Nowy TV oraz amplituner do 5tyś. zł

michalsoki

New member
Witam aktualnie mam taki zestaw:
TV - Sony KDL46EX500 bardzo jestem zadowolony z jego obrazu
amplituner - Pioneer VSX-916
kolumny - Tonsil Fenix II


Chciałbym zmienić tv na 65 albo 70 cali oraz amplituner z wejściami hdmi i nowszą technologią, kolumn nie zamierzam zmieniać. TV mam z NC+ oraz ps3, pokój słoneczny, jak patrzę na tv to słońce mam po lewej stronie cały dzień, okna na stronę południową. pokój 15,5mKw jest w kwadracie, odległość od tv będzie 3,5 -4 metry, telewizor będzie wisiał na ścianie.
Do tej pory jak patrzyłem na telewizory to do 3,5 tyś jest nieduży wybór, tylko na który się zdecydować, zależy mi na jakości obrazu, posiadam Google Chromecast 3.0, więc na wielkich bajerach w tv mi nie zależy, ważne aby miał ładny obraz, oraz w miarę oszczędny bo telewizor będzie długo grał w ciągu dnia.

Co do amplitunera tak do 2 tyś zł potrzebuje aktualne hdmi, podłączenie do mojego subwoofera na jedno wejście, fajnie jakby miał w sobie nowe technologie typu radia internetowe itp, najważniejsze aby odtwarzał jak najwięcej formatów dźwięku.


Ogólnie potrzebuję aby ktoś wskazał mi konkretny model tv i amplitunera, zakup będzie za gotówkę i najlepiej w sklepach euro rtv, media expres - markt związane jest to z punktami payback. Całość chcę kupić w ciągu miesiąca, może trafi się promocja na wskazany produkt. Nie jestem jakimś audiofilem ten sprzęt co mam gra dla mnie dobrze ale potrzebuje nowej technologi bo będę robił remont w pokoju i chcę zrobić porządek z kablami itp.
 

janusz

New member
Bez reklam
Po co Ci potrzebne hdmi w amplitunerze? Nie mam zamiaru się czepiać, po prostu ostatnio nie interesowałem się kinem domowym i może ma to jakiś sens.
Wydaje mi się, że przy kolumnach klasy Tonsil Fenix II, nowy amplituner w cenie do 2 tys. nie wiele wniesie. bajery typu radio internetowe itp. masz chyba w Google Chromecast 3.0 (nie użytkuję stąd chyba). Jak kupisz nowy TV z androidem to tam na pewno będzie wszystko: radio internetowe, serwisy streamingowe jak Tidal, Spotify itp. Jak chcesz odtwarzać muzykę przy wyłączonym TV toi możesz dokupić chromecasta audio za 100 zł i tu widzę słaby punkt bo będzie to kolejne urządzenie i przewody.
Za 5 tys. możesz już kupić znakomite TV. Jeżeli jednak chcesz za 3,5 to w tej cenie bardzo dobry TCL 65EP680 od Kikiego masz w cenie sporo niższej niż na ceneo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No raczej HDMI w amplitunerze się przydaje...Podłącza wszystkie elementy systemu do amplitunera a potem jednym przewodem HDMI do TV. Zyskuje możliwość odtwarzania w rozdzielczości 4K z dźwiękiem gęstych formatów DTS HDMA, DOLBY TRUE HD, ATMOS, DTS X.... - to tak w wielkim skrócie.

Kolego michalsoki z amplitunerów zobacz może Onkyo tx-nr686.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jakie element? Nie opisał, może odtwarzacz i dekoder? . Równie dobrze wszystkie elementy do Tv a stąd jednym przewodem optycznym do amplitunera. Wynik identyczny tylko centrum w TV a nie a amplitunerze.
Pewnie masz rację, bo nie będzie miał gęstych formatów dźwięku kinowego, pytanie tylko czy ma dostęp do źródeł tych formatów i czy jest zainteresowany. Moje obiekcje mogą wynikać z tego, że kilkanaście lat bawiłem się kinem domowym i jestem szczęśliwy, że 2 lata temu to sprzedałem i wróciłem do stereo. Jak na moje ucho dźwięk z amplitunera za 2 tys. zł jest równie przeciętny z DTS-u jak i z gęstych formatów szczególnie na dość przeciętnych kolumnach Tonsilu. Poza nowymi formatami jakość dźwięku nie będzie lepsza niż w aktualnym Pioneer VSX-916.
Jako kinosceptyk nie jestem obiektywny.
 
Ostatnia edycja:

michalsoki

New member
No raczej HDMI w amplitunerze się przydaje...Podłącza wszystkie elementy systemu do amplitunera a potem jednym przewodem HDMI do TV. Zyskuje możliwość odtwarzania w rozdzielczości 4K z dźwiękiem gęstych formatów DTS HDMA, DOLBY TRUE HD, ATMOS, DTS X.... - to tak w wielkim skrócie.

Kolego michalsoki z amplitunerów zobacz może Onkyo tx-nr686.




Właśnie po to mi hdmi. trzeba iść zbiegiem czasu i nowy tv większy :lol:
to i amplituner tak jak wyżej napisane. A TV jak pisałem mam z NC+
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak NC+ to chyba z gęstych formatów DTS HDMA, DOLBY TRUE HD, ATMOS, DTS X.... nici.
Nadal remis? Teraz NC+ hdmi do TV oraz optyk do amplitunera. jak nowy amplituner to NC+ hdmi do amplitunera oraz hdmi z amplitunera do TV. W obu przypadkach 2 przewody.
Dźwięk po optyku i hdmi w DD i DTS jest taki sam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor do 3,5 tyś zł:
- TCL 65EC780
- Philips 65PUS7304
- TCL 65EP680
- LG 65SM8200
- Sharp 6BL2
- TCL 65DC760
- LG 70 UM7100
- Hitachi 65HZ6
- Sharp 70UI78
- Philips 70PUS7304
Wszystkie są w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
I do każdego jak będziesz niebieski masz pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

janusz

New member
Bez reklam
Postawiłbym TCL 65EC780 lub Philips 70PUS7304, jestem troszkę zaskoczony, że spadły już poniżej 3,5 tys.

Oba mają androida, dzięki czemu można je traktować jako centrum multimedialne. Filmy z Netflixa, Kodi, muzyka z Tidala, Spotify itd. to wszystko można przesłać do amplitunera (do starego optykiem do nowego, jak się zdecydujesz hdmi).
 
Ostatnia edycja:

michalsoki

New member
Tak rozglądam się za tv i znalazłem Philips 65PUS6754/12 za 3 tyś. ten tv posiada jakieś wady? Możecie go polecić?
KIKI a czy warto dopłacać do tego Philips 70PUS7304 i jaka cena by była u Ciebie, wysłałem też PW.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz specjalną cenę na 70PUS72340 wysłałem na PW.
PUS6704 - to jednak nie ta klasa. jest na Saphi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena dla niebieskich do 10.01.2020 - 4199 zł z pakietem.
Philips podobnie jak Sony podnosi ceny.
 
Do góry