej jak bezduszne cyfrowe pliki ; )
Brakowało mi tego i od czasu do czasu będę wracał nacieszyć oko.

Co do obaw, to i owszem. Instalacja kolejnych dodatków może namieszać.
Dlatego ja korzystam głównie z SPMC i tutaj nie grzebię, po za tym co już jest i wygląda schludnie i przejrzyście, natomiast mam dodatkowo KODI na którym testuje niezależnie, tutaj raz tak rozjechało menu, że nie mogłem wrócić do ustawień pierwotnych. Trzeba uważać, bo niektóre skórki mają zupełnie inne menu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jestem po większym "upgrejdzie" KODI.
Udało się zainstalować większość animacji o których pisałem wcześniej (były przedstawione na filmach kilka stron wstecz).

Ilość motywów i możliwości konfiguracyjnych jest porażająca.
Sporo było instalacji, ustawień, a i tak nie jestem jeszcze w połowie.

W skrócie, pudełka się otwierają, płyty się kręcą, na niektórych okładkach jest animacja, to samo z tapetą w tle.
Jakość jest niesamowita.
Te które widziałem wcześniej, to jakieś archaiczne rozwiązania.

Ja rozumiem, w prostocie siła, ale zobaczyć swoją kolekcję w takim wydaniu? Sama przyjemność.
Na zdjęciach tylko kilka motywów, nie oddają tego co się tam dzieje na żywo.

Polecam się zapoznać chociażby z ciekawości.

Jestem (byłem) kolekcjonerem fizycznych nośników całe lata, pudełka, okładki, wydania limitowane, a następnie podziwianie swojej kolekcji na półce, wiadomo o co chodzi, następnie przyszedł etap zrzucania wszystkiego na HTPC - z prostej przyczyny, szybki dostęp do filmów i wybranych scen, czy w końcu brak miejsca na eksponowanie całej kolekcji w mieszkaniu.
Brakowało jednak tej przyjemności którą daje fizyczne obcowanie z dobrym wydaniem BR, wszystkie te programy prezentujące cyfrowo naszą kolekcję na ekranie tv, to była tylko namiastka, do teraz.

Nie sądziłem, że przeglądanie swojej kolekcji na ekranie tv będzie sprawiać aż taką przyjemność - szczególnie, jeżeli ktoś był kolekcjonerem z krwi i kości.
Autor który tworzył nakładkę ewidentnie musiał być w przeszłości pasjonatem.















Armaning, ale jaką wtyczkę użyłeś do zorganizowania biblioteki jak wyżej???
Jest gdzieś opis jej instalacji? Wadą takiej zabawy jest na pewno to, że jak wyjdzie nowsza wersja KODI, wymagająca czystej instalacji, to będziesz miał później znów cała zabawę od nowa. Z doświadczenia wiem, że co kilka wersji KODI normalny update nie działa - tylko pełna instalacja. Tak przynajmniej miałem na Libreelec na Malince.
 
Ostatnia edycja:

profitgw

Member
Fajna skórka. Niestety nie udaje mi się uruchomić animacji pudełek i płyt. W skórce Phenomenal to działa a w MQ7 nie mogę sobie poradzić. Może jakaś porada ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proces instalacji jest tutaj, trzeba krok po kroku zastosować się do poradnika (potem już gość odpala FireTV więc nas nie interesuje).
https://www.youtube.com/watch?v=bECllX475v0
Trzeba załączyć film, odpalić PC/Laptopa i mieć wgląd w TV z Shieldem.

Potem są uzupełnienia filmu, bodajże też u tego gościa.

Poszczególne funkcje załącza się w ustawieniach.
Szczerze mówiąc, to jest z tym trochę zabawy, a potem już samej konfiguracji poszczególnych animacji i możliwości.

Ja widzę zasoby (foldery/pliki) Shielda na PC, więc wrzucam wszystko tak jak gość na filmie.
Potem już z Shielda instaluje.

U mnie początkowo też nie było animacji, ale albo coś doinstalowałem, albo pobawiłem się ustawieniami. Do każdego "tematu" są inne ustawienia.
Najlepiej załączyć w menu wszystkie tematy i leciec po kolei.
Przy każdym zauważymy inne opcje i naturalnie grafike.
Przy niektórych właśnie wyjeżdza płyta i się kręci, przy innych otwiera pudełko.
Można też wybrać prędkość obroty, bo i takie duperele są.
Nie pamiętam już która opcja za co odpowiada, nie miałem już siły na to.

Tak jak wspomniałem wcześniej. Ja głównie korzystam z SPMC i tutaj nic nie kombinuje.
Mam okładki, opis i proste intuicyjne tradycyjne menu.
KODI mam zainstalowane obok i tam testuje, zresztą zamierzam odinstalować i przeprowadzić całą procedurę jeszcze raz.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy Nvidii Shield, zwłaszcza w ostatniej wersji czyli po 2017r.: czy Wasze zasilacze piszczą/syczą?

