Nowy zestaw multimedialny

gumowy

Member
Witajcie Panowie i ja sie podepne pod ten temat...
Lada dzien bede zakupowal sprzety do nowego mieszkania...

W chwili obecnej zakupilem juz Telewizor (bez lanu i dlna) oraz zestaw kolumn 5.0 (dali concept)
Przymierzam sie do zakupu ampli itd. Na oku mam marantz sr5006 - ale w sumie to chetnie kupil bym cos tanszego w okolicach 2000zl

Celem moim jest stworzenie takiego zestawu multimedialnego:

Odtwarzanie na tv filmow z komputera, dysku sieciowego, ew. telefonu i internetu (lan lub wifi) (czy to wszystko da sie transmitować przez ampli??)
odtwarzanie muzyki na ampli ze z w/w źródeł + radia internetowe i youtube (tu ważne bo czytałem, że ampli nie mają youtuba ;( )
sterowanie z komorki z androidem chyba ze jak bardzo trzeba to kupie iphona

Chodzi generalnie o to aby korzystać z centrum rozrywki bez korzystania z kompa ja to widze tak ze film z kompa przesylam (bez przelaczania kabli itd.) do dysku sieciowe, na tel, do ampli, na pena?? czy gdzies indziej aby wylaczyc komputer i ogladac/sluchac wszystkiego na zestawie

Przy tv mam router wifi

Prosze o porade jak to wszystko spiać jakie mozliwosci sa realne i jaki sprzet kupic??
 

gumowy

Member
kupilem tego onkyo 616 ale udalo mi sie dostac taniej niz Ty mi proponowales ninja

w chwili obecnej potrzebny jeszcze dysk sieciowy i streamer

a najlepiej streamer z mozliwoscia dysku sieciowego

(ja filmy trzymam na kompie i ogladam tez tu..., chcial bym taki streamer ktory bym mial wpiety w lan a w nim dysk albo nawet pendrive na ktory mogl bym po lanie coś wgrać) da się tak??
 

zwierzak11

New member
po wifi np. mkv 720 to pójdzie każdy ale 1080 już nie wszystkie a bd to żaden . ja mam egreata i dysk pod niego podpięty a dalej ampli i tv. jak lubisz jakość obrazu i dzwięku to odtwarzacz hd.
 

gumowy

Member
testuje hd tv ale nie jestem zadowolony...

potrzeba mi cos bardziej ruzbudowanego... z mozliwoscia sciagania torrentow, dysk sieciowy itd co polecacie?
 

hans2

Banned
ja zachorowalem na NAS synology, ale to bedzie drozsze niz moj amp :)

proc intela (kompatybilnosc), fajny OS, duzo dobrych aplikacji.
mozna np zainstalowac klienta do zdalnego zarzadzania torrentami ktore beda sie sciagaly na NASie, czy odpalic serwer DLNA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry