Nowy TV po awarii 65" OLED (lub niekoniecznie) :)

Barteksh

New member
Niestety spoglądam w salonie na pustą ścianę, gdzie jeszcze niedawno wisiał TV. Obecnie jest w naprawie jednak rokowania nie są dobre, w związku z tym postanowiłem założyć poniższy temat z prośbą o pomoc od drogich forumowiczów. 😊

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju: okno po lewej stronie od telewizora, salon raczej „ciemny”
7. Jaki masz obecnie telewizor: obecnie pusta ściana ☹ był Philips 55 PFS8109/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał: Dobrą jakość obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Telewizja UPC.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: PS5 (obecnie PS4), soundbar Philips Fidelio.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: generalnie w weekendy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: filmy, seriale, programy przyrodnicze, sport od czasu do czasu.
14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora: Czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: Tak, obecnie PS4, docelowo PS5.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: weekendy uśredniając cały dzień. Raz więcej rano innym razem wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości: ~55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: slaba plynnosc, slaby kontrast, wyblakłe kolory
19. Preferencje co do marki: to poniżej opisze dokładniej 😊
20. Czy telewizor ma mieć 3D: miałem i ani razu nie używałem…
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: do 10 tys. ale jak warto dołożyć 1tys to nie problem (zresztą poniżej będzie taki model).
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu: zależy od oferty i kontaktu 😊

Teraz trochę bardziej opisowo. Ze swojego philipsa byłem bardzo zadowolony jeżeli chodzi o jakość obrazu. Jeżeli chodzi o płynność było trochę więcej problemów, ale domyślam się, że powodem był fakt iż był to jeden z pierwszych TV z Androidem. Co najważniejsze zauroczył mnie system Ambilight i od razu popatrzyłem jak wygląda sytuacja na rynku LCD (tak, dobrze czytacie) od Philipsa. Patrzę – jest Philips 65PUS8535/12 jednak matryca 50Hz i okazało się, że LCD od Philipsa już 100 nie znajdę… Celem był LCD bo sporo pracuję w delegacji i telewizor używany głównie w weekendy dlatego trochę szkoda pieniędzy na Oled bo różnica spora.

No ale w związku z matrycą wzrok poszedł w stronę OLEDów i po wizycie w kilku sieciówkach wyłonił się następujący obraz: gdzie nie wejdę każdy odradza philipsa (mało ramu dla androida – brak płynności pracy itd. Itp. Generalnie Philips szrot…). Wiem, że sprzedawcy w takich sklepach mają swoją motywację ale ziarno zostało zasiane. Jedno co sam mogę powiedzieć na temat philipsa osobiście to fatalna jakość obsługi i brak serwisów (stąd problem z naprawą obecnego).
Dlatego zacząłem brać pod uwagę (kolejność przypadkowa):
-Sony KD-65A8
-LG OLED65CX3LA
-Philips 65OLED804/12 (mimo odradzania – Ambilight ! ) o ile uda się jeszcze trafić jak nie to 805.

Proszę Was o poradę. Czy matryca w 65PUS8535/12 faktycznie byłaby gorsza niż w moim poprzednim. Ze względu na charakter pracy poza domem trochę mi szkoda wydawać kolejny raz sporej kwoty, ale po tym co zobaczyłem, z drugiej strony skłaniam się w stronę Oledów.
 

towalski

Member
Philips. Mam 803, porównywałem z innymi i jest zdecydowanie na propsie. Nie zgodzę się, że serwis słaby - na forum chłopaki piszą, że jak coś nie tak, to wymieniają matrycę bez skinięcia palcem.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli planujesz kupić PS5 to kupuj TV z HDMI 2.1 z obsługą 120Hz w 4K ,
Kluczowe są tu cztery składowe: obsługa sygnału 4K@120Hz, VRR (Variable Refresh Rate), ALLM (Auto Low Latency Mode) i eARC (Enhanced Audio Return Channel)
Tak więc jeśli chcesz by OLED miał wszystko co potrzeba do PS5 , to praktycznie w grę wchodzi tylko LG serie 2020 , czyli 65CX OLED
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb i warunków masz 65Oled 934 z soundbarem B&W.
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę program.

Masz jeszcze w rewelacyjnej ofercie LG 65GX.
Masz potrójną promocję.
Przed zakupem zadzwoń.
 
Do góry