nowy / używany amplituner do ok 800zł

tomek_lyse

New member
Witam, jak w temacie wyszło tak że zamówilem już kolumny taga tav 606 i potrzebuje do tego taniego i dość dobrego napędu w KD jak i stareo. Początkowo budżet miał być większy ale docelowo musiałem bardzo okroic. Co polecacie? Pokój to 25m2 i słucham muzyki typowo elektronicznej gdzie zależy mi na głębi niskich tonów i wyraźnych wysokich.
 

tomek_lyse

New member
Na portalu aukcyjnym znalazłem onkyo 609 i denona x1000 poniżej 1000zl. Warto nadszarpnac budżet na któryś z nich? A moze do tego zestawu wystarczy Denon x500
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oba amplitunery które wymieniłeś będą dobre .Denon X 500 też jest niezły zwłaszcza że stopień końcowy ma zbudowany z elementów dyskretnych ,więc spokojnie sobie poradzi z kolumnami Taga
 

popej

New member
Z tego zestawu najciekawszy jest Denon X1000, przede wszystkim ma zaawansowaną kalibrację i korektę głośników. Onkyo 606 ma znacznie słabszy system a Deneon X500 nie ma żadnego. Poza tym tylko X1000 ma funkcje sieciowe - odtwarzanie z serwera czy PC, radio internetowe, sterowanie z smartofona.

Sprawdź jeszcze, czy pasuje Ci ilość i typ wejść w amplitunerze.
 

Geronimo zx

New member
Witam ponownie, niestety jak się okazało amplituner tego samego dnia, którego go odebrałem spalił się samoistnie a dokładniej coś w płycie głównej, na szczęście sprzedawca zwrócił mi pieniądze za sprzęt. Potem zamówiłem drugi z programu wyprzedażowego denon jak twierdzi sprzedawca z roczną gwarancją i w podobnych pieniądzach. Niestety ten też ma defekt w postaci pikania gdy są podłączone wszystkie głośniki, natomiast w stereo wydaje dźwięk jak bym miał kolumny po palone choć wiem że są dobre, bo sprawdzałem na wzmacniaczu stereo :/ Miałem dobrą opinię o tej marce ale chyba kolejny amplituner kupie innej firmy

Skoro drugi model Denona jest wadliwy to coś musi być na rzeczy :| Zerknij może na jakąś wartą uwagi używkę podam Ci link do jednej oferty:

++ AMPLITUNER PIONEER VSX 922K ++ (5348933616) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Co to za magia?? Był post i go nie ma :)

Dobre hehe.

Dzieki za info. Widze ze z Denonami jest problem ogolnie ... Pala sie niemilosiernie, mnostwo jest wypowiedzi na forach. Co wiecej u nas jeden z kolegow wspomnial ze ostanio spalily sie wysokotonowce w Klipsch rf82... Napedzane byly Denonem X4000... Chyba zasilacze maja tak samo slabe jak Harman ... Teraz jestem zdecydowany na Onkyo , mimo ich problemow z plytami HDMI , ktora zreszta wszystkie firmy maja.. Ale mocy im niebrakuje i napewno sie nie pala.

Pozdro
 

tomek_lyse

New member
Witam ponownie, niestety jak się okazało amplituner tego samego dnia, którego go odebrałem spalił się samoistnie a dokładniej coś w płycie głównej, na szczęście sprzedawca zwrócił mi pieniądze za sprzęt. Potem zamówiłem drugi z programu wyprzedażowego denon jak twierdzi sprzedawca z roczną gwarancją i w podobnych pieniądzach. Niestety ten też ma defekt w postaci pikania gdy są podłączone wszystkie głośniki, natomiast w stereo wydaje dźwięk jak bym miał kolumny po palone choć wiem że są dobre, bo sprawdzałem na wzmacniaczu stereo :/ Miałem dobrą opinię o tej marce ale chyba kolejny amplituner kupie innej firmy


sorki ale przy edycji skasowałem
 

tomek_lyse

New member
a co powiecie na yamaha 477, pioneer vsx 529, harman kardon 151, ewentualnie onkyo 535 ale to już budżet na max nad szarpniety. A może znowu spróbować z denonem x1000 tylko do płacić i wziąć nówkę w sklepie? zależy mi na czystym dźwięku i głębokim basie
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dobre hehe.

Dzieki za info. Widze ze z Denonami jest problem ogolnie ... Pala sie niemilosiernie, mnostwo jest wypowiedzi na forach. Co wiecej u nas jeden z kolegow wspomnial ze ostanio spalily sie wysokotonowce w Klipsch rf82... Napedzane byly Denonem X4000... Chyba zasilacze maja tak samo slabe jak Harman ... .

Pozdro

Nie lubię generalizowania, problemy są z nimi w takim samym stopniu jak z pozostałymi, zobacz ile osób ma Denki i ile uskarża się na ich awaryjność.........
a co do kolegi z Klipschami, to ostatecznie nie wiadomo co było przyczyną (chyba, że coś przeoczyłem) ;)


a co powiecie na yamaha 477, pioneer vsx 529, harman kardon 151, ewentualnie onkyo 535 ale to już budżet na max nad szarpniety. A może znowu spróbować z denonem x1000 tylko do płacić i wziąć nówkę w sklepie? zależy mi na czystym dźwięku i głębokim basie
Z tych trzech najciekwaszym wyborem wydaje się Pionek 529, następnie Onkyo, Yamaha, Denon, jeśli chodzi o HK to szukaj 161 ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie lubię generalizowania, problemy są z nimi w takim samym stopniu jak z pozostałymi, zobacz ile osób ma Denki i ile uskarża się na ich awaryjność.........
a co do kolegi z Klipschami, to ostatecznie nie wiadomo co było przyczyną

