Nowy zestaw kina domowego

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Heco, duzo, duzo. Taniej kupisz...
Zestawik 7.0 900/200/200f/central masz juz za 4200zl. Do tego firmowy sub velodyne, rela, lub dali 12 (uzywka jest na sprzedaz w dziale sprzedam) kolega z forum sprzedaje i masz zestaw za polowe tej sumy.
Do tego Marantz 7010 lub Denon 6200, moze jeszcze Pioneer lx59.

Powyzej tylko moj pomysl, ty powinienes sam osobiscie zobaczyc i posluchac wyzej wymienionych sprzetow przed zakupem.
Jednym podoba to innym co inego.
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Po odsłuchu kupiłem już maratnza 7010 z 36 miesięczy gwarnacji horn za 6300 :). Zastanawiam się poważnie nad tymi music style 900/200/center 2/sub 25A
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
6300? Przeciez na allegro masz pp 5500 normalnie ze sklepu z 3 letnia gwarancja....

Jedz gdzies na odsluch, posluchaj czy ci spasuja.

Taka mala uwaga. Zastanow sie nad subem 25a, czy napewno go chcesz. Co slyszalem (plotki) to najlepsze suby to Velodyne i Rel. Suba mozesz brac innej firmy nie ma to podobno znaczenia.
 
Po odsłuchu kupiłem już maratnza 7010 z 36 miesięczy gwarnacji horn za 6300 :). Zastanawiam się poważnie nad tymi music style 900/200/center 2/sub 25A
Ja powiem że mój sub Dali E12F jest wystarczający dla mnie i super w kinie się sprawuje, faktycznie jest tu na sprzedaż za dobre pieniądze. Rel czy Sumiko to obudowy zamknięte i lepiej do stereo się nadają co nie znaczy że do kd się nie nadają. Velodyne jedna z lepszych marek i posiada dodatkowo własny mikrofon do korekcji, dobrze też się sprawują JBL i Klipsch.
Już nie raz mówiłem ceny w Polsce za sprzęt są kosmiczne.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
6300? Przeciez na allegro masz pp 5500 normalnie ze sklepu z 3 letnia gwarancja....

Jedz gdzies na odsluch, posluchaj czy ci spasuja.

Taka mala uwaga. Zastanow sie nad subem 25a, czy napewno go chcesz. Co slyszalem (plotki) to najlepsze suby to Velodyne i Rel. Suba mozesz brac innej firmy nie ma to podobno znaczenia.
To nie jest raczej wszystko normalnie :)
 

qazar

Member
Bez reklam
Ok po odsłuchach mogę powiedzieć, że Heco MS 900 gra naprawdę świetnie i szedł w ramie w ramie z Dali Zensor 7. Jednak po podłączeniu Dali Opticon 6 dochodzę do wniosku, że te kolumny grają ogólnie lepiej ;-) . Więc obecnie zastanawiam się nad zestawem Heco MS 900 vs. Dali Opticon 6 (5300 PLN vs. 12200 PLN :-| )
 
Jeśli masz tyle kasy to idź w Opticony, jeśli nie to jeszcze Heco Celan Gt seria jest. Music Style są o tyle dobre bo tanie to raz, dwa konstrukcja 3drożna i można fajnie atmosa zrobić z kolumn 200f a za różnicę w kasie to suba możesz dokupić i jakiś wzmacniacz z "main in"

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ok po odsłuchach mogę powiedzieć, że Heco MS 900 gra naprawdę świetnie i szedł w ramie w ramie z Dali Zensor 7. Jednak po podłączeniu Dali Opticon 6 dochodzę do wniosku, że te kolumny grają ogólnie lepiej ;-) . Więc obecnie zastanawiam się nad zestawem Heco MS 900 vs. Dali Opticon 6 (5300 PLN vs. 12200 PLN :-| )

Kolego,
Pamietaj ze zestaw MS900 5.0 to koszt 3500zl dzisiaj pytalem o cene, a 7.0 to 4200zl. Wiec nie przeplacaj jak za ampli.
 

