Nowy/używany TV do salonu 50"-55"?

Jimix

Member
Witajcie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że waham się pomiędzy kupnem nowego, a używanego TV. Budżet? Ciężko powiedzieć. Dlaczego? Nie znam się. Otóż nie wiem, czy jeśli wydam na TV 3000zł to będzie on wyraźnie i odczuwalnie lepszy niż taki za 1800zł - no nie wiem. Nie wykluczam sprzedaży za parę lat. W tej ogólnej materii zdaje się na ekspertów, ale do rzeczy ;)

Pomieszczenie 14.5m2. Odległość od ekranu +- 2m. Najczęściej oglądać będzie 1-2 osób. Z reguły widok na TV na wprost, ew sobie go obrócę, ale mógłby tam trochę umieć coś pod kątem, czemu nie ;)
Ma być stojący. Słońce mam z lewej strony patrząc na wprost w ekran, ale są wydajne żaluzje, więc to w sumie nieistotne. Obecnie nie mam żadnego TV :). Bardzo bym chciał mieć możliwość puszczenia filmu z internetu (nie tylko YouTube), a najlepiej obrazu z komputera czy telefonu (nie mam laptopa, tylko PC) może i coś jeszcze bym chciał, ale nie wiem co one tam jeszcze mają, te nowe TV? :D Kilka godzin dziennie raczej pogra. Może zdarzyć się, że przez wiele godzin będzie leciał jeden program, ale tak być nie musi oczywiście. Programy oglądam różne, ale głównie filmy, dokumenty, muzyczne - rzadko sport :p Fajnie, gdyby surfując po necie z TV czy też na nim, w miarę on to ogarniał, nie zamulał, nie przycinał itp. Raczej grać w gry na nim nie będę. Nie mam preferencji co do marki, po prostu chce dobry sprzęt, nieważne spod jakiego szyldu. MAX co zmieszczę w dziurę to 53". 70% oglądam w nocy/jak jest ciemniej, 30% w dzień. Budżet? Ciężko powiedzieć. Jak już mówiłem, nie wiem czy poczuję różnicę między wydanymi np. 1800 a 3000.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie musisz sięgać po używany.
Masz dobre nowe modele :
Philips 50PUS6703 za 1799 zł
LG 50UK6500 za 1799 zł
TCL 50S7906 za 1850 zł
 

Jimix

Member
Zdecyduję się więc na 55PUS6703, skoro mówicie, że to najlepszy wybór. Jednak wejdzie mi 55 cali :) powiedzcie jeszcze jedną rzecz: czym różnią się te tv na allegro np.? Najtańszy 55 jest za 2145 zł, a są nawet za powyżej 3000 zł. Czymś się różnią?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztuje dla niebieskich członków forum 2099 z i to z kalibracją profesjonalną gratis i z dostawą
 

Jimix

Member
Co rozumiesz pod pojęciem kalibracji profesjonalnej? Ja nie jestem niebieskim członkiem, cokolwiek to znaczy, więc ta zniżka nie dla mnie :) Ponawiam też pytanie z mojego poprzedniego postu ;)
 

Jimix

Member
Czy miesięczna subskrypcja uprawni mnie do profesjonalnej kalibracji oraz, zniżki i wysyłki gratis? Gdzie wówczas mam dokonać zakupu?
 

Jimix

Member
Ambilight jestem ogólnie zachwycony, nigdy nie miałem TV z tą funkcją, poza tym wszystko pięknie działa, obraz jest wyraźny - jestem zadowolony - dziękuję za pomoc raz jeszcze ;)
 
Do góry