To nie generalizowanie to.trend ktory widac na wielu forach tak jak to bylo z Onkyo i ich problemami z HDMI co jest faktem. Co do Klipscha to jak jeden z.kolegow na forum przytoczyl "reduktora szumu" gdzie jedna z jego wypowiedzi na YT wyraznie wskazuje ze jezeli zasilacz badz koncowka jest slabej jakosci i.mocy to latwo bedzie mozna uszkodzic glosniki wysokotonowe i to jest fakt zadne generalizowanie i tym m.in. Sie podpieralem w mojej wypowiedzi. Poprostu kazdy z producentow ma okres slabszy i lepszy tak tez bylo i z pionkami itp. Oczywiscie mozna wysnuc inne teorie ale patrzac na wspomniany trend powodem byl zasilacz lub koncowka.mocy tzn ich slaba jakosc.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bądź niewłaściwe użytkowanie,..... bądź wada Klipschów, ....bądź wada tego konkretnego egzemplarza Denona....
I tak można wymieniać.
Miałem Denona z tej serii i nie mogłem narzekać na awaryjność, zresztą wiele osób ma i sobie chwali.
Nie chcę wchodzić tutaj w polemikę i robić offtopów, ale podobnie sprawa ma się z każdym innym sprzętem, nie tylko audio.
Mamy takie, a nie inne czasy i wielu producentów oszczędza kosztem jakości i nie jest to przypadłość tylko tej jednej firmy.
Dlatego uważam, że to generalizowanie
Życzę Ci aby sprzęt, który zakupisz był bezawaryjny i jak najdłużej cię cieszył (sobie także w stosunku do moich "zabawek")
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Bądź niewłaściwe użytkowanie,..... bądź wada Klipschów, ....bądź wada tego konkretnego egzemplarza Denona....
I tak można wymieniać.
Miałem Denona z tej serii i nie mogłem narzekać na awaryjność, zresztą wiele osób ma i sobie chwali.
Nie chcę wchodzić tutaj w polemikę i robić offtopów, ale podobnie sprawa ma się z każdym innym sprzętem, nie tylko audio.
Mamy takie, a nie inne czasy i wielu producentów oszczędza kosztem jakości i nie jest to przypadłość tylko tej jednej firmy.
Dlatego uważam, że to generalizowanie
Życzę Ci aby sprzęt, który zakupisz był bezawaryjny i jak najdłużej cię cieszył (sobie także w stosunku do moich "zabawek")

Dzieki za zyczenia :) ale tak powaznie, rozumiem ze w tych czasach masowa produkcja i ciecie kosztow powoduje pogorszenie jakosci sprzetu rtv ale ogolnie produktow nieulega to watpliwosci, rozumiem takze ze wiele rzeczy moglo wplynac na uszkodenie wspomnianych klipschow. Jednak jezeli takie sutuacje mozna wyczytac na kazdym forum to tez swiadczy o zwiekszonej awaryjnosci danych modulow . Niemowie ze Denon jest zly tylko ze ewidentnie maja z tym problem , doskonale znam takie tematy bo pracuje w firmie produkcyjnej i podobnie jak w sprzetach audio tak jak i w mojej firmie sa problemy z podzespolami i dopiero ktoras partia z.kolei jest mniej wadliwa , tzn po wnikliwej analizie i wdrozeniu rozwiazan naprawcych. Niechodzi o polemike lecz o problemy ktorych powinno sie byc swiadomym tak jak ja jestem w przypadku wyboru Onkyo. Zero stresu nie jest moim celem negowanie a informowanie czy wymiana pogladow.

Pzdr :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
ten model nie bedzie za mocny? moje kolumny maja 120 wat przy 6ohm

Mocniejszy tym lepszy! Przecież wzmacniacz nie oddaje bezustannie 100% swojej mocy tylko zależy to od ustawienia pokrętła głośności...

To za słabe wzmacniacze najczęściej palą głośniki bo podkręcane do granic swoich możliwości ulegają przesterowaniu. Potężny wzmacniasz używasz w mniejszym zakresie, kiedy daleko mu do przesterowania i jakość dźwięku jest cały czas najlepsza z możliwych.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Mocniejszy tym lepszy! Przecież wzmacniacz nie oddaje bezustannie 100% swojej mocy tylko zależy to od ustawienia pokrętła głośności...

To za słabe wzmacniacze najczęściej palą głośniki bo podkręcane do granic swoich możliwości ulegają przesterowaniu. .

Święta prawda :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Bo to pewnie sztuki z historią serwisowa. Nikt nie sprzeda takiego sprzętu tak tanio.... Cena czyni cuda, ale nie powinna wyłączać czujności.
 

deoc

New member
jeśli można sie podłączyć to ja zepsulem Denon 1706 i mam dzis na testach uzywke Harman Kardon AVR 260 i tak sie zastanawiam nad zmiana ampa (brak HDMI glownie to brak w Denonie + naprawa pewnie koncowki mocy :() wlasnie w tej kwocie mam zamiar zakupic HK AVR260 (ok. 800zl)- czy to OK wybór do JBL CinePack (ten starszy bez ES - E80 E20 EC25 i E150P), bo albo ja jestem dzis zmeczony, ale gra jakos "wyraźniej" zwlaszcza centralny glosnik....
 

tomek_lyse

New member
Z tą historią serwisową to możliwe. Powiedziałem sobie, że do trzech razy sztuka i kupiłem taki sam amplituner tym razem ze sklepu stacjonarnego i z przedłużeniem gwarancji :D kosztowało mnie to sporo więcej pieniędzy ale póki co mam go kilka dni i 0 problemów
 
Do góry