Nowy TV

Buczer84

Member
Dzień dobry,
Z racji, że zbliża się kolejny zakup TV do mojego noewego mieszkania.
1. Odległość od ekranu: ok.3m z kanapy
2. jak słońce świeci w pokoju? Okna od północny, a telewizor wisi na wschodniej ścianie. Raczej brak problemów ze słońcem
3. Jak duży jest pokój: 13m2
4. Preferowana technologia: LCD, plazma bez różnicy
5. jaki masz obecnie telewizor: Panasonic LCD LZ-37 2008r. - też dzięki Waszym poradom
6. jakie programy najczęściej oglądasz: CYFRA+ ze wspólnej anteny satelitarnej
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od 20 + soboty od 15
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: trudno powiedzieć - raczej bez światła
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: wyraźny
10. matryca błyszcząca czy matowa: Najlepiej mat
11. preferowana wielkość telewizora: 37 do - ... na ile starczy pieniędzy
12. preferowana marka: hmm SAMSUNG D7000/8000 i LG bez ramik bardzo mi się podobają
13. czego nie lubisz w telewizorach: prawda jest taka, że nie wiem - nie mam zastrzeżeń do swojego PANASONICA - miał być najlepszy, a w sumie nie widzę różnicy więc nie chciałbym przepłacać za coś czego i tsak nie dostrzegę
14. jakie urządzenia będą podłączone: PS3, tuner DVB-S oraz kino domowe
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85% telewizja, 15% inne
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi: trudno powiedzieć -jak będzie to ok, jak nie mam za to dopłacić 500 zł to nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem - pewnie przez pierwszy tydzień
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? mam PS3 i tego nie robie - więc pewnie nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: dobrze by było - ale głównie ogląda filmy z wyporzyczalni
22. ma mieć 3D: niekoniecznie
23. ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S: może - jak nie to kupie osobno
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder UPC i PC
26. Jaki masz sygnał: CYFRA +
27. ile programów HD: sporo
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: hmmm - 3h-5h
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość:FullHD
30. Dvb-T: chyba każdy ma
31. Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu 2D
32. Ile osób ogląda: 1-2
33. Jaka klasa cenowa: ma być dobry, ŁADNY i nie drogi - nie ma limitu, ale 10.000 zł mam zarezerwowane na TV do salonu a to ma być TV do kolejngo pokoju także im tańszy, a dobry - tym lepszy.
Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja od dwóch dni oglądam mecze TVP HD1 i TVP HD2 na telewizorach 60", 70" i 80" z odległości 2,5- 3m. I powiem, że jest absolutna rewelacja. Wszystko zależy od jakości sygnału.
W Twoim przypadku sięgałbym po wielkość 55"VT50 Panasonica
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...y-najlepszy-obecnie-telewizor-na-swiecie.html
Sharp 52LE 830 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Panasonic 55WT50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html
 

Buczer84

Member
POWTÓRZĘ :)
"... klasa cenowa: ma być dobry, ŁADNY i nie drogi - nie ma limitu, ale 10.000 zł mam zarezerwowane na TV do salonu - a to ma być TV do kolejngo pokoju także im tańszy, a dobry - tym lepszy.

Czekam na kolejne propozycje :blagam:
 

Buczer84

Member
Oglądałem Panasonica TX-L42WT50E, ale cena nie zachwyca. Nie ma co ukrywać, że śliczny jest TX-L47WT50E, ale cena jak na rezerwowy TV zabija.
Panowie a co powiecie o Samsungach UE40ES8000, UE40D8000 i LG 47LM660S i 42LM660S??

Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym aby TV był ładny i miał jak najcieńszą ramkę - ostatni LG spełnia ten wymóg a i cena jest niska. Napiszcie coś więcej. Czy jest się w ogóle nad czym zastanawiać. Boję się, że 42 cale może być trochę małe powieszone na ścianie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie , znasz wiele takich rzeczy które mają najniższe ceny i będą miały taką samą jakość jak te drogie?
Ja nie znam.
Weźmy choćby samochody, meble itp.
W podsumowaniu napisałeś ma być dobry !

Z tych co wymieniłeś brałbym Samsunga 40ES 8000
 

Buczer84

Member
Masz rację, ale dobry nie znaczy najlepszy. Cały czas piszę, że jak najbardziej do salonu chcę duży TV i jak najlepszy, jeżeli chodzi o mały pokój lub sypialnie to ma być TV, który jest dobry, a nie kosztuje 10.000 zł.
 
Ostatnia edycja:

Buczer84

Member
Dzień dobry,

Odświeżam temat, gdyż zmieniło się kilka rzeczy - mianowicie TV nie może mieć więcej jak 100 cm szerokości, a do tego chciałbym, aby miał wbudowany tuner DVB-S pod karte C+, albo co musze dokupić, aby ta karta działała ??
Jak działają w rzeczywistości takie tunery ?? Czy to ma sensu, czy lepiej kupić za 300zł osobnnny tuner ??

Kiki bardzo proszę o pomoc - i jeżeli nie sprawi Ci to problemu napisz w skrócie dlaczego nie tolerujesz żadnych Samsungów i LG :)

Z góry bardzo Ci dziękuję. Kilka lat temu również za Twoją namową kupiłem Panasonica TX-37LZD85F i jest OK. Więc pomóż :D
 

xeo151

New member
Bez reklam
Brałbym albo Panasonic TX-L47E5E albo Panasonic TX-P50ST50E, ze wskazaniem na drugi.
Musisz mieć moduł Cam do tv koszt 300-400zł np. AstonCrypt 2.26, z doświadczenia wiem, że lepiej kupić dekoder.
Ja nie bawię się w osobne Cam, czy karty, i własny dekoder bo za te pieniądze mam rok abonamentu i dobry sprzęt ADB w N-ce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsunga dostałeś w swojej ofercie i to na pierwszym miejscu.
I sprawdziłem raz jeszcze warunki i zostałbym przy Samsungu !
Większe niż 42" - nie wejdą do podanej szerokości .
A 42WT50 odstawiłeś , bo za drogi.
 
Do góry