Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
Coś mi podszepnęło, żeby aktualizacji do 9.x nie robić. Zawsze, gdzie tylko mogę (tel. komp itp), mam wyłączone aktualizacje automatyczne i jak widać bardzo się to opłaciło. Ciekaw jestem (i kibicuję bardzo zespołowi Nvidii), czy w końcu ogarną ten bałagan. Co ciekawe, część userów nie narzeka. O co zatem biega?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Problemy są od kilku dni. Niestety najlepsze wtyczki : The Oath, Venom i Fen nie będą już aktualizowane ich repozytoria zostały usunięte.Wtyczki na razie moga jeszcze działac ale prędzej czy póżniej zdechną.
Na obecną chwilę do Kodi 20 Nexus najlepiej sprawdza się wtyczka Ghost z repo The Crew lub Chains. Do Kodi 19 mozna również próbowac wtyczki Nightwing z Magentic repo.
(dotyczy to równiez kompilacji Mavena).
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Widzę, że rozwiązanie te jest bardzo niezawodne ;) U mnie na zwykłej aktualizacji z Google Play wszystko działa bezawaryjnie od 4 lat z nietkniętą biblioteką.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tylko dyski musisz z większą częstotliwoscią aktualizować z hiper super na super hiper duper....

Wracając do wtyczki Ghost- najlepiej zainstalować z repo The Crew , bo i tak to repo będzie potrzebna.(instalujemy Ghost nie Ghost TV)
W ustawieniach wtyczki (Ghost) nalezy w "external addons" włączyć scraper The Crew (pojawi się okno informujące o instalacji dodatku) a wyłączyć znajdujący się poniżej FEN.
Ładowanie się napisów równiez mozna ustawić na automat,oczywiście potrzebne jest zalogowanie się do opensubtitles.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak się chce z torrentów korzystać jak z Netfliksa to od czasu do czasu trzeba kilka razy klawiszami poklikać....:mrgreen:
 

ralfik77

Member
Bez reklam
I to nie wiadomo jak długo będą działać ten ghost... [emoji1]

No zmartwiłeś mnie Mat, myślałem, że jak mam oath i fen, to mam cały świat, ( najlepsze wyszukiwanie torrent), a tu dupa blada.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z informacji ,które wyszperałem wynika ,że twórcy tych wtyczek usunęli repo z github w obawie przed pozwami.

W każdym razie ten Ghost jest porównywalnie szybki jak FEN (czyli szybszy od The Oath) .Różnicy w ilościach wynajdywanych żródeł nie stwierdziłem- przynajmniej jeżeli chodzi o materiały ,które mam w swoich kolekcjach Trakt a jestem raczej na bieżąco z nowymi produkcjami.
Jak długo będzie działać, tego nikt nie wie jednak przyroda nie znosi próżni-znika jedno ,pojawia się drugie.;-)

ps. Do Kodi 19 jest jeszcze działających wtyczek od cho..ry ,niestety jednak nie wszystkie są kompatybilne z Kodi 20. Myślałem nawet o powrocie do 19-tki, jednak możliwosci ustawień formatu napisów dla 20-ki są bez porównania lepsze (pełna paleta kolorów i konturowanie) , ma to szczególne znaczenie dla materiałów HDR.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ok- tylko co masz w Apple TV ?
Pełną customizację napisów ?
To powiedz jak to działa dla ich platformy streamingowej ?
Bo mnie do wykupienia abonamentu zniechęciło własnie brak mozliwosci ustawienia ich tak jak chciałbym.Nie można wymusić ich pozycji na ekranie.
Rozumiem ,że Infuse daje jakieś szersze mozliwości ustawień bo to co jest pokazane na tym tutorialu to szału nie robi.https://www.youtube.com/watch?v=r-lpM2ILYA0&ab_channel=AppleSupport
Owszem ,w porównaniu do innych aplikacji czy playerów moze to i jest rozbudowane ale porównanie tego z tym co daje Nexus jest nieporozumieniem.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Z pamięci - szukaj repo: magnetic.narcissus.chain. Jak tam nic znajdziesz dla siebie to później podam jeszcze kilka .
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ok- tylko co masz w Apple TV ?
Pełną customizację napisów ?
To powiedz jak to działa dla ich platformy streamingowej ?
Bo mnie do wykupienia abonamentu zniechęciło własnie brak mozliwosci ustawienia ich tak jak chciałbym.Nie można wymusić ich pozycji na ekranie.
Rozumiem ,że Infuse daje jakieś szersze mozliwości ustawień bo to co jest pokazane na tym tutorialu to szału nie robi.https://www.youtube.com/watch?v=r-lpM2ILYA0&ab_channel=AppleSupport
Owszem ,w porównaniu do innych aplikacji czy playerów moze to i jest rozbudowane ale porównanie tego z tym co daje Nexus jest nieporozumieniem.
O Infuse mi chodziło.
Dla mnie 100% spełnia moje potrzeby.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
@mat74 jeśli na 19kę jest pełno wtyczek, to podaj jakieś, bo ten Ghost mnie nie przekonuje...


