Nowy użytkownik Plazmy-problem z szumem na ekranie ?

nicam16

New member
Witam.Nabyłem ostatnio plazmę Panasonica 50VT60 i zauważyłem z bliska na ekranie szum na czarnym tle np: jeśli włącze na wyjście hdmi i nie podam sygnału to mam czarne tło i na nim widzę taki jakby troche ruchomy szum pixeli.Jest to widoczne z bliska a juz z ok 1m nie widoczne.Czasem tez jeśli scena w filmie sie zmienia to powstają takie małe obłoczki zielonkawych pixeli i po czasie znikają (też widać tylko z bliska).Pytanie czy plazmy tak mają czy to może być jakiś defekt ?
 

nicam16

New member
No właśnie troche mnie to zastanawia bo nawet jak leci film z czarnymi pasami to jest lekki szum na nich ale trzeba sie przyjrzeć z bardzo bliska.Proźba do właścicieli Panasów z najlepiej 50vt60 by to sprawdzili u siebie i dali mi znać.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tak działa plazma. Ale jak widzisz te "kropki" nawet na czarnym tle to znaczy ze obraz jest ustawiony za jasno. Zmniejsz jasność do stopnia w którym zauważysz ze kropki zniknęły.

Sent from my GT-I9300
 

fazer58

Member
Bez reklam
Ale to masz z sygnału TV ,czy z blu ray,na każdym wejściu,czy kabel podpięty,czy tylko samo wejście HDMI,czy na każdym trybie telewizora (dynamiczny,kino),czy sprawdzałeś inny kabel,ew. inne połączenie np.component?
 

viki0987

Member
Proponowalbym jeszcze wymienić Kabel hdmi na inny . Kiedyś tak miałem ze czerwone piksele latały na LCD okazało się ze kabel był wadliwy. U mnie na vt 60 nic takiego nie występuje
 

nicam16

New member
Wymieniłem kabel hdmi i to samo.Ten delikatny szum ruchomych pixeli jest nawet jak włączam tv i jest napis smart viera i na tym czarnym tle też to jest jak i na każdym wyjściu nawet bez sydnału.Czyli rozumiem że u was jak macie czarne tło to mocie czystą czerń bez szumu który widać z bardzo bliska.Proszę przypatrzcie się z bliska i dajcie znać.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Wymieniłem kabel hdmi i to samo.Ten delikatny szum ruchomych pixeli jest nawet jak włączam tv i jest napis smart viera i na tym czarnym tle też to jest jak i na każdym wyjściu nawet bez sydnału.Czyli rozumiem że u was jak macie czarne tło to mocie czystą czerń bez szumu który widać z bardzo bliska.Proszę przypatrzcie się z bliska i dajcie znać.
Wezwij serwis i po problemie bo cale Swieta zwalisz sobie zapytaniami?????
 
Ostatnia edycja:

Dimson

New member
Nie ma potrzeby wyzwania serwisu. Kropki, czy "mrowienie" na ciemnym tle są normalne w plazmach - tak tworzone są przejścia tonalne. Ich kolor zależy od ustawień (kalibracji) ekranu. Potwierdzam takie same zjawisko na swoim 55VT60.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

m@rcin

Member
Wymieniłem kabel hdmi i to samo.Ten delikatny szum ruchomych pixeli jest nawet jak włączam tv i jest napis smart viera i na tym czarnym tle też to jest jak i na każdym wyjściu nawet bez sydnału.Czyli rozumiem że u was jak macie czarne tło to mocie czystą czerń bez szumu który widać z bardzo bliska.Proszę przypatrzcie się z bliska i dajcie znać.
Mam ten sam model i ten sam efekt jak u ciebie.
To normalny objaw. Ale możesz go zniwelować przez odpowiednie ustawienie obrazu w menu. Możesz też zaaplikować kalibrację tv.
 
Do góry