Mój bardzo piszczy. W środku dnia, gdzie zawsze jest jakiś hałas tego może tak nie słychać ale wieczorowo-nocną ciszą ten zasilacz tak piszczy, że spać nie mogę (wysoki dźwięk jakby komar latał) i muszę go za każdym razem wyjmować z listwy co jest denerwujące i kłopotliwe.
Możecie potwierdzić jak to jest u Was? Jeśli tylko mój piszczy to wyślę go na reklamację.
 

profitgw

Member
Proces instalacji jest tutaj, trzeba krok po kroku zastosować się do poradnika (potem już gość odpala FireTV więc nas nie interesuje).
https://www.youtube.com/watch?v=bECllX475v0
Trzeba załączyć film, odpalić PC/Laptopa i mieć wgląd w TV z Shieldem.

Udało mi się ustawić kilka opcji z animacjami, jednak nie mogę sobie poradzić z oddzieleniem koncertów od filmów tak aby koncerty pojawiały się w menu koncertów a w menu filmów były tylko filmy.
Wskazówki z poniższego linku niestety nie prowadzą do sukcesu i w dalszym ciągu koncerty mam w menu filmów. Walczyłem z tym kilka godzin bez skutku. Może ktoś z kolegów sobie poradził z tym tematem ?

https://kodi.wiki/view/Music_concerts
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzę to. Przy Kodi ja natomiast mam problem z aktualizacją biblioteki, coś jest ew. nie halo. Robiąc to samo z SPMC, nie ma żadnego problemu. Zainstaluj sobie dodatkowo, będziesz miał dwa na ekranie, widać wówczas co na którym się posypalo.

Co do zasilacza, to u mnie cisza. Reklamuj. Sprawdź jeszcze na innym gniazdku z ciekawości.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zasilacz jak syczy to kończy żywot.

Z tym akurat się zupełnie nie zgodzę, bo zasilacz jest nowy (ma 2 tygodnie), poza tym w zasilaczach impulsowych piszczą najczęściej luźne zwoje w cewkach a to nie ma wpływu na żywotność zasilacza.
Mam w domu 2 takie piszczące od nowości zasilacze ale ten od Nvidii jest zdecydowanie najgłośniejszy.

Prosze jednak o info czy u Was też piszczą zasilacze od Nvidii Shield czy tylko mój egzemplarz tak ma.
Mój w dodatku zmienia ton w zależności czy Shield jest uśpiony czy działa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz już info od dwóch osób, że nie piszczy. Po co Ci jeszcze jakiekolwiek info.
Zresztą w czym problem, masz gwarancje i wymieniaj.
Nie ma prawa nic piszczeć, ja bym wymieniał do skutku.

Fajnie wygląda to kodi, pytanie czy na HiMedia Q10Pro z androidem da się to tak poustawiać?

Jak masz KODI/SPMC, to nie widzę problemu. Ja korzystałem z tutoriala który nie jest dedykowany do Shielda, a generalnie Androida.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź czy gdzieś kabla nie masz przetartego. Albo wejście kabla do zasilacza czy nie jest uszkodzone.

Pisałem, że jest to nowiutki, pachnący zasilacz. Piszczy już od pierwszego włożenia do gniazdka. Poza tym nie widzę związku.

Masz już info od dwóch osób, że nie piszczy. Po co Ci jeszcze jakiekolwiek info.
Sęk w tym, że jeszcze nikt nie potwierdził, przynajmniej nie wprost. A może niektórym piszczy tylko jeszcze o tym nie wiedzą. W dzień nie słychać, no chyba, że ktoś ma idealną ciszę w pokoju.
 

profitgw

Member
Mój zasilacz również nie piszczy. Sprzęt to nówka sztuka. Jestem czuły na takie dźwięki i naprawdę nie można się do niego przyczepić w kwestii głośności.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@kola01

Mam dwa shield'y tv jeden z 2017 i 2018 roku żadne nie piszczy(tak jestem uczulony na każde mikro dźwięki piski)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sęk w tym, że jeszcze nikt nie potwierdził, przynajmniej nie wprost. A może niektórym piszczy tylko jeszcze o tym nie wiedzą. W dzień nie słychać, no chyba, że ktoś ma idealną ciszę w pokoju.

Potwierdziłem stronę wcześniej - wprost. Kolega wyżej teraz.
Wymieniać, bo szkoda czasu na rozprawianie.

Btw.
Zauważyliście w ostatnim czasu zmasowany atak Shielda?
Najpierw zauważyłem na YT, zaczęły się pojawiać filmy pt. "Shield po roku", Shield na tle konkurencji" itp. Potem pojawiły się podobne recenzje na stronach tematycznych, no i w końcu widać to na naszym forum nowych użytkowników. Wszystko pojawiało się nagle przed Black Friday, a przez rok był zupełny spokój ; )
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Pieprzyć to. Wy co , chcecie mi powiedzieć , że po każdej aktualizacji trzeba po nowej wszystko zgrywać???!! Teraz biorę młotek.
 
Do góry