Niestety ten FEN nie współpracuje z Trakt.

Czy dobrałes sobie jakąś inną wtyczkę ? Ja jednak ze względu na swobode wyboru wtyczek wróciłem do Kodi 19.4 Mavena.Trudno , będę musiał przebolec troszkę wolniejsze działanie i mniejsze mozliwosci konfiguracyjne formatu napisów.

W każdym razie przetestowałem kilkanaście wtyczek , generalnie wszystkie opierają się na dwóch schematach : jeden podobny do The Oath , te chodzą wolniej , drugi do Base19 ,te chodzą znacznie szybciej , mozna je śmiało porównać pod tym wzgledem z FEN czy Venom.Niestety nie znlażłem żadnej ,która miałaby kartę "extras" podobną do FEN-a, szkoda.
W każdym razie wszystkie z tego zbioru wyeliminowałem te ,które miały jakies problemy bądż ze żródłami (mniej w porównaniu do innych) bądż z napisami i nadal została ich spora ilosc.
Zainteresowanym mogę podrzucić linki do działajacych i sprawdzonych repo.
btw. Jeśli ktos ma ochotę na "oldschool" ,dostępne jest Gaia repo beta dla Matriksa.Żródlawynajduje dobrze, napisy również , jednak pręęęęęędkoooość działania to zdecydowanie jej mankament....
Potrzebuje minuty na to co inne wtyczki robią w 20 sekund.

Uwaga ! Niektóre wtyczki mają w presetach ustawiony filtr wielkosci żródła do 40gb - trzeba to wiec sprawdzać.
 

leszekgd

Active member
FEN współpracuje z Trakt ale połowicznie. Mogę dodać film do listy obserwowanych ale postępu już nie pamięta. Mam nadzieję, że niedługo ogarną ten problem.
@mat74 nie dobrałem nic. Mam w zapasie Ghosta od Ciebie, niestety przy FEN inne wtyczki to nieporozumienie. Nie mają rozbudowanych opcji customizacji, wyniki wyszukiwania są nieczytelne, no i najczęściej są brzydkie...
Jakbyś miał albo znalazł coś co by było namiastką FEN to napisz. Na tą chwilę wolę zapamiętywać progres oglądania niż używać czegoś innego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Instalowanie Ghosta ma sens tylko dla Kodi 20 Nexus,dla Matriksa są lepsze odpowiedniki .
Tutaj masz wykaz wtyczek razem ze scraperami ,aktualnych i wspołpracujących z 19-tką.
https://www.reddit.com/r/Kodi_Helpers/comments/uam43k/addons_with_scraper_function/
Mam zainstalowane kilka z róznymi scraperami : The crew (niestety podaje mało info o plikach) ,Wolf Pack ,Crazy Canucks.
Gaia jest powolna, Seren daje mało żródeł.
Mam zamiar jeszcze wypróbowac podpięcie pod konto Orion-zobacze jak sie to będzie sprawdzać.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
FEN współpracuje z Trakt ale połowicznie. Mogę dodać film do listy obserwowanych ale postępu już nie pamięta.

Próbowałeś przez The moviedb Helper spięty z odtwarzaczem FEN ?
https://howtomediacenter.com/en/install-tmdb-helper-kodi-addon-themoviedb/


btw. Pytał mnie bodajże kolega Kirek o dodatek do konwersji napisów , nie pamiętam w którym temacie więc pozostawię info tutaj.
Jedyne na co natrafiłem,umozliwiające ingerencje w napisy,skuteczne i działające z wszystkimi wtyczkami ,równiez z Netfiksem to Subtitles Mangler do znalezienia w oryginalnym repo Kodi.
Generalnie polecam go wszystkim.

ps. Podróbka The Oath, równie skuteczna z identycznym interfejsem i ustawieniami jest już dostępna- zainteresowani , o link pytać na PW.
 
Do góry