Nowy TV następca plazmy Panasa

toro1984

New member
Hej czołem!

Od ok 13lat użytkuję plazmę Panasonica Tx-46gt30e dokładnie. Zepsuć się nie chce, używam jej z konsolami różnymi, ostatnimi czasy z ps5 i xsx. Powoli szukam jej następcy. Tv używam jedynie do konsol, w przyszłości być może wleci jakiś netflix czy coś w tym stylu aczkolwiek nie jest to wyznacznik czegokolwiek. Prędzej podłączę lapka pod tv i sobie pooglądam teledyski, przy czym TV w tym wypadku służyłby jedynie jako obraz, dźwięk leci z zewnętrznego systemu audio. Co polecicie? TV jak widać wymieniam baaardzo rzadko stąd mogę zainwestować, aczkolwiek z tego co widzę obecnie technologia się rozwija tak szybko, że nie ma co inwestować kroci w tv bo w ciągu kilku lat, nawet jak obecnie kupię topowy tv, to w ciągu kilku lat będzie to standard za kilka koła. Wielkość wiadomo czym większym tym lepszy. Technologii innych niż oled raczej nie biorę pod uwagę, kontrast czerń itp to dla mnie mus, tv głównie użytkowany w nocy/wieczorem. Wstępnie myślę nad Samsungiem S90c aczkolwiek sporo osób pisze o przejaskrawionym obrazie, że niby za dużo kontrastu itp, aczkolwiek Vincent uznał wersję 77'' za swój typ jako tv 2023. Wspomniał jedynie, że w 77calach ma się pewność, że to nowa wersja panelu 2023, w 65 i niżej pewności nie ma i to loteria...Patologia. Co
poradzicie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś extra model, nic dziwnego że byłeś zadowolony.
Teraz jak wybierzesz telewizor OLED , dalej będziesz zadowolony tylko tylko, że jeszcze bardziej.
Jeśli jesteś przekonany tylko do tego Samsunga to też jest świetny model.
Szkoda tylko że nie ma DV, oraz zamknięty system.
O zbyt duża jasność nie musisz się obawiać.
Do tego służy kalibracja.

Ile masz max kasy ?
Będzie stał czy będzie wisiał ?
Na czym Ci jeszcze zależy ,,?

Do dyspozycji masz również oledy 77"
  • LG 77G34
  • Philips 77 OLED 908
  • Sony 77A90 L
  • LG 77 M39
  • Loewe 77 Bild
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałeś extra model, nic dziwnego że byłeś zadowolony.
Teraz jak wybierzesz telewizor OLED , dalej będziesz zadowolony tylko tylko, że jeszcze bardziej.
Jeśli jesteś przekonany tylko do tego Samsunga to też jest świetny model.
Szkoda tylko że nie ma DV, oraz zamknięty system.
O zbyt duża jasność nie musisz się obawiać.
Do tego służy kalibracja.

Ile masz max kasy ?
Będzie stał czy będzie wisiał ?
Na czym Ci jeszcze zależy ,,?

Do dyspozycji masz również oledy 77"
  • LG 77G34
  • Philips 77 OLED 908
  • Sony 77A90 L
  • LG 77 M39
  • Loewe 77 Bild
 

luck76

Well-known member
Hej czołem!

Od ok 13lat użytkuję plazmę Panasonica Tx-46gt30e dokładnie. Zepsuć się nie chce, używam jej z konsolami różnymi, ostatnimi czasy z ps5 i xsx. Powoli szukam jej następcy. Tv używam jedynie do konsol, w przyszłości być może wleci jakiś netflix czy coś w tym stylu aczkolwiek nie jest to wyznacznik czegokolwiek. Prędzej podłączę lapka pod tv i sobie pooglądam teledyski, przy czym TV w tym wypadku służyłby jedynie jako obraz, dźwięk leci z zewnętrznego systemu audio. Co polecicie? TV jak widać wymieniam baaardzo rzadko stąd mogę zainwestować, aczkolwiek z tego co widzę obecnie technologia się rozwija tak szybko, że nie ma co inwestować kroci w tv bo w ciągu kilku lat, nawet jak obecnie kupię topowy tv, to w ciągu kilku lat będzie to standard za kilka koła. Wielkość wiadomo czym większym tym lepszy. Technologii innych niż oled raczej nie biorę pod uwagę, kontrast czerń itp to dla mnie mus, tv głównie użytkowany w nocy/wieczorem. Wstępnie myślę nad Samsungiem S90c aczkolwiek sporo osób pisze o przejaskrawionym obrazie, że niby za dużo kontrastu itp, aczkolwiek Vincent uznał wersję 77'' za swój typ jako tv 2023. Wspomniał jedynie, że w 77calach ma się pewność, że to nowa wersja panelu 2023, w 65 i niżej pewności nie ma i to loteria...Patologia. Co
poradzicie?
Ten Samsung, szczególnie cena/jakość, to fenomen - za QD-OLED v2 13,5 tys PLN. Jego starszy brat (s95C) czy Sony (a95L) jak również MLA OLEDy, tj LG G3, Philips 908 czy Panasonic MZ2000 to już impreza 20tys PLN+.
Faktycznie szybko się to degraduje, więc ten Samsung najmniej straci :)
Gdybyś się decydował na tą wyższą półkę, wówczas naturalnym następcą jest Panas. System szybki vs Google/Tizen/WebOS filozofia sterowania ta sama od lat (sam miałem G20 i inne po nim). Gdybym był przekonany do OLED pewnie byłby kolejny a tak od ponad roku coś innego na Google :)
 

