Nowy TV pod ps4

Punkholic

New member
To mój pierwszy prawdziwy post na forum, więc witam!
Ogólnie jak chodzi o TV to jestem zielony, więc "ukradłem" jakiś wzór na temat i chciałem go tutaj zastosować, ale jestem otwarty na nową wiedzę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 max 2 (rzadko)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Z reguły będę siedział na wprost telewizora, ale czasem leżąc (lekki kąt)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać na biurku, może w przyszłości zostać powieszony
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony TV jest okno, ale są rolety w razie czego
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 21"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie jestem pewien, czy przy podłączeniu ps4, a przyszłości jakiegoś laptopa, będę wymagał od TV wszystkich smart funkcji, więc chyba najlepszy obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10 .Jakie urządzenia? Ps4, laptop, filmy przy usb
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Głównie godziny wieczorne powiedzmy 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, muzyka i discovery
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Wydaje mi się, że głównie youtube, ale wszystko przez konsolę raczej
15. Czy zamierzasz grać w gry - Tak, głównie pod to chcę zmienić TV
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? Obecnie mam 21, wiec już 32 będzie bardzo dobre, a 42 mnie chyba przeraża
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Braki w portach usb/hdmi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Z reguły oglądam/gram wieczorem, ale nie powiem w dzien wolny (rzadko są ostatnio) to i w każdej chwili wolnej
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Załóżmy 1400 (bo tylko pewnie mi z konsoli zostanie) ale jestem otwarty na większe kwoty, o ile będzie to lepiej wydana kasa
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Raczej zbędny bajer

Słowem podsumowania, czas w końcu przejść z crt na nową technologię, potrzebuję TV głównie pod granie, smarta raczej nie potrzebuję bo wszystko będzie można puścić przez konsolę chyba.

Dziękuję & pozdrawiam!
 

Punkholic

New member
Panasonic spokojnie mieści się w podanej przez ciebie cenie 1400 zł ] na allegro nawet poniże 1300 zł. W tv kineskopowym miałeś idealne kąty, ten Panasonic ma matrycę IPS więc kąty też super. Wikęszość tv ma matrycę VA, więc z boku tv będziesz gorzej widział.

Przepraszam, patrzałem po "swoim" sklepie czyt. Euro RTV.

Naprawdę mocarny ten panaś, pytanie czy nie lepiej będzie kupić jednak jakieś 42 czy coś, bo niby do grania większy = lepszy, a co tych kątów widzenia, to nie są dla mnie wazne, bo raczej będę na telewizor patrzał na wprost.
 

flozbi

New member
Większy tv będzie lepszy dlatego podałem też Toshibę Telewizor 3D Toshiba 40L5435DG - Ceny i opinie na Ceneo.pl, która jest ok. 100zł droższa niż budżet ale i tak tania jak na swoje możliwości. Dobra do grania bo ma niski input lag, jakość obrazu też ok.
Poniżej 1400zł ciężko znaleźć coś innego. Chyba, że wybierzesz standard czyli Samsunga 40h5000. Niczym się nie wyróżnia ani na plus (ewentualnie ceną), ani na minus ( no może dla mnie tragicznymi kątami bocznymi).
 
Ostatnia edycja:

Punkholic

New member
No wlaśnie nie wiem czy on będzie dobrym wyborem (mowa o samsungu) niby kosztuje te 300 pln mniej niż Toshiba, ale pytanie czy nie lepiej wydać raz a porządnie.
 
Do góry