Nowy zakup;)

Gucio1916

New member
Witam,
Potrzebuję zakupić nowy TV, który ma zmienić wysłużony CRT 21' Philipsa:)
Poniżej garść informacji:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 18 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? troszkę z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na dzień dzisiejszy stać - w przyszłości wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest nasłoneczniony - okna z boku telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21' Philips
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, TVNPlayer, Ipla, VOD, DiVX, obsługa napisów, USB itd.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?SD/HD (kablówka Multimedia)
10.Jakie urządzenia? Amplituner Yamaha R-S300, tuner kablówki Multimedia, laptop, usb
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? może tak:)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? na dzień dzisiejszy wogóle, później 50% -XBOX
16.Preferencje co do marki?Panasonic, Samsung
17.Preferencje co do wielkości? 40-46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby obraz, kąty widzenia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?2000-2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?nie

Z góry dziękuje za pomoc!!
 

Gucio1916

New member
Dzięki kiki za typy.
Przeglądałem je i niestety nie ma w nich tv, który spełniałby 100% oczekiwań.
Sharp i Panasonic - ciut wychodzą poza limit cenowy, poza tym brak wbudowanego wifi i TVN Player:(
Philips mieści się jak najbardziej w cenie, ma wifi, ale nie ma TVN Player.
Z tego co czytałem to nie wiadomo też kiedy ono będzie dostępne.

A może coś z samsunga?
 

Gucio1916

New member
TVN Player jest jednym z priorytetów;) - moja żona ciągle go ogląda:)
Wolałbym aby TV miał już w sobie Iple, Iplex, VOD i TVN Player - mimo wszystko jeden pilot mniej, a w/w widgety w zupełności mi wystarczą.
Philips kusi jednak sam TVN Player miał być w nim już daaawno;(
Pozatym ten dongle jak i dongle do WIFI to jednak dodatkowy koszt.
Im więcej czytam, tym większy mętlik w głowie:(
 

WojtR

Member
Bez reklam
Philips będzie miał TVN Player, Panasonic ma po donglu wifi, Sharp ma wifi i rzeczywiście brak TVN Player.
Ale jeśli kupisz dowolny z nich i dokupisz Dongla z Androidem to będzie 700.000 aplikacji
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-telewizorze-w-twoim-telewizorze-rowniez.html
W tym TVN Player, Ipla, TVP Vod i setki różnych telewizji świata.

jak dla mnie Philips sobie lekko strzela z tym w kolano , Kiki masz rację 700 tyś aplikacji tylko po co , będzie ktoś strzelał w świnie na telewizorze :lol:

w większości starczy TVN Player, TVP VOD i Ipla , oczwyście można nagrać na dekoder jak ktoś ma ale jak nie ma i zapomni to jakiś serial może sobie odtworzyć

jeżeli wprowadzenie TVN Player musi trwać już pół roku a ma go prawie każdy w każdym smartphonie to w philipsie pracują wyjątkowo tempi ludzie nie rozumiejąc tego , że z tego powodu może im odpływać jakiś % klientów z rynku
 

cm812

New member
i trudno złapać już Philipsa 5007 z matrycą sharpa :(
te, które spotkałem w sklepie były na samsungu (cyferki z "2" i brak "400" w okienku)
a ponoś jest on zdecydowanie gorszy od sharpa.

Ten TV za niecałe 2100, jakby był na sharp'ie byłby również i moim wyborem
a tak,

mam mętlik, brać z matrycą samsunga ten model; dołożyć kolejną 100 i brać Panasonika e5 (+ 42")
czy dołożyć kolejne 350zł i brać et5 (+42" i + za 3D)

a chciałem się zmieścić w 2000zł

ps. widziałem Philipsa 4007 za 1999 w markecie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopłać do 40PFL 5537 z matrycą Sharpa - bo zakup na lata a radość jest więc ej warta niż 200 zł w portfelu.
 

cm812

New member
no tak, dokładnie za 2300 można mieć ten TV, czy aby na bank ma matrycę sharpa czyli tą lepszą, czy może się przyplątać inna czytaj gorsza?

A technologia 3D migawkowa jest w sumie lepsza (bo droższa) czy nie do końca (bóle głowy, okularnicy) ?

ale model b. ciekawy a z racji dongle mam możliwość zaoferowania żonie TVNPlayera, którego brak w Philipsie i po mimo jego nieustannej zapowiedzi raczej coraz bardziej się ona oddala.

ale dla doznań i jakości obrazu za kolejne 200zł zbliżymy się do Panasonica 42ET5 jest co porównywać, czy to już w miarę zbliżone telewizory?
 

Gucio1916

New member
Ja chyba zdecyduje się na Panasonica 42ET5, bo ma wszystko czego mi będzie chyba potrzeba (np. wbudowane wifi i tvn player) jeśli znajdę go w dobrych pieniążkach:)
 

cm812

New member
też coraz bardziej w niego celuję, Philips albo się trafi na matryce samsunga a ta ponoć nie powala na kolana albo kosztuje niewiele mniej niż 42ET5 a tu mamy pasywne 3D (nie wiem czy to lepiej niż aktywne) i wifi i TVNPlayera.
Niby kolejna dopłata do Philipsa 6007 w wysokości 300zł daje nam TV z wyższej półki ale Panas też jest polecany. Dziś obleciałem kilka sklepów i 42UT50 można w Tesco brać za 2167zł (obok w mix za 2590 ze super zniżką z 2890) albo 42E5 za 2199zł, brak 42ET5 i cena 2880 nie przemawia. To samo w MM 42E5 w okolicach 2200zł ale i pojawiła się nowość 42E6 za 2490zł. Naprawdę piękny tyle, że na 50Hz :(
Jakby miał rzeczywiste 100Hz i 3D a był w cenie 2600 brałbym bez zająknięcia - ale na nowe ponoć trzeba czekać na przełom marca i kwietnia :(
Tak na już i z marki Panasa 42ET5 to cena z okolic 2590zł - mam nadzieję, że warto na już. Bo jak kupiłem w zeszłym roku 50G30 a za miesiąc weszły nowe to mnie lekko skręcało. :)
 

Gucio1916

New member
Już prawie byłem zdecydowany, ale pojawiły się nowe pytania:)
Jak podłączyć mój amplituner bezpośrednio to TV (ampli Yamaha R-S300)
bo Panas nie posiada wyjścia audio RCA:(
Czy w tym Panasonicu jest obrotowa podstawka?

Jeśli w/w odpowiedzi są na nie to jaki TV brać pod uwagę? Kiki pomóż:)
 
Do góry