nTv i Onkyo-605

bluray

Banned
Nowe formaty audio są warte grzechu.
CD z 44 kHz i 16 bitami to przeszłość.
Obecny poziom docelowy to:
5.1 / 7.1 w formacie 96 k/24 bit jest niezbędne by poznać co to artysta miał na myśli tworząc swoje dzieło muzyczne. Dajmu mu na to szansę.

Kilka uwag:
[1]
Jeżeli Master Audio to DTS Master Audio ( nie ma DD MAster Audio)
tu link do strony DTS.
http://www.dts.com/dts-hd/dts-on-bluray-and-hddvd.php

Warto poczytać zwłaszcza tabele z których wynika, że:
Tylko HDMI w specyfikacji 1.3a jest w stanie przepuścić DTS Master Audio i Dolby True HD. A więc żegnamy SPIDiF i COAXIAL.
Alternatywa to wyjście po analogu ze źródła 7.1 jeżeli żródło ma dekoder D/A DTS Master Audio i osiem wyjść RCA, A to rzadkość jeszcze.

[2]
nbox ma najstarsze HDMI 1.1 i nie da się upchnąć jednocześnie audio i video.
Należy więc puścić video po HDMI a Audio po opticalu ustawiając w setupie n-ki Dolby Digital - tak. UWAGA: wyciszony do zera nbox nie emituje po opticalu sygnału.
U mnie to działa DD 5.1 ( marantz 5001)
Wydaje mi się, że musi video n-ki pójść po HDMI/DVI.
GUCIU50: Pobaw się jeszcze n-ką.

[3]
W praktyca z powodu wielości źródeł HD (mam siedem) poddałem się i dokupiłem switch 5 X 1 OCTAWA z HDMI 1.3.
Sprawdzam obecnie różne kombinacje.

źródła:
PS3,
SnaZio 1350,
HD DVD XE-1,
SONY SR7,
PC-Radeon 1950/EMU 1820,
Samsung HD 945 (SACD) - All Region do DVD z US,
nbox recorder.
Dojdzie na pewno POLSAT HD
Do audio korzystam głównie z monitorów aktywnch TLC PRO.
Także mój Marantz 5001 wykorzystuję jedynie jako preamp.
System jest zdublowany LogiTech Z-5500 dla TVN 24 itp.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gucio50 napisał:
Z rozpaczy kupiłem pilota Onkyo, który się sam uczy i właśnie czekam na kuriera.
http://www.allegro.pl/item216489892_onkyo_rc591_uniwersalny_pilot_nowosc_.html
RC-591m, taki sam jaki jest dołaczany do ONKYO z serii 800 i 900, oczywiście pod innymi symbolami.

Zapłaciłem 199zł+20zł kurier i czekam.

Obgryzam paznokcie i czekam.

Czekam.

Czekam.
Czekam.
Czekam.



Czekam.:eek:k: :eek:k:

doczekałeś się ? jak to się sprawdza w praktyce ? sam planuję "605", ale też chciałbym już pozbyć się kilku pilotów z ławy.. :p
 

mac79

New member
bluray napisał:
.....
[2]
nbox ma najstarsze HDMI 1.1 i nie da się upchnąć jednocześnie audio i video.
Należy więc puścić video po HDMI a Audio po opticalu ustawiając w setupie n-ki Dolby Digital - tak. UWAGA: wyciszony do zera nbox nie emituje po opticalu sygnału.
U mnie to działa DD 5.1 ( marantz 5001)
Wydaje mi się, że musi video n-ki pójść po HDMI/DVI.
GUCIU50: Pobaw się jeszcze n-ką.
.....
nie wiem kolego skąd te bzdury wytrzasnąłeś, bo u mnie dźwięk leci także po HDMI :hmm:
Gucio50 napisał:
Moje Onkyo 605 nie przepuszcza HDMI z nki :(
Component przepuszcza OK ;)
właśnie podłączyłem N'ke pod 605 kablem HDMI i wszystko śmiga idealnie, żadnych problemów :eek:k:

ps. używam kabli Prolink oraz Tech+Link Wires Cr
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
mac79 napisał:
nie wiem kolego skąd te bzdury wytrzasnąłeś, bo u mnie dźwięk leci także po HDMI :hmm:
właśnie podłączyłem N'ke pod 605 kablem HDMI i wszystko śmiga idealnie, żadnych problemów :eek:k:

ps. używam kabli Prolink oraz Tech+Link Wires Cr

To nie bzdury to fakty, potwierdzone przez "specjalistów" z "n", a gdybyś zadał sobie trochę trudu to zanim napisałeś, że ktoś pisze bzdury to doczytabyś się na tym forum, że dzwięk przez HDMI przechodzi, ale nie w tzw. gęstych formatach, czyli tylko w stereo.
 

