Nvidia - Ampli czy cos innego

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam,

Z uwagi na fakt obecnie słucham i oglądam dużo nagrań/Video itp z kompa myślę nad jakąś kartą muzyczną. Chodzi mi głównie o to , czy będzie różnica pomiędzy wyjściem cyfrowym z Karty graficznej a dedykowaną kartą muzyczną.

Chodzi o Audio 2.0 jak i 5.1/7.1.
Ampli jaki posiadam Onkyo TX- NR838.
W przyszłości będę chciał kupić cos w rodzaju Stream Magic 6 i podłącze go pod USB typu B- jednak taki streamer nie potrafi dekodować 5.1/7.1 tylko samo 2.0.

Czasem mam wrażenie , że obecnie nie działa to poprawnie, czasem lepiej czasem gorzej słychać tylne głośniki - chyba , że może to kwestia ustawień w "playerze" lub kodeków.

Chętnie wysłucham opinii osób , które sprawdzały różnice i wiedzą jak konfigurować i ogarniać takie tematy.

Z góry dzięki za wasze doświadczenie

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Filmy z dobry efektem na głośnikach tylnych : Hobbit bitwa pięciu armii :

Typ pliku : MKV
Video : H264 @L4.1
Audio : DTS5.1 @ 48khz

Tutaj dość fajnie się ujawniają podczas filmu - np lot smoka , muzyka bitewna

Film z kiepskim efektem : Interstellar "

Typ pliku : MKV
Video : H264 @L4.1
Audio : DTS5.1 @ 48khz

Player DOT player - jednak słabo go ogarniam
Podstawowy player 64bit - mam wrażenie, że tutaj lepiej wszystko działa.

Sygnał puszcza DTS jednak jakby mi czegoś brakowało.

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Pytasz o różnice wyjściem cyfrowym w karcie dźwiękowej a z karty graficznej?

Z tego co wiem to nie powinno być różnicy prawda??

więc pytanie jak uzyskać najlepszy efekt poprzez złącza Cyfrowe.
Lub też jakie rozwiązanie jest najbardziej optymalne?

dodam że w koncertach też tylnych głośników nie słychać zbytnio....

Chciałem kupić nowe głośniki bo te moje Jamo 606 to nie bardzo.. jednak w przyszłym roku kupuje mieszkanie i dopiero wtedy będę dobierał do wielkości pomieszczenia coś.

teraz może skupię się na dopracowaniu właśnie tematów z plikami , kompem itp.
 

Rafal7

Banned
Nie ma żadnych różnic wyjście cyfrowe to cyfrowe i tak obróbką zajmuje się amplituner, a na ampli wyświetla Ci sie DD/DTS czy MULTI CHANEL IN?
 

Rafal7

Banned
Gdy wyświetla Ci sie Multi CHANEL IN to dekodowanie dźwięku zajmuje się karta graficzna a to źle, jak wyświetla Ci się Dts/DD to dekodowaniem zajmuje się ampli i tak powinno być.
Ja miałem kiedyś gigabyte gt 430 i wszystko działało prawidłowo, wysyłała nawet formaty dźwięku Hd, efekty dzwiekowe zalezą tez od samej ścieżki dźwiękowej filmu, zależy wszystko tez od samej konwersji filmu czy ktos np nie ingerował w dzwiek po to aby film zajmował mniej miejsca, filmy z sieci sa roznego kalibru.Wszystkie na pewno nie będą grały tak samo.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Gdy wyświetla Ci sie Multi CHANEL IN to dekodowanie dźwięku zajmuje się karta graficzna a to źle, jak wyświetla Ci się Dts/DD to dekodowaniem zajmuje się ampli i tak powinno być.
Ja miałem kiedyś gigabyte gt 430 i wszystko działało prawidłowo, wysyłała nawet formaty dźwięku Hd, efekty dzwiekowe zalezą tez od samej ścieżki dźwiękowej filmu, zależy wszystko tez od samej konwersji filmu czy ktos np nie ingerował w dzwiek po to aby film zajmował mniej miejsca, filmy z sieci sa roznego kalibru.Wszystkie na pewno nie będą grały tak samo.

Ok rozumiem.
w takim razie skupie się na kolumnach i "streamerze"

dzieki za info
 
Do góry