nowy zestaw stereo 10m^2

sadamh211

New member
Witam,
Proszę o poradę zamierzam kupić nowy wzmacniacz stereo + kolumny, pokój ma nie całe 10m^2
kolumny będą musiały stać na biurku w odl. ok. 2,5 m, stąd też pytanie - czy brać wogóle pod uwagę kolumny podłogowe czy wyłącznie podstawkowe??
Mój budżet ok. 2500-2800 pln, źródło - tylko pc z kartą muzyczną *********************ak prodigy HD2 2xRCA.
Rodzaj muzyki - bardzo różnie downtempo, drum'n'bass czasami rock; oprócz tego gry, okazjonalnie jakiś film.
Wstępnie jestem zdecydowany na amplituner HK 3490, chociaż radia nie słucham wcale i raczej nie zacznę. Co sądzicie o tym wyborze?? I jakie kolumny polecilibyście do tak małego pomieszczenia.

Z góry dzięki za Wasze sugestie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny podłogowe do 10 metrów zdecydowanie odpadają
Odnośnie tego amplitunera to fajny klocek o dość poprawnym dźwięku ,szczególną jego zaletą jest barwa dźwięku i naturalność co szczególnie docenią słuchacze muzyki poważnej ,wokalnej ewentualnie jazzu ,nie słucham drum'n bass więc trudno mi konkretnie powiedzieć w tym przypadku
Jeżeli kolumny mają być dynamiczne z mocną podstawą basową to proponuje Magnaty Quantum 653 ,które przy tych wymiarach są bezkonkurencyjne ,mają nowoczesny wygląd czarny lakier fortepianowy białe głośniki więc będą cieszyć nie tylko uszy, ale i oczy
 

sadamh211

New member
Dzięki za odpowiedzi.
A jak na tle ww. głośników wypadają JBL ES 30?? Z tego co widzę są dosyć popularne.

Ewentualnie co sądzicie na temat Yamaha RX-797 vs HK 3490 ?? czy do muzyki rozrywkowej yamaha nie będzie lepszym wyborem?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL ES 20/ES 30 się udały dźwięk jest dość otwarty i swobodny ,ale znowu bas lekki .Odnośnie amplitunerów mam Harmana 3390 i bardzo sobie cenię jego walory szczególnie barwę i naturalność - bardziej niż bas i dynamikę ,chociaż nie można powiedzieć żeby był jakiś cherlawy
 

sadamh211

New member
więc jestem zdecydowany na hk 3490 i magnaty quantum 653;
teraz jeszcze kwestia doboru kabli głośnikowych i sygnałowego tak do 300 pln za całość, na tym kompletnie się nie znam stąd jakiekolwiek sugestie będą mile widziane,

jeśli chodzi o sygnał - karta muzyczna jest stereo ale oprócz wyjść RCA ma też optyczne, z którego nigdy nie korzystałem; karta na obu wyjściach obsługuje 192khz;
stąd pytanie - czy podłączenie kablem optycznym może być korzystniejsze od analogowego przy stereo? jakie podłączenie wybrać??
 

sadamh211

New member
jednak nie biorę magnatów, znalazłem natomiast ofertę nowego HK 3490 + do wyboru głośniki: MONITOR AUDIO BX2 albo PARADIGM MINI MONITOR v7 za 2700,-PLN, biorąc pod uwagę korzystną cenę chyba się zdecyduje; muszę tylko wybrać głośniki
które z nich nadają się bardziej do muzyki elektronicznej (drum'n'bass, breakbeat, jungle), chodzi mi o lepszą podstawę basową do perkusji
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bez wątpienia Paradigm, z tych monitorów bas jest taki jak z niejednych podłogowych. BX2 też super kolumny, ale do spokojniejszych rytmów i delektowaniem się czystością, detalami, sceną i jakością brzmienia. Co cechuje Paradigm to duża dynamika, do szybkiej muzy będą super.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
jednak nie biorę magnatów, znalazłem natomiast ofertę nowego HK 3490 + do wyboru głośniki: MONITOR AUDIO BX2 albo PARADIGM MINI MONITOR v7 za 2700,-PLN, biorąc pod uwagę korzystną cenę chyba się zdecyduje; muszę tylko wybrać głośniki
które z nich nadają się bardziej do muzyki elektronicznej (drum'n'bass, breakbeat, jungle), chodzi mi o lepszą podstawę basową do perkusji
Drożyzna 2700.
 

maciek991

New member
Witam,
ponieważ zastanawiam się nad kupnem zestawu do pokoju o takim samym metrażu (10m2) nie będę zakładał nowego tematu.
Budżet którym dysponuje to ok 2500zł. Po lekturze równiez zdecyowałem sie na stereo i kolumny podstawkowe. HK 3490 plus te Magnaty wydaja sie fajnym zestawem (słucham muzyki głownie house, deep/tech house, dupstep) jednak nie mogę nigdzie znaleźc w takiem cenie - HK to ok 1500 a Magnaty 1200 a do tego jeszcze kable. Gdzie mogę kupić taki zastawik za 2297?
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Czy do tak małęgo metrażu oraz muzyki puszczanej z laptopa warto zainwestować 2.5k czy jednak potencał takiego zestawu nie bedzie w pełni wykorzystywany i rozsądniej kupic cos tańszego? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
 

sadamh211

New member
zamówiłem hk z paradigmami, co do ceny nie wydaje się wygórowana biorąc pod uwagę że sprzęt jest jeszcze zafoliowany; opiszę wrażenia jak do mnie dotrze;
jeszcze tylko kwestia doboru kabli, w związku z tym ponawiam pytanie - lepiej użyć wyjścia optycznego czy RCA?? mam kartę *********************ak prodigy hd2
 
Do góry