Nowy TV

sunnyluk

Member
Po "domowych" konsultacjach jednak zaczynam kierować się w stronę 65" 806/856 zamiast LG C1;) Mam wycenę od Krzysztofa, teraz tylko trzeba podjąć właściwą decyzję...
Również przesiadałbym się z plazmy Panasonica - 50ST50, która obraz ma świetny, ale jednak po przeprowadzce, przy dużych oknach tarasowych, szczególnie latem trzeba zawsze zasłaniać zewn,. rolety chociaż do połowy. Nawet nie ze względu na odblaski, ale tą zielonkawo/szarą czerń :)

Porównywaliście może tego Philipsa z LG C1 lub G1 pod względem jasności? Wiem, że C1 to raczej najniżej pozycjonowany model z tej trójki, ale zastanawiam się czy dopłacając do 806 zyskam coś jeszcze oprócz Ambilight, np. w jakości samego obrazu?

Czy zamiast 806 nie lepiej wybrać LG 65G13 (zakładając, że są w tej samej cenie)?

Ja wczoraj otrzymałem od Krzysztofa 65oled856.
Jestem pod wielkim wrażeniem . Przesiadka z plazmy panasonica ( miała już 10 lat )
Tv skalibrowany , ekran po prostu miód malina .
Obraz żyleta . Głównie netflix i prime ale pod canal plus tez świetnie wyświetla .
I jestem niesamowicie miło zaskoczony jak gra , sub daje radę , dźwięk super , jest w sypialni także nie mam potrzeby czegoś więcej .
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybrałem Philipsa głównie ze względu właśnie na tak zachwalane Ambi oraz androida którego miałem w nvidia shield i który bardzo mi odpowiada .
Ale powiem szczerze ze na razie tak trochę się przyzwyczajam do tego ambi .
Może byłem za bardzo przyzwyczajony do oglądania w ciemności ? Na razie mnie nie powala choć przy mniejszych natężeniach jest bardzo nastrojowo ;-)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale @kusior napisał, że nie jest zachwycony. Ja z resztą też nie przepadam za ambilight. Osobiście mnie rozprasza. Wolę oglądanie jak w kinie - po ciemku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Daj znać jak się przyzwyczaisz...
Tam masz też stałe ustawienia , które znacznie oszczędzają wzrok.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powoli powoli zaczynam się przekonywać .
Coraz bardziej wole z ambi a nie bez .
Żona już jest zachwycona i mówi ze ambi jest super ;-)
Może odległość od ściany mam za dużą ? W tej chwili jakoś 30cm , może to powoduje ze światła jest za dużo ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moja żona powiedziała , że ok niech będzie Philips , ale jak jej włączę ambilight wieczorem to mnie z tym TV wyrzuci :p. Bedzie delikatna biel statyczna zamiast lampki obok :)
 

sunnyluk

Member
Oby było tak, że żony dzielą się na 2 grupy:
1. te, które zobaczyły Ambilight i są zachwycone
2. te, które Ambilight zobaczą i będą zachwycone :D

Właśnie odebrałem nr listu przewozowego 65" Oled 806 od @kikiego :mrgreen: :-D
O żonę się nie martwię - ma być zachwycona i już ;)
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Moja żona uwielbia jak w zimowe ciemne poranki budzą ją promienie słońca z Hue , jak zbliża się po zachodzie słońca i lampy w domu się zapalają itd,itd same plusy Ambilight i Hue
 

pio9898

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój 806 wczoraj dotarł, już wisi na ścianie wygląda naprawdę elegancko :).
Wydaje się mały ale to zasługa cieniutkich ramek, obraz świetny.
I powiem szczerze że dźwięk mnie pozytywnie zaskoczył gra całkiem przyjemnie.

Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy reagują podobnie. To świetny telewizor a ambilight robi dodatkową atmosferę. Jeśli ktoś ma wątpliwości to decydowanie warto !!!
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po paru dniach użytkowania poprawilbym trochę pilota .
Po ciemku ciężko znaleść klawisz , podświetlane za szybko gaśnie .
Jest pod palcami całkiem płaski
Poza tym rewelacja :)
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
I jak pare osób mam problem z Hue .
Podłączony mostek , dodane na razie jedno światło ( lampa Iris)
W żadnym trybie ta lampa nie gaśnie całkiem , nawet w trybie gra .
A w tym trybie ambi w tv gaśnie w ciemnych scenach .
Niestety to drażni . Nie wiem w czym problem , robiłem aktualizacje , resety i nic .
Generalnie reaguje ładnie na kolory ale wtedy kiedy nie powinna w ogóle dawać światłach pali się na jasno
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mój Panas VT60E poszedła w dobre ręce. Sprawował się dzielnie. Tęsknię za nim , ale niestety idzie nowe więc jest 65" z serii 855.
Kamyki na ścianie jakby takie jak u mnie
 
Do góry