qazar

Member
Bez reklam
Chłopaki dzięki :) Oczywistym jest, że zgodnie z prawidłami ekonomi chce maksymalizować zyski (super jakość dźwięku) przy minimalizacji kosztów (jak najniższa cena zestawu).
Dlatego też napisałem o opticon 6 (który zagrał najlepiej w tym zestawie) ale kosztuje ponad 2 razy więcej niż Heco. Doskonale zdaje sobie sprawę że za 1 zestaw Dali 5.1 mam 2 zestawy 5.1.2 Heco :-( Skonfundowany jestem i boje się że zakupię Heco i będę żałował że nie dołożyłem do dali ( rozumiem że to problem pierwszego świata ;-)
Dlatego liczę na waszą pomoc :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Od wczoraj stoje przed tym samym problemem... Kupic heco czy isc w cos lepszego.

Ja jeszcze rozwazam uzywke:
Heco celan 701/702
Central heco celan
Reszta heco music style 200 / 200f
 

qazar

Member
Bez reklam
No to mnie rozumiesz kolego :) Ale sądząc po twoim podpisie już masze HECO, więc możesz doradzić jak użytkownik i to modelu mocniejszego :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te 1000 to podobno calkiem co innego. Ja mam je ustawione w salono-jadalnio-kuchni ponad 80m^2 Akustyka lezy i kwiczy. Mam do noch mocny wzmacniacz 1500ae i wymieka, mozesz rozkrecic na maksa a i tak wzglednie cicho.
Slaba dynamike maja, to napewno. Do salki 1000 nie kupie.

Heco 900 podobno sa lepsze.

Musialbyn swoje 1000 przeniesc do salki (bardziej akustycznej) aby sprawdzic na co je stac ale najzwyczajniej mi sie nie chce xD Za ciezkie.
 

qazar

Member
Bez reklam
900 w salce grały świetnie dla mnie przy utworach z płyty Tron Dziedzictwo, Gesaffelstein czy The Wall i nie odstawały od Dali Zensor 7. Problem jest taki, że odsłuch tylko w 2.0 a mnie stereo nie interesuje na AV, tylko filmy ;-) w związku z powyższym trapi mnie pytanie, czy do gier i filmów warto iść w Dali Opticon czy zostać z Heco MS 900
 
Te 1000 to podobno calkiem co innego. Ja mam je ustawione w salono-jadalnio-kuchni ponad 80m^2 Akustyka lezy i kwiczy. Mam do noch mocny wzmacniacz 1500ae i wymieka, mozesz rozkrecic na maksa a i tak wzglednie cicho.
Slaba dynamike maja, to napewno. Do salki 1000 nie kupie.

Heco 900 podobno sa lepsze.

Musialbyn swoje 1000 przeniesc do salki (bardziej akustycznej) aby sprawdzic na co je stac ale najzwyczajniej mi sie nie chce xD Za ciezkie.
Nie ma co ukrywać 1000 są dużymi kolumnami i przy 8ohm dużo prądu potrzebują. 1500ae o ile się nie mylę to 80w przy 8ohm daje ale pomimo iż jest najstarszy z rodziny pma15xxae to chodzą głosy iż najlepszy jest z tej serii. MS900 mniejszy brat....hmmm....tu by pewnie monobloki fajnie by pasowały 80m2 pma1500ae+poa4400+Heco1000 ;)

80m2 woow fajny metraż.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
900 w salce grały świetnie dla mnie przy utworach z płyty Tron Dziedzictwo, Gesaffelstein czy The Wall i nie odstawały od Dali Zensor 7. Problem jest taki, że odsłuch tylko w 2.0 a mnie stereo nie interesuje na AV, tylko filmy ;-) w związku z powyższym trapi mnie pytanie, czy do gier i filmów warto iść w Dali Opticon czy zostać z Heco MS 900
Ja miałem Zensor7 set 7.1 do kina Dali jest idealny ale w stereo słabo Z7 grają. Chciałem Z7 na O6 zamienić ale wyszło jak wyszło i mam sprzęt bez kolumn hehe.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry