Nowy TV- może lepiej FHD zamiast 4K?

misfer

Member
Witam, potrzebuje TV, na chwilę obecną TV 4K nie zrobiły na mnie wrażenia jeżeli chodzi o sygnał z kablówki cyfrowej (programy HD i SD) , wiemy ze matartiałow 4K jest jak na lekarstwo. A godziny na YT nie mam zamiaru oglądać rybek czy gór:).

Potrzebuję Tv do sportu (piłka nożna) ostry, wyraźny obraz bez pasów, kablówka cyfrowa, oraz oglądanie filmów z pendrive, często oglądam z przeglądarki filmy (cda.pl), smart tv - to tylko yt, player, showmax. Odległość od ekranu 2,2m od sofy. Obecnie mam 42 cale. myśle nad ciut większym, może 50-55cali. Bedąc na wyjeździe testowałem (był w pokoju:) ) Samsung UE40K5500 fajnie działał, obraz bardzo ostry na czym mi zależy. Wiem że ten model nie ma 100hz ale wszystko ładnie grało oraz smart spełnił moje oczekawiania.

Wydaje mi się że lepiej kupić bardzo dobrego FHD niż słabego/średniego 4K. Znając życie TV i tak pogra max 3-5 lat jak obecny mój LG 42 cale, 100hz. Więc chyba nie warto wydawać 5tyś.

Co polecicie drodzy forumowicze?
 

misfer

Member
lolek126- nie znam się fachowo na tv, dla mnie musi być obraz ładny, ostry, wyraźny, bez rozmyć. Miałem 4 lata LG FHD nie narzekałem na niego, nawet filmy ściągniete po 40GB ładnie działały nie miałem z nim problemów. Nie miał smarta a teraz potrzebuję ze względu na córkę.

Dodam że w TV do tej pory ustawiałem podstawowe ustawienia i tak grało latami. Testowałem 4K u teściów i za każdy razem coś musiałem poprawiać, bo to blado było, czy w czasie meczu rozmazywał się obraz, więcej czytałem po necie jak ustawić niż ogładałem treść w tv.

Te będę ok? mam około 4-5tyś zł ale wiadomo wydam 2-3 tyś bedzie tez dobrze
SAMSUNG UE49M5572
SAMSUNG UE49K5672
 
Ostatnia edycja:

misfer

Member
Proponuje OLED EG9A7 55" FHD, 120hz i najlepsza jakość obrazu z FHD. 4.4k + 200zl zwrot od LG.

Mam jak pisałem 4-5 tyś ale jakoś nie podobał mi się obraz na tv 4K które do tej pory widziałem. bardziej przemawia za mną obraz FHD (starsze tv) nic sie nie rozmazuje, obraz ostry bez siedzenia codziennie i dopasowywania obrazu do meczu czy filmy. A FHD można kupić do 3 tyś już spokojnie. Stąd pytanie który polecicie koledzy
 

misfer

Member
Samsung UE55K5500 - co myślicie o tym FHD?
Testowałem 40 calowego i fajnie wyglądał obraz na nim tylko że mały a przy dużym może być już nie różnie
 

Mangus112

New member
Mam jak pisałem 4-5 tyś ale jakoś nie podobał mi się obraz na tv 4K które do tej pory widziałem. bardziej przemawia za mną obraz FHD (starsze tv) nic sie nie rozmazuje, obraz ostry bez siedzenia codziennie i dopasowywania obrazu do meczu czy filmy. A FHD można kupić do 3 tyś już spokojnie. Stąd pytanie który polecicie koledzy

Pisałem wyżej OLED, nowa i najlepsza technologia generowania obrazu na TV. Nieskończony kontrast poprawia jakość obrazu, diody same się wygaszają/podświetlają więc nie ma żadnych artefaktów z tym związanych. Do oglądania w nocy jest rewelacyjny, czerń jest nie emisyjna, a kolory żywe. Masz do tego bardzo fajny/ciekni desing oraz webos od LG z pilotem z żyroskopem Magic oraz matrycą 120hz z dobrym upłynianiem truemotion, 10bit matryca, wyszukiwanie głosowe PL oraz intuicyjny interface.
Proponuje obejrzeć bije wszystkie FHD i 4k w tej kwocie.
EDIT:
JAk już chcesz LCD, można w jednym sklepie dostać jeszcze samsunga 60J6200 - FHD, 120hz, VA
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zgadza się , jak chcesz konkretny FHD to TYLKO TEN OLED i jak mawia klasyk"Będziesz pan zadowolony"
 

wysio

Member
Bez reklam
Na Netflix jest chyba sporo filmów w 4k. Może się przydać. Ale oczywiście lepiej kupić dobre full hd, niż słabe 4k.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

misfer

Member
Pisałem wyżej OLED, nowa i najlepsza technologia generowania obrazu na TV. Nieskończony kontrast poprawia jakość obrazu, diody same się wygaszają/podświetlają więc nie ma żadnych artefaktów z tym związanych. Do oglądania w nocy jest rewelacyjny, czerń jest nie emisyjna, a kolory żywe. Masz do tego bardzo fajny/ciekni desing oraz webos od LG z pilotem z żyroskopem Magic oraz matrycą 120hz z dobrym upłynianiem truemotion, 10bit matryca, wyszukiwanie głosowe PL oraz intuicyjny interface.
Proponuje obejrzeć bije wszystkie FHD i 4k w tej kwocie.
EDIT:
JAk już chcesz LCD, można w jednym sklepie dostać jeszcze samsunga 60J6200 - FHD, 120hz, VA

Telewizor SAMSUNG UE50J6240AW Czy to jest ten o którym mówisz? inna troche nazwa i wolałbym 50 cali gdzie tez 120hz jest (cena od 2100-2400 widzę jego)
 

janusz

New member
Bez reklam
Wbrew pozorom firmy często daję większe promocje na Tv które jeszcze są w produkcji niz na te które już schodza z linii. Stąd raczej w niższych cenach taniej kupić 4k niz FHD.
 

misfer

Member
FullHd to już przeszłość ...

Tylko że na FullHD obraz jest ładny, wyraźny, na 4k do 4 tyś jest porażką. Za FullHD można było dać 3 tyś i cieszyć się fajnym obrazem dla zwykłego zjadacza chleba.

To proszę zaproponuj mi TV który spełni moje oczekiwania. Nie bedzie pasów w czasie meczu, bedzie ostry, wyrazny obraz. Bez przebić po rogach i w normalnej cenie 2,5-3tyś. Nie ma takich. Trzeba dać minimum 4-5 tyś i liczyć że bedzie sztuka bez wad przecież to kpina. A jak się trafi bez wad to liczyć na cud ze po czasie nie wypala sie pixele albo po aktualizacji tv sie nie wlaczy.
 
Do góry