toro1984

New member
Dziękuję Panowie za odzew. Dzisiaj miałem okazję popatrzeć sobie u znajomego na Oleda Sony 55A80J czyli model z 2021 z matrycą nie EVO. I powiem tak, jakoś wrażenia na mnie to kolosalnego nie zrobiło, wręcz przeciwnie, uważam, że kolory na mojej już wiekowej plazmie nie prezentowały się gorzej niż na tym oledzie. Wiadomo na plus rozdzielczość 4x a co za tym idzie ostrość obrazu ale reszta hmm bardzo ładnie, ale nic co miałoby uzasadniać takie ceny. Modele 77'' raczej odpuszczam, kanapę mam ok 2,5m od tv, a przeskok cenowy pomiędzy 65 a 77 cali jest absurdalny. Tak więc na ten moment 65''. Bardzo podoba mi się design w Sony, obok niego stała Oled Panasonica i jakoś ta okrągła podstawka mi się nie widzi, jako że tv na razie będzie stał na stoliku. Na ten moment najbardziej do mnie przemawia Sony, aczkolwiek może Wy mi wyjaśnicie skąd cena 10k za 65'' serii 8?

Kiki te Tv co podałeś w propozycjach to flagowce, tak jak pisałem w poście nie uważam, że jest sens wydawać 15-20k na tv w dzisiejszych czasach, gdzie technologia pędzi tak szybko do przodu, po za tym wątpię żebym zauważył znaczącą różnicę w obrazie w stosunku do np LG C2/C3 nie stawiając tych tv obok siebie.

Najrozsądniejszy wybór cena/jakość to chyba LG C2/C3. Do konsol podobno to najlepszy wybór. Serce mówi jednak Panasonic albo Sony. Do Philipsa jakoś nie mam zaufania tak samo jak do Samsunga. S90C niby super Tv ale sporo się naczytałem, że Samsung sporo stracił na jakości, w sensie, że dużo ich tv trafia do serwisu zaraz po gwarancji. Nie wiem jak to się ma do innych marek, zaufanie na pewno mam do Panasonica, ale czy ten dzisiejszy Panasonic to to samo co 13lat temu jak kupowałem plazmę, też nie mam pojęcia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są różne oceny.
Panasonic to również świetny Oled TV .

Cena Sony z nowości.

Nie ma za dużych telewizorów - o ile wystarczy kasy.
Ale jeśli zostajesz w klasie 10 tyś to masz różne dobre:
  • 65G33 za 10.800
  • 65Oled 907 za 10.499 zł
  • 65s95C za 9999 zł
  • 65Oled 807 za 8800 zł
  • 65LG C31 za 7499 z
  • 65 Panasonic LZ 2000 za 10.500 zł

Plus dodatkowo dla członków forum do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

toro1984

New member
Ok, rozumiem, a czy któryś z producentów daje dłuższą gwarancję niż standardowe 2lata? Pamiętam w moim Panasonicu miałem 5lat gwarancji, i to mnie przekonuje, biorąc pod uwagę, że się wydaje na sprzęt 10tyś. to bym chciał mieć spokój na dłużej, perspektywa kosztownej awarii i nieopłacalności naprawy a co za tym idzie 10koła w piach po 2latach brzmi jak mało śmieszny żart.
 