andy13

New member
Co prawda mam ampli Onkyo 875 i tuner cyfrowy Multimedii, ale problem z połączeniem HDMI też istnieje. Tuner Multimedii, to kablowa wersja tunera N-ki. Jestem pewien, że wina leży po stronie tunerów (ciągłe updaty oprogramowania nic nie pomagają).
 

zwirek75

New member
pinja napisał:
To nie bzdury to fakty, potwierdzone przez "specjalistów" z "n", a gdybyś zadał sobie trochę trudu to zanim napisałeś, że ktoś pisze bzdury to doczytabyś się na tym forum, że dzwięk przez HDMI przechodzi, ale nie w tzw. gęstych formatach, czyli tylko w stereo.
Dziwne. Mam nbox-a podlaczonego do 605. Nie ma zadnych problemów z HDCP - chodzi sobie. Ogladalem chwille Elle :) na Non-stop kino - na wyswietalczu 605 pisze "Dolby D" no i dzwiek taki fajny :). Czyzby jednak nbox słał sygnał 5.1 przez HDMI ?
Tomek
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może dla ułatwienia należało by sprawdzić wersje firmware zarówno Onkyo, jak i N. Przewody można całkowicie pominąć.
 

brun

Member
łatwo to sprawdzić, prz przełączaniu programów słychać, kiedy dany program jest dolby, bo przecież ampli się przełącza automatycznie, na złączu hdmi u mnie się nie przełączał, a na optyku tak. można jeszcze wcisnąć na pilocie display i też pokaże
 

zwirek75

New member
brun napisał:
łatwo to sprawdzić, prz przełączaniu programów słychać, kiedy dany program jest dolby, bo przecież ampli się przełącza automatycznie, na złączu hdmi u mnie się nie przełączał, a na optyku tak. można jeszcze wcisnąć na pilocie display i też pokaże
U mnie ładnie sie przełącza. Pokazuje HDMIThrough (dla PCM 48khz), Dolby D 2.0, Dolby D 5.1 lub Dolby D 2.0 Surr zalezy jaki program wybiore jaka sciezka jest dostepna. Wszystko po HDMI. Amplituner mam od 4 dni :) wiec moze byc jakis nowy firmware.
Tomek
 

MI6

New member
off - wiatraki

może nie związane z "n" pytanie do posiadaczy Onkyo 605:

Czy ten ampli ma wiatraki (wentylatory) chłodzące koncówkę wzmacniacza?

Mój brada ma 705 i ten niestety ma, zaraz po włączeniu "milczą", jednakże jak się troszkę głośniej pogra i się włączą to juz nie milkną do czasu wyłączenia ampli... :-(
Jak się głośno gra, to w ogóle tego nie słychać, jednakże w czasie cichszych scen, tudzież kawałków w muzyce jest to wkurzające.
 

bulek

New member
Nie ma żadnych wiatraków. Jest całkowicie cichy (za co mu jestem niezmiernie wdzięczny :) ), ale też gorący, więc nie ma mowy, żeby coś na nim postawić.
 

praefectus

New member
Od dwóch dni mam Onkyo 605 podłączone z nką po hdmi. Wszystko działa,Dolby i inne takie... Chyba musieli poprawić firmaware w nboxach - nbox recordera mam od września zeszłego roku.
 

norman

New member
Od dwóch dni mam Onkyo 605 podłączone z nką po hdmi. Wszystko działa,Dolby i inne takie... Chyba musieli poprawić firmaware w nboxach - nbox recordera mam od września zeszłego roku.

Faktycznie musieli w nboxach poprawić soft, bo przed zakupem Nki czytałem, że dźwięk po HDMI nie chodzi na Onkyo 605 (którego niemam :/) i nie chodzi pod plazmą LG 42PC3RA (tą mam i jestem z niej dumny). Kupiłem nboxa, podłączam go po HDMI a tu niespodzianka - zarówno obraz jak i dźwięk chodzi rewelacyjnie. Jeśli komuś niechodzi to może ma do d**** kabel HDMI.

pozdrawiam

Romek
 

marko10

New member
straszne rzeczy wyczytałem, że n-ka nie pójdzie po HDMI z Onkyo. Kilka dni temu kupiłem Onkyo 606, podłączyłem n-kę po HDMI do wzmacniacza, wzmacniacz do TV po HDMI i ... poszło :) gra wszystko, wszystkie formaty. Natomiast może ktoś jednak znalazł sposób kontrolowania dekodera ntv za pomocą pilota Onkyo (jakieś kody, które zadziałają). Przejrzalem sporo wątków, wypróbowałem mnóstwo kodów i nie funguje :(, a nie chcę kupować Logitecha czy coś podobnego, bo dla mojej żony i dzieci to zbyt skomplikowane.
 

pawliszak

New member
Pilot do nboxa i recordera to jest typ "radiowy", a nie na podczerwień! Tak, że zapomnij o kodach, logitechy podobno "łykają"(typ 555);)
 
Do góry