Nowy TV

Martinii

Member
Cześć,


Wreszcie muszę założyć swój temat, bo od czytania i analizowania głowa mi pęka... Obecnie mam w domu Samsunga D7000 i po 10 latach czas na zmianę. Mieszkam w bloku, salon jest nieduży. W 90% oglądamy z rodziną TV kablową (bajki, filmy, programy dokumentalne), a pozostałe 10% to Netflix. Za chwilę dzieci podrosną to może pojawi się też jakaś konsola do gier. Moi rodzice kupili sobie Sony AG8 i przyznam, że jest niezły. Nie podoba mi się jednak pilot - nie wygląda na produkt premium... Mając na uwadze wady technologii OLED, oglądanie głównie w ciągu dnia i mój jasny pokój, wydaje mi się, że TV OLED nie jest dla mnie. Tutaj kompromisem jest nowa technologia mini led... To znowu jest na tyle nowe, że nie wiem jakie marki mają już w swojej ofercie ciekawe modele. Dodatkowo: wielkość ok. 65", budżet ok 7000-8000 max. Pomóżcie coś proszę....



Pozdrawiam
 

Manarino

Banned
Witam .
Również jestem na etapie zakupu nowego tv .
Nie rozumię, dlaczego skreślasz technologię oled pod kątem nasłonecznionego pokoju
Poradzi sobie w takim z całą pewnością. To nie jest plazma , ktora dawała radę a swieciła nieco slabiej.

Z drugiej strony od czego masz rolety :)

Wady technologii oled ? - wypalenia - jeśli notorycznie będziemy katować ten panel statecznymi obrazami to można uznać to za wadę i fakt , że nie jest to tv dedykowany takim źródłom sygnału.
Jasność? - jest już na takim poziomie, że temat nie istnieje .

Sam myślałem nad ledem , ale zrobiłem mały rekonesans i jednak wybieram oled .
Obraz takiego tv mówi sam za siebie :)

Zresztą fakt, każdy dobiera tv do swoich potrzeb.
 

Martinii

Member
Nie skreślam oleda - napisałem, że "wydaje mi się, że TV OLED nie jest dla mnie" :) Teraz znowu przeczytałem o jakimś LG C1 i znów nic nie wiem... :/
 

filcek

Member
Jak jakość obrazu ma dla ciebie największe znaczenie to tylko oled ... Najtańszy oled w warunkach kinowych przewyższa najlepsze Lcd o lata świetlne
 

Manarino

Banned
Coś w tym jest , co piszesz .Może salon rtv to nie najlepsze miejsce do porównań, ale już nie jeden raz się przekonałem o tym , że jakość przemawia za oledem .
Chcę kupić dobry telewizor w przekątnej 77 cali, więc nie nastawiam się na oszczędność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz większy wybór.
Pamiętaj , że Oledy serii 11 mają dodatkowe specjalne zabezpieczenia przed wypalaniem. Philips dostał za to nagrodę EISA.

Powinieneś skierować się w pierwszej kolejności na najlepszy obecnie na rynku ( o ile nie nastawiasz się na oszczędność) na 77G13 z matrycą EVO.
Tu masz wszystko i nie musisz iść na żaden kompromis.
Jak będziesz niebieski to masz specjalną ofertę z pełnym pakietem.

Możesz jeszcze pomyśleć jeśli nie Oled nad Mini Led
- Philips 75PML9506 lub z soundbarem PML9636
- Samsung 75QN91

Lub DObry LCD SOny 75X95J

Tak czy tak Oled wygra.
Jeśli brak kasy na 77G13 - masz 77C12
 

Martinii

Member
Pisałem, że budżet to max 8000, a 77G13 kosztuje 20000 :) Chyba że kupię wersję 55" to się zmieszczę.


Ps. Co to znaczy bycie niebieskim?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Chcę kupić dobry telewizor w przekątnej 77 cali, więc nie nastawiam się na oszczędność."
Tak napisałeś - stąd oferta.
W klasie 8 tys masz :
- TCL 75C728
- LG 75Nano 913
- Samsung 75Q80
- TCL 75C725
- Philips 75PUS8505
DO każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

Martinii

Member
"Chcę kupić dobry telewizor w przekątnej 77 cali, więc nie nastawiam się na oszczędność."
Tak napisałeś - stąd oferta.


Nie, to nie ja napisałem tylko kolega Manarino i zrobił się bajzel. W pierwszym poście napisałem że ok 65" za max 8000. Może być też 55" jeśli miałby być np. LG z matrycą EVO.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Sorry
Jeśli 65 Oled to w klasie masz extra modele:
- Philips 65Oled 855
- LG 65C11
- Philips 65Oled 805
- LG 65BX

I za niewielką dopłatą masz najnowszy 65Oled856 z przeciw wypalaniem oraz LG 65G13 na Evo.
Mieścisz się w limicie na 65" - więc zdecydowanie taki.
 
Do góry