luck76

Well-known member
Ok, rozumiem, a czy któryś z producentów daje dłuższą gwarancję niż standardowe 2lata? Pamiętam w moim Panasonicu miałem 5lat gwarancji, i to mnie przekonuje, biorąc pod uwagę, że się wydaje na sprzęt 10tyś. to bym chciał mieć spokój na dłużej, perspektywa kosztownej awarii i nieopłacalności naprawy a co za tym idzie 10koła w piach po 2latach brzmi jak mało śmieszny żart.
W Samsungu, Sony i Panasonic możesz wykupić przedłużenie. W LG serii G masz gwarancję 5Y na matrycę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , jak powyżej.
LG G33 gwarancja na 5 lat.
Bo producent wypuścił go na nowej matrycy z bardzo dobrym zabezpieczeniem i nie obawia się powidoków
Do Twoich potrzeb to najlepszy oled i masz go jeszcze dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł.
.
 

toro1984

New member
Dzięki Panowie za odzew. Sporo czytałem i oglądałem odnośnie Oledów ogólnie. Do tej pory myślałem, że jedyną poważną bolączką, która trapiła techjnologię to retencja obrazów i wypalenia. Skoro jednak nie oglądam telewizji a jedynie gram i oglądam filmy, problem ten mnie nie dotyczy. Pomijam problemy z delikatnym wpadaniem w jakiś odcień czy nierównomierność paneli, bo raczej w normalnym użytkowaniu nie stanowi to wielkiego problemu. No i tak sobie przeglądając informacje trafiłem na oto ten filmik:

No i szczerze mówiąc dało mi to dużo do myślenia, szczególnie ten auto dimming.

Pierwsza kwestia ABL i ASBL, która jest znana pewnie osobom siedzącym głębiej w temacie, coś o niej słyszałem ale nie sądziłem, że to aż taki problem - do tej pory uważałem, że obraz ściemnia się jedynie przy dłuższym wyświetlaniu statycznego obrazu, a nie np. podczas oglądania filmów.
Odnośnie filmów, zastanawia mnie, jeśli film ma inne proporcje obrazu niż nasz tv (czyli są czarne pasy na dole i górze ekranu) to czy jest to traktowane przez tv jako czarne statyczne tło, czy tak jak mi się zdaje, po prostu te piksele są wyłączone bo przecież to Oled - obiło mi się o uszy, że przy tych czarnych pasach wcale piksele nie są wyłączone i istnieje wtedy ryzyko ich wypalenia.

Druga kwestia GSR - o tej przypadłości w ogóle nie słyszałem. Teoretycznie spoko, bo HUD w grze jest ściemniany, ale jak widać w tym filmie niestety nie tylko HUD ale luminacja całej sceny leci w dół.

Trzecia kwestia chrominance overshoot - to z tego co rozumiem problem występuje jedynie w panelach z białym pikselem, czyli QD-OLED jest go pozbawiony? Nie jest to tak duży problem jak powyższe dwa ale warty zaznaczenia.

Kolejne kwestie z filmu nie są równiez jakieś mega problemem dla mnie. Zastanawiam mnie właśnie ten autodimming, czy faktycznei jest taki dramat z nim?
Rozumiem, że kombinowanie w menu serwisowym od razu pozbawia nas gwarancji?

No i mam jeszcze dywagacje odnośnie wielkości. Odległość tak jak pisałem mam ok 2,5m do 3,5m - w zależności od ustawienia mebli, tv nie wieszam, zdarza mi się zmieniać ustawienia mebli w pokoju. Stąd pomyślałem, że może jednak 77''. Pytanie czy z tych 2,5m obraz na YT i w grach w rozdzielczości fhd nie będzie rozpikselizowany i ogólnie czy nie będzie kuł w oczy i czy w takim przypadku nie lepiej wziąć jednak 65''? Tym bardziej, że jeśli ma być 77'' to jedynie S90C wchodzi w grę, który podobno ma słaby upscalling. Czy w takim przypadku nie lepiej pójść w LG 65 G3 lub Sony A95L? Teraz BF i może by się w jakichś fajnych cenach wzięło. Co myślicie? Czy może jednak przesadzam i z tą pikselozą? :)

@luck76 Można wiedzieć, czemu nie poszedłes w Oleda? Skoro nie Oled to zdradzisz czego używasz? :>
@kiki Czy w Twoim sklepie obowiązuje Cashback na Tv Samsunga?
